Wpis z mikrobloga

◢ #cotojestseo ◣ Jak naprawić kanibalizację słów kluczowych? Czym jest kanibalizacja?
Cześć Mirki! Na stronie mojego klienta pojawiła się kanibalizacja seo, która sporo zaniżyła pozycje w Google.
W tym filmie pokazuję krok po kroku jak naprawiam taką sytuację na stronie https://projektwinobranie.pl/ oraz tłumaczę jak możecie zwalczyć kanibalizację na Waszych witrynach ( )


#pozycjonowanie #seo #biznes #youtube #przedsiebiorczosc #marketing #marketinginternetowy #webdev #youtube #marketing
  • 23
@SeoGuy: otwieram nowy sklep internetowy z meblami. uważasz, że można zawalczyć o pozycje top5-10? Strona jest w trakcie projektowania, ale fajnie jakbyś mógł mi dać jakieś wskazówki :)
@Pilaf: Bez spojrzenia na konkretny przypadek ciężko mi to ocenić. Jeśli dobrze rozumiem to pytasz czy słowo "krzesła" w menu na stronie głównej będzie się kanibalizować z podstroną domena.pl/krzesła. Moim zdaniem nie będzie ponieważ elementy w menu i stopce nie grają dużej roli w treści na stronie. Poza tym to tylko jedno, dosyć ogólne słowo, nie powinno mieć żadnego wpływu w takiej sytuacji.
@SeoGuy: hej. w filmie pokazujesz, że "gugle zasysa" ze strony głównej nagłówki i to powoduje problem (kanibalizację). Wtedy proponujesz rozwiążanie jakim jest edycja nagłówków. Jak rozumiem po to, by "zasysał" inne. Jednak czy - popraw mnie jeśli się mylę - sprawę zasysania nie załatwi się ustawieniem meta description dla strony głównej tak, jak byśmy chcieli? Wtedy by to było "zassane", a nie tamte nagłówki.

W ogóle chciałbym spytać dlaczego, jeśli zajmujesz
@OjciecBonifacy: @zalozyciel_serwisu: Jak najbardziej mam kontrolę nad title oraz meta description (tytuł i opis w Google). Mimo to Google potrafi zignorować ustawiony opis i jeśli uzna, że jakiś fragment, który mamy na stronie bardziej odpowiada na aktualne zapytanie użytkownika to może podmienić nasz meta description. Powiem więcej, meta description nie ma praktycznie żadnego wpływu na pozycje strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pływ na to jaka
@SeoGuy: Rozumiem. Ciekawe. Dzięki :)

Mam jeszcze drugie pytanie. "Słyszałem, że" na pozycje w dużym stopniu ma wpływ performance strony i błędy, które może pokazywać google search console. Ta wino-strona na mobile w google pagespeed ma wynik 15/100. Czy w takim przypadku optymalizujesz czy olewasz? Jak to jest z tym speedem i pozycjami? Dzięki z góry ;)