Wpis z mikrobloga

Powoli zbliżają się wybory parlamentarne. A ja widzę że na wypoku małolaty mocno forsują PO i rudego jako zbawcę na białym koniu. Więc dla przypomnienia:
1. Obietnica obniżenia podatków. Efekt - podwyższono składkę rentową i podatek VAT.
2. Idea taniego państwa i odchudzenie administracji. Efekt wzrost liczby urzędników o 10,64%
3. Zmiany w emeryturach górniczych. Nic nie zrobione.
4. Reforma KRUS. Nic
5. Powrót do niższych stawek VAT. Gówno
itd. itd.

O PiSie nie piszę bo wszyscy widzimy jak wygląda obecna polityka.
Więc już niedługo będziemy #!$%@? przez tego samego bolca co kilka lat temu. Szkoda że polaczkowa, otumaniona alkoholem pamięć sięga tylko do dnia wczorajszego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu nie ma mniejszego zła, są dwie #!$%@? opcje, mocno forsowane przez TV, z której więdzę o świecie czerpie 99% polaków.
#bekazpisu #bekazpo #gownowpis #polityka #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wodzik: ale ty nie rozumiesz, że już całkowicie pomijając d'Hondta ze względu na którego musiałbym być debilem żeby zmarnować swój głos na małą partie skoro chce usunąć PiS, nie ma partii alternatywnej? Mówię, pominmy na chwilę system z podziałem mandatów.

W 2015 taka alternatywę miałem i ja wykorzystałem. Była to Nowoczesna. Ich program gospodarczy jako swiatopogladowy w 95% mi odpowiadał i zaglosowalem zadowolony.

Obecnie N nie przypomina tej z 2015 a reszta to jakieś ścieki, SLD struktura z dziadkami, PSL zbyt zamknięte swiatopogladowo, choć gospodarczo nie jest źle. O reszcie nie mówię, bo jeszcze większe scieki no i gwarancja zmarnowania
  • Odpowiedz
No to dajesz, jaka mamy lepsza alternatywę.


@miki4ever: nie wiem jak ci mam niby odpowiedzieć na to pytanie - jeśli masz przeciwne do moich poglądy polityczne zaraz zaczniesz tu tyradę że chyba mnie #!$%@?ło bo XXX nie jest lepsza opcja gdyż "..." - no i być może będziesz miał rację ¯\_(ツ)_/¯

Clue mojej wypowiedzi to to, że istnieje wiele innych alternatyw nawet wśród obecnych partii nie mówiąc już o mniejszych
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: No właśnie ja tych alternatyw nie widze. W sumie np. Jak na kogoś innego miałbym głosować to byłaby Nowacka, która znam i szanuje, ale ona już do koalicji dołączyła, wiec problem się rozwiązał:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: no ale cały czas mówisz, że takie alternatywy są. No ale nie ma. Nikt nie oferuje nowoczesnego programu dostosowanego do polskich możliwości. Albo są to jakieś utopijne postulaty albo totalne bzdury. Partii obecnie jest bardzo mało a nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy tak mały wybór.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: na prawidzwa demokrację przyjdzie czas gdy obecni najezdzcy zostaną odsunięci i oby ukarani. A ty dalej czekaj na jeźdźca na białym koniu, oczywiscie charyzmatycznego bo jak wiadomo, w polskiej polityce panuje kult jednostki
  • Odpowiedz
na prawidzwa demokrację przyjdzie czas gdy obecni najezdzcy zostaną odsunięci i oby ukarani


@pawelczixd: na nic nie przyjdzie czas gdy będziemy na zmianę wybierali opcje PiS i opcje PO - dokładnie takie słowa jak piszesz były popularne w internecie w 2015 gdy wybierano PiS
  • Odpowiedz
ja #!$%@? czuje się jakbym się cofnął do 2007 albo 2011. To samo #!$%@? co wtedy, tak jakby nie było żadnych innych opcji tylko po i pis - a minęło 11 lat :/ albo takie z was dzbany albo zwyczajnie wam płacą za takie wpisy


@powaznyczlowiek: Zaprezentuj te poważne inne opcje.
  • Odpowiedz
dla ciebie to ci sami wyborcy? Przeviez pis wybrali ludzi którzy dali się nabrać na populizm i którym było zbyt normalnie


@pawelczixd: aha ale ci co są obecnie za PO nie dają się nabrać na populizm XD

Zaprezentuj te poważne inne opcje.


@wrrior: to że jakaś opcja nie jest zgodna z twoim światopoglądem nie oznacza że nie jest poważna - dla kogoś partia Razem może być super wyborem,
  • Odpowiedz