Wpis z mikrobloga

@SmugglerFan: mniejsze kolejki i to, że nikt Ci nie zagląda w zakupy to wg. Ciebie to jest syf? (ʘʘ)


@Polnischefuhrer: nie mam kolejek, nie obchodzi mnie ze ktos mi "zaglada w zakupy". ciekawe jak chodzisz z wozkiem po sklepie skoro ci przeszkadza to ze ktos ci patrzy w twoje zakupy, typie xd

@SmugglerFan poproś mame żeby cie kiedyś wzięła na prawdziwe zakupy a tylko chodzisz do
@SmugglerFan: Tak to jest jak cytuje się tylko nagłówek, a nie sam artykuł.

The biggest problem is theft. Not only is it easy to steal from self-checkout machines, it can be hard not to steal from them. Shoppers are reportedly 21 times more likely to sneak items past machines than human cashiers, but consumers also constantly steal unintentionally because the self-checkout process can be so cumbersome.

Not only do self-checkout machines
@Iskaryota: no ale co z tego ze chodzi o hajs dla sklepu? tak, oprocz tego ze te kasy sa niewygodne dla klientow (tylko 60% woli taki takie kasy) to powoduja tez czestsze kradzieze i przypadkowe kradzieze. tym bardziej wiecej powodow na to zeby pozbyc sie tego syfu.
@SmugglerFan: Do małych zakupów są genialne. Kasy samoobsługowe powinny być oprócz, a nie zamiast zwykłych.

Np. z Biedronki na dworcu głównym w Krakowie dzieki kasom samoobsługowym w ogóle da się korzystać. Tam jest masa ludzi, ale prawie każdy ma max. 2-3 rzeczy. W kasach zwykłych czekało się bardzo długo. W samoobsługowych jest szybciutko.
Oczywiście do dużych zakupów się to nie nadaje.