Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...

źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg

Pobierz
  • 221
74m największy lokal, dwa pokoje z salonem, oczywiście aneks kuchenny. Nie ma nadziei w deweloperce widze :(


@Jasak: Jak tak szukam sobie mieszkania to na spokojnie da się znaleźć także ponad 100m2 nie licząc balkonu/tarasu także jakaś tam nadzieja chyba jest :D Z tym, że nam 70m wystarczy na spokojnie
@lady_katarina: Powiem Ci, że mam mieszkanie o podobnym rozkładzie i też niecałe 75m2. Mniej więcej okna z podobną wystawą N-S. Dwa pokoje na północ będą po południu niedoświetlone za to w salonie z aneksem będziesz miała małe piekiełko przy ostatnich temperaturach latem. Miałem taki sam podział na kibelek i łazienkę ale zrobiliśmy z tego jedną wielką łazienkę z wanną wolnostojącą (ot takie marzenie). Ogólnie rozkład jest spoko. Nie bardzo tylko widzę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lady_katarina: Ogółem wydaje się ok, ale spróbuj uzyskać rzut techniczny i wymodeluj sobie proste bryły mebli - zapewne te są bez zachowania skali :) SketchUp jest prosty i chyba darmowy okres próbny. Sprawdzisz jak się to ma do realnego miejsca, może gdzieś być ciasno
@Jasak skoro nawet 74m trudno sprzedać, to po #!$%@? budować większe i bujać się z nimi miesiącami? Chodzi o to, żeby sprzedać i zarobić, a skoro nie ma popytu, nie ma też podaży.
@lady_katarina: I słusznie, my w tym roku założyliśmy klimę przez te upały. Innego wyjścia nie było. A co do tego dlaczego mieszkanie nie schodzi to może tak jak niektórzy wyżej wspomnieli - w ten metraż celuje niewiele osób. A może i cena jest zaporowa? Z ciekawości wiesz ile wyniesie cena za m2?
@ZippyTobi: Na stronie jest napisane ogólnie, że jest 5700/m2 za mieszkania jedno i dwupokojowe i 5600/m2 za trzy-cztero pokojowe. Tylko właśnie nie wiem jak to liczyć w przypadku tego rzutu, to jest dwupokojowe czy trzy?xD Nie wiem czy liczy się salon? No i czy na pewno do ceny nie wlicza się metraż balkonów...
W każdym razie napisałam zapytanie do dewelopera o ceny, żeby się upewnić :)
@lady_katarina: Wg dewelopera to są trzy pokoje - salon z aneksem wlicza się jako pokój. Także cena 5600zł/m2. Do ceny nie wlicza się metrażu balkonów - no chyba, że deweloper to kanciarz i wlicza. Pamiętaj jeszcze o dodatkowym koszcie komórki lokatorskiej / piwnicy i miejsca postojowego! Odnośnie w czym ma przeszkadzać blisko winda? Zależy jaka winda i jak gruba ściana pomiędzy nią a szybem windy. My mamy windę za plecami w