Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
Pobierz lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...
źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg
  • 221
@megastulejka: za balkon się nie płaci. Przynajmniej nie od metra.
@lady_katarina: minusem mieszkania jest duży przedsionek, którego nijak nie da się zagospodarować. Poza tym wszystko fajnie, salon od południa - dużo światła, sypialnia od północy - nie nagrzewa się (niektórzy lubią sypialnie od wschodu bo budzisz się ze słońcem, ale to takie na siłę trochę).

A i zastanów się czy jest sens łazienka+wc, czy nie lepiej duża łazienka. Gusta, guściki
@hellyea: można więcej studentów na wynajmie upchnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dla rodziny z dwójką dzieci to nieciekawa opcja, prędzej czy później ktoś ląduje w aneksie.


@ciemnienie: tylko tych dzieci jeszcze nie ma, więc to raczej perspektywa kilkunastu lat
@pilot1123: gorzej, że ludzie z własnej woli sami się tak upychają (nie mówię o sytuacjach wiadomych, kiedy rodzina się powiększy a nie ma opcji na zmianę). Tylko z własnego wyboru, bez takiej konieczności.
@lady_katarina: Jak dla mnie jest ok, chyba że np. planowana jest budowa kolejnych bloków tuż przed Twoimi balkonami.

Jedyny "haczyk" jest po prostu w tym, że to duże mieszkanie. A takie trudniej będzie kiedyś ewentualnie odsprzedać/wynająć, bo największy popyt jest na mniejsze mieszkania.
Poza tym w tak dużym mieszkaniu zamiast wielkiego salonu ja bym wolał jeszcze 1 mały pokój, ale to już kwestia potrzeb.
@lady_katarina: standardowo w delweloperce. wszytskie symbole obiektow(mebli) sa pomniejszone. wiec jak wstawisz stol, kanape, krzesla nie bedziesz miec tyle przestrzeni co na rzucie. no i lazienki! lazienki to zawsze dramat. .. umywaliki na postumencie albo zawieszane (a gdzie blaty?) kibelek bez geberitu wiec dochodzi dodatkowa zabudowa. ogolnie zaklamane proporcje i #!$%@? kible. ciemne mieszkanie!