Wpis z mikrobloga

◢ #cotojestseo ◣ Jak naprawić kanibalizację słów kluczowych? Czym jest kanibalizacja?
Cześć Mirki! Na stronie mojego klienta pojawiła się kanibalizacja seo, która sporo zaniżyła pozycje w Google.
W tym filmie pokazuję krok po kroku jak naprawiam taką sytuację na stronie https://projektwinobranie.pl/ oraz tłumaczę jak możecie zwalczyć kanibalizację na Waszych witrynach ( )


#pozycjonowanie #seo #biznes #youtube #przedsiebiorczosc #marketing #marketinginternetowy #webdev #youtube #marketing
  • 23
@SeoGuy: Hej, mam 2 pytania:

Napisałeś, że prędkość strony ma minimalny wpływ na pozycje - na czym to opierasz?

2 - napisałeś, że meta desc. prawie nie ma wpływu na pozycje. Na czym to opierasz, bo po moich tekstach proste zmiany w mecie dawały wahania 1-4 pozycje zaraz po przeindeksowaniu..?
@NieistotneKto:
1. Opieram to na własnych doświadczeniach. Content i linki mają o wiele większą wagę. Poza tym to byłoby dosyć absurdalne, gdyby Google serwowało użytkownikowi stronę o gorszej zawartości merytorycznej oraz mniejszym autorytecie tylko dlatego, że podstrona ładuje się o pół sekundy szybciej. Takie jest moje zdanie.

2. Nie, żebym specjalnie ufał temu co mówi Google, ale nawet sam John Mueller potwierdza, że meta description nie jest czynnikiem rankingowym link Opis
@TheChmielu: Warto umieszczać w nagłówkach słowa kluczowa i wyznaczać nimi strukturę całej podstrony. Były przeprowadzane badania, które wykazały, że jeśli nie umieścisz nagłówka np. w tagu H2, ale sprawisz, że tekst będzie duży, pogrubiony, wyraźnie widoczny to Google zrozumie, że to jest nagłówek.

Pomimo tego moim zdaniem nie warto utrudniać sobie życia i lepiej oznaczać nagłówki odpowiednimi tagami :)