Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, ludzie dzielą się na 3 grupy:
-ci co nie robią kopii ale będą
-ci co robią kopie ale jej nie sprawdzają
-ci co robią kopie i ją raz czy 2 w miesiącu sprawdzają

Dzisiaj nas czeka rozmowa w dziale z szefem.
"szefie musieliśmy coś odtworzyć z kopii, sprawdziliśmy 5 różnych z róznego okresu i żadna nie działa"

Mirki dajcie chociaż jednego małego plusa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#it #siecikomputerowe #pracbaza #korposwiat
  • 36
@mati1990:
Przypomniałeś mi anegdotę z jednego projektu dla klienta z USA sprzed lat. #!$%@?ła się baza na produkcji, oczywiście kopii brak. Jeden z jego lokalnych devów powiedział że ma w domu na kompie bo sobie zrobił kopię 2 dni wcześniej do pracy z domu. Kazali mu #!$%@?ć do chaty i przynieść na penie. Wrócił, baza została odzyskana, wielki sukces a jak tylko wyszło że wszystko gra to go #!$%@? go z
@mati1990: Takie prawo pracy w Stanach. Zwolnienia wyglądają tak, że znienacka przychodzi uzbrojony ochroniarz z kartonem, każe się spakować, zabiera identyfikator i odprowadza do wyjścia. Teraz tylko kwestia czy zwolnienie było z winy pracodawcy czy pracownika bo albo dostaniesz odprawę albo nie (albo się sądzisz, że powinieneś dostać). A tamtemu ziomeczkowi powiedzieli, że ma się cieszyć że jego backup zadziałał bo tylko dzięki temu nie wytoczą mu procesu o kradzież danych
Zwolnienia wyglądają tak, że znienacka przychodzi uzbrojony ochroniarz z kartonem, każe się spakować, zabiera identyfikator i odprowadza do wyjścia.


@smk666: w Polsce wygląda to bardzo podobnie gdy Ci udowodnią wynoszenie danych z pracy. Blokada konta przez admina z ziemi wyrasta przełożony ochroniarz i pani z hru wszystko załatwia się w chwile i Pan jest eskortowany poza budynek ze swoimi rzeczami. ¯\_(ツ)_/¯
w Polsce wygląda to bardzo podobnie gdy Ci udowodnią wynoszenie danych z pracy.

@d1sconn3cted:
Tyle że w Stanach to tak wygląda nawet przy normalnych zwolnieniach, typu że prezes sobie stwierdził, że dziś robimy redukcję w dziale (też byłem świadkiem takiej akcji w tym projekcie, zamienili 2/3 IT na offshore jak tylko się ogarnęliśmy).
w Polsce wygląda to bardzo podobnie gdy Ci udowodnią wynoszenie danych z pracy. Blokada konta przez admina z ziemi wyrasta przełożony ochroniarz i pani z hru wszystko załatwia się w chwile i Pan jest eskortowany poza budynek ze swoimi rzeczami. ¯_(ツ)_/¯


@d1sconn3cted: byłem świadkiem jak to wyglądało w pewnym polskim januszexie - kierownik zawołał na chwilę do biura, nieświadomy koleś po chwili wrócił z papierami, kierownikiem i ochroniarzem, a komputera już
prawdziliśmy 5 różnych z róznego okresu i żadna nie działa"


@mati1990: a co odzyskujecie ze wam nie dziala? moze trzeba troche porzeźbić? dane macie tylko wam się nie chcą zaciągnąc? jakieś maszyny wirtualne pewnie?
"szefie musieliśmy coś odtworzyć z kopii, sprawdziliśmy 5 różnych z róznego okresu i żadna nie działa"

@mati1990: U mnie w systemie kontroli wersji oznaczamy działające wersje i z jakimi wersjami pozostałych elementów podsystemu działają, a jeszcze wypuszczamy do osobnego katalogu binarki.