Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem na wypowiedzeniu w swoim januszexie, za 3 tygodnie zaczynam nową pracę. Odkąd szef dowiedział się że odchodzę rozpoczął się istny horror - ciągle obrażanie, dawanie gówno zadań jakbym był jego sekretarką (które kompletnie nie wchodzą w zakres moich obowiązków), nie potrafi złożyć zdania w moim kierunku bez używania wulgaryzmu. Przez ostatnie lata było w miarę ok i kompletnie nie spodziewałem się takiej reakcji po złożeniu wypowiedzenia, tym bardziej że ostrzegałem że zamierzam odejść już 2 miesiące temu.
Jestem jedynym programistą w software housie, bo wszyscy inni developerzy uciekli. Najchętniej #!$%@?ąłbym to i nie przychodził do pracy, ale groził mi że pozwie mnie za poniesione straty finansowe jak nie dokończę projektów w terminie... Ja jebę...

#pracbaza #zalesie #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 67
@AnonimoweMirkoWyznania: samo panśtwo i prawo w Polsce daje ci tyle narzedzi żeby to ukrócić a ty wybierasz co? post na wykopie? l4, pozew, urlop na rządanie, porzucenie pracy, jeśli nei miałeś w umowie nic ze twoja absencja wpłynie na wynik finansowe to również może cię pocałować w dupe p. Janusz. Nie dajcie sobą pomiatać. Tym bardziej teraz gdy kodeks bardziej chroni pracownika.
@elementalista nie wprowadzaj go proszę w błąd, ustawa związana z mobbingiem jest tak skonstruowana za około 5% spraw zostaje orzeczonych korzystnie. Jeśli chcesz możesz mu złożyć np sprawę cywilna o groźby albo znieważenie masz znacznie wyższe szanse na pozytywny wyrok. Dokumentuj swoją pracę, pewnie masz jakiś syf ma kompie firmowym do monitorowania to nie przeglądaj neta w pracy itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: Stary, ile ty masz lat? Szef cię obraza, daje ci rzeczy niezgodne z twoimi obowiązkami, bluzga czyli jednym słowem mobing a ty co? Potulnie tego słuchasz bez żadnej reakcji? I jeszcze szukasz rady na wykopie? Ja ci dam radę - wyciągnij jaja z szuflady i zachowaj się jak człowiek który ma godność i nie da sobie w kasze dmuchać. Po tobie mogą byc następni którymi tez będzie pomiatał. Obojętność na
@AnonimoweMirkoWyznania Mirko as its finest. Lewe l4? Kto je wyda? Lekarz o specjalizacji wystawiania lewych dokumentów? L4 na przeziębienie na 3 tygodnie? A co jeżeli pracodawca będzie chciał przeprowadzić kontrolę w czasie tego L4? Jak się uprze, sprawa będzie gruba. Nie pytaj, Mirku, 15 latków o takie rzeczy. Przecierp te trzy tygodnie, najwyżej poinformuj Janusza, że Twoim zdaniem dopuszcza się mobbingu, więc w związku z tym prosisz o wydawanie poleceń służbowych drogą
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mialem bardziej zabawna historie. jestem czlowiekiem ktory nie marznie zbyt czesto
nie marznie i nie lubie dlugich spodni
pracowalem 3 lata w banku, it, ale jednak bank i przez ten czas ani razu nie mialem w pracy dlugich spodni
szefowa sie przyzwyczaila, jesienia i zima sie dziwila, ale po roku przestala, reszta ekipy tez spoko ludzie

az dalem wypowiedzenie
i nagle sie okazalo ze sama gora wyslala do mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@wiem_wszystko: nie masz absolutnie zielonego pojecia o czymkolwiek, a juz zwlaszcza pod katem mozliwosci pracodawcy i potencjalnej odpowiedzialnosci pracownika. powiem Ci bardzo krotko jak wygladaja Twoje "porady" z perspektywy kogos, kto zajmuje sie obsluga prawna przedsiebiorcow:

1. haslo "l4 na wypowiedzeniu" jest dla mnie synonimem dla "chce miec jutro na chacie kontrole zasadnosci zwolnienia przeprowadzona przez pracodawce". tak, pracodawca tez moze, nie tylko zus.

a z wykorzystywania zezwolenia niezgodnie z jego
OP: @samuraj24: @prz3mlud: @elementalista: @karmelkowa: Jestem na UZ, nawet jak jestem chory, nawet z wysoką gorączką mam zapieprzać zdalnie i tak dotychczas robiłem (głupota jak o tym myślę, ale liczyłem na podwyżkę...). Generalnie mam w umowie zapis, że zobowiązuję się do ukończenia przyjętych prac w terminie pod groźbą kar finansowych, a jestem w sytuacji że wolałbym ich uniknąć.

@Tuff: @Wielki_Atraktor: @NaopaK: Mam sporo screenów
A: Cos od siebie...
Tez sie ostatnio zwolnilem. Dajac wypowiedzenie szefowi przyjol to barzo profesjonalnie choc tez z niego dupek jakich malo. Po oddaniu swojego wypowiedzenia pokazal (majac od tak nagle dobry humor) ze nic dla niego nie znacze. Juz od pol roku jeden projekt zrobilem bo nie bylo nic do roboty. I w sumie nie pracuje dokladnie w sowim zawodzie (dlatego zmiana pracodawcy) Podsumowujac: Nie pracowalem nigdy w PL patrzac
@Karoleer: L4 wydaje lekarz a nie ty sam. Siedzisz w domu i się leczysz. Co ty myślisz, że kontrola pracodawcy jest ponad to co napisze lekarz? chyba kpisz.

2. Urlop na żadanie - przysługuje ci 4 dni na żadanie o ile masz i z niczego nie musisz się tłumaczyć.

3. Pozew zawsze można złożyć jeśli faktycznie pracownik jest wykorzystywany niezgodnie z umową.

4. Porzucenie pracy to skomplikowany proces to samo dyscyplinarka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: w zaden sposob nie odniosles sie merytorycznie, prawisz tylko jakies madrosci z porad internetowych pisanych przez takich samych januszy xD

w dodatku kompletnie nie zrozumiales czesci dot. obslugi prawnej, choc i tak dales rade palnac kolejne bzdure w ramach odpowiedzi.

1. tak, kontrola > tresc l4, polecam ustawe o swiadczeniach pienieznych z ubezpieczenia spolecznego w razie choroby~

2. no, no, podstawa prawna?

3. pozew o co konkretnie i na jakiej