Wpis z mikrobloga

@wondermano1: czyli na samej górze?
Jak dasz na samą górę to spalisz ser...?

A ile można trzymać ciasto w lodowce bo już 2gi dzień robi się w lodowce?

Jeszcze zapytam o procedurę:
2h ciasto w temp pokojowej
38h ciasto w lodowce

Po wyjęciu ciasta
1h w temp ppkojowej ciasto w całości odpoczywa
Dzielimy na kolki i po 4h robimy pizze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wondermano1: też chciałbym być tak cierpliwy i czekać 2 dni na pizze( ͡° ͜ʖ ͡°) mam swój przepis i wystarczy 3-4h na ciasto. Nie wyjdzie jak Twoja ale z takim dużym wyprzedzeniem nie planuję kolacji.
@adekad: ja tez nie planuje xd robie ciasto jak mam wolne pol godziny czasu i potem sobie lezy w lodowce i czeka na swoją kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kapitalis: kupilem swoj w lidlu, ale mozna tez kupic płyte granitową z castoramy albo popatrzec na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsze są kwadratowe
Po kamień polecam przejść się do kamieniarza, na allegro chodzą po 80zl, ja dorwałem kamień granitowy 40x30x2 za 40zl, czasami można dostać za czteropak
@wondermano1: ej a mógłbyś napisać przepis jeszcze raz ale tak po ludzku albo jakbyś tłumaczył dziecku które nie wie o co chodzi w pieczeniu z otwartymi drzwiczkami albo jakieś TO? plis, denks
@wondermano1 jak zrobić żeby mozzarella była tak "oddzielona" od siebie po pieczeniu? Widzę,ze ty robisz w piekarniku i ci wychodzi, a mi na zmodowanym Caliente nigdy tak nie wyszło. Albo topi się na całą pizze i tworzy czerwono biała powierzchnię, albo jak dam mniej to sos zmienia się w pomarańczowy (bo łączy się z serem). Próbowałem mozarellek różnych. Zawsze mocno odciskam. Wrzucam na temp kamienia 340, wypiek ok 2;45 min.
@outkay: hmm, moze za dlugi wypiek? trzymaj ja w lodowce do samego konca przed wypiekiem, moze tez cos pomoze xd
@Abovd: tak uzywalem, jednak jak widac mozna podobny efekt osiagnac na naszych polskich marketowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stemitor: pomidory jakies dobre które Tobie smakuja (mi np. cirio, mutti), sól i bazylia, pomidory cale gniecione w rękach i to tyle
@r3m0: mam taka deseczke ze sklejki i rączki od rakietki do pingponga zrobioną, widac ją na którymś zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogolem zwykla deska/karton/blaszka cokolwiek plaskiego bedzie działać tylko trzeba pamiętać zeby posypać ją czyms zeby pizza sie nie przykleila
@wondermano1: uchylanie drzwiczek jest po co? Żeby grzałka cały czas nawalała? Ale ciepło ci ucieka dosyć szybko wtedy? Nie lepiej dać np. 250 i na czas pieczenia podkręcić do 275 to wtedy będzie cały czas grzać?

Mam wrażenie, że jak postawię pizzę na osatnim szczebelku to mi dotknie grzałki :/

Robię póki co 4 minutki + 3 minutki dodatki 250 stopni ale niżej ciut, ale nie rumieni i się aż tak