Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
Pobierz lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...
źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg
  • 221
@lady_katarina: Zależy jakie miasto ale.. Po prostu mało które małżeństwo stać, nie mają takiej zdolności kredytowej, na wynajem nikt nie kupi bo po co takie duże mieszkanie. Jeśli ktoś dostał działkę za tę cenę postawi dom pod miastem, liczę że cena z metra to koło 6 000zł. Nie przypadkiem najpopularniejsze lokale to te około 50 m2.
śmiesznie mała ilość pomieszczeń jak na 74 metry za które się płaci. Z takim metrażem zazwyczaj spokojnie ulokuje się dwoje dzieci w osobnych pokojach.


@MPXD: Dokładnie tak - w moim mieszkaniu na 52m mam mniej więcej takie dwa pokoje jak tutaj. Jakaś nawet mała sypialnia oprócz tego co jest by się przydała, bo inaczej to jest w zasadzie mieszkanie dla rodziny z jednym dzieckiem
@RozowaZielonka: wincyj pokoi bo jeśli rodzina się powiększa to ważne żeby dziecko miało swoją przestrzeń za zamkniętymi drzwiami. Kto mieszkał całe życie z dwójką rodzeństwa zawsze powie że wolałby żeby każdy miał swój osobny pokój wielkości schowka na szczotki. To, że ludzie mają więcej dzieci niż mogą sobie pozwolić to już inna kwestia
@lady_katarina nie łącz toalety z łazienką, serio. Wychowywałam się w mieszkaniu z osobnymi i to jest super rozwiązanie. Ty mozesz spokojnie brać prysznic czy malować się, a Twoj facet może iść się wysikac bez awantur ze znowu zajmujesz łazienkę. Chyba ze macie w planach jakąś dużą wannę, to inna sprawa.

Jak dla mnie mieszkanie wygląda spoko. Nie wiem co to za moda na maleńkie przedpokoje. W takim przedpokoju masz miejsce i na
@lady_katarina: jak dla mnie spoko, zależy kto czego oczekuje. Mieszkania, które wykręcają największą liczbę pokoi zawsze schodzą najszybciej, bo są najbardziej opłacalne pod inwestycję. Druga sprawa, że ludzie lubią mieć mieszkanie na krańcach, bo jest się na uboczu i (szczególnie jak okna wychodzą na 3 strony) jest lepiej doświetlone, jaśniejsze. Najbardziej pożądane są okna wschód - zachód, bo, wiadomo, wpada najwięcej światła dziennego. I tyle.

Ludzie nie biorą pod uwagę, że
@lady_katarina: fajny układ mieszkania, z tego co przedmówcy pisali to faktycznie trochę mało okien. Jedyne co przy takiej powierzchni to liczyłbym na jeszcze jeden pokój, chociaż wiadomo że to już indywidualne sprawa :)
@lady_katarina: Na moje oko: mało światła, jedynie salon z kuchnią od strony południowej, mieszkanie ułożone tak, że tego światła będzie mało. Pokoje posiadają po jednym małym oknie - za mało.
Druga kwestia to ustawność salonu, a w zasadzie jej brak. Umiejscowienie drzwi balkonowych/tarasowych wyklucza jedną ścianę, druga ścianka od holu jest też za krótka żeby coś na niej umieścić.
Trzecia kwestia to pewnie najmniejszy problem, ale nie wiem kto i po