Wpis z mikrobloga

Powoli zbliżają się wybory parlamentarne. A ja widzę że na wypoku małolaty mocno forsują PO i rudego jako zbawcę na białym koniu. Więc dla przypomnienia:
1. Obietnica obniżenia podatków. Efekt - podwyższono składkę rentową i podatek VAT.
2. Idea taniego państwa i odchudzenie administracji. Efekt wzrost liczby urzędników o 10,64%
3. Zmiany w emeryturach górniczych. Nic nie zrobione.
4. Reforma KRUS. Nic
5. Powrót do niższych stawek VAT. Gówno
itd. itd.

O PiSie nie piszę bo wszyscy widzimy jak wygląda obecna polityka.
Więc już niedługo będziemy #!$%@? przez tego samego bolca co kilka lat temu. Szkoda że polaczkowa, otumaniona alkoholem pamięć sięga tylko do dnia wczorajszego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu nie ma mniejszego zła, są dwie #!$%@? opcje, mocno forsowane przez TV, z której więdzę o świecie czerpie 99% polaków.
#bekazpisu #bekazpo #gownowpis #polityka #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wrrior: Jak chcesz zacząć od początku, to zauważ iż podkreśliłem że część afer jest z dupy. Nie mniej na taśmach m.in pada w rozmowie z Balcerowiczem próba wykorzystania polityki monetarnej NBP w rozgrywkach politycznych.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: jak trzeźwo spojrzysz na scenę polityczną to zorientujesz się, że z PiS ma szansę tylko koalicja oparta na PO, nikt inny się nie będzie liczył w nadchodzących wyborach. Można ich nie lubić ale są kilka klas powyżej PiS w jakości rządzenia i pchali kraj do przodu nie na wschód. Lepiej wybrać nawet mniejsze zło niż totalną rozpierduchę i prowizorkę jaką mamy obecnie.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: > Czy podatki były niższe? Prostsze? Łatwiej było prowadzić księgowość w działaności? Więcej zostawało w portfelu niż teraz?

@ChamskoCytuje: Dokladnie tak, PO udalo sie uproscic caly system, przez co stworzenie i prowadzenie dzialalnosci gospodarczej to teraz jest banal.
  • Odpowiedz
@MinisterPrawdy: Czyli radio Erewań. Typ wkleja listę, w której z góry stwierdza, że część afer jest wymyślona ale nie przeszkadza mu to. Nie usunie manipulacji, za to podkreśli to co on uważa że nie jest manipulacją.

Nie ma taśm z Balcerowiczem. I wbrew waszej pisowskiej propagandzie nie ma na taśmie żadnej próby wykorzystywania polityki monetarnej.

Jest natomiast rozmowa Sienkiewicza i Belki, gdzie Belka opowiada o możliwych scenariuszach. Nie wiem czy
wrrior - @MinisterPrawdy: Czyli radio Erewań. Typ wkleja listę, w której z góry stwie...

źródło: comment_Mg2ejyz2KL6PuUB36UNT5UB9ZhhW9U5f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ChamskoCytuje: Akurat pakiety deregulacyjne ułatwiły prowadzenie działalności. Szkoda tylko że PiS wszystko cofa przez co zamiast jeden dzień ja rejestruje jdg na VAT już 3 miesiąc.

Ta postawa freethinkerow jak to popis jedno zło (którzy potem zresztą głosują na największy rak 3 RP czyli "antysystem który tylko negowac potrafi i sam żadnych pomysłów nie ma) jest żałosna.
  • Odpowiedz
Czy wy #!$%@? przestaniecie kiedyś krążyć w tym błędnym kole?


@CegielniaPL: To chyba żyjesz w jakimś alternatywnym świecie, bo o PISie zawsze była mowa że to jest większe zło. Nigdy nie słyszałeś pretensji o "straszenie pisem"??? Głosy, ostrzeżenia były - wystarczyło ich słuchać, a nie tych głosów, które opowiadają pasujące do spiskowych teorii. PIS to zawsze było większe zło, tylko wielu zmanipulowanych frustratów uważało, że bez kuracji wypalania otwartym ogniem
  • Odpowiedz
jak trzeźwo spojrzysz na scenę polityczną to zorientujesz się, że z PiS ma szansę tylko koalicja oparta na PO, nikt inny się nie będzie liczył w nadchodzących wyborach. Można ich nie lubić ale są kilka klas powyżej PiS w jakości rządzenia i pchali kraj do przodu nie na wschód. Lepiej wybrać nawet mniejsze zło niż totalną rozpierduchę i prowizorkę jaką mamy obecnie.


@DzonyNajedzony: Warto zwrócić uwagę, że PIS to też
  • Odpowiedz
@Herubin: Nie było utajenienia umów o budowę autostrad? Podnosili kwotę wolną? Nie podnosili podatków? Elektrownia atomowa już stoi? Pawlak nie zawrła umowy na najdroższy gaz w Europie? Pakiet klimatyczny nie podniósł nam cen energii o 60%? Nie było planów sprzedaży lasów państwowych? Nie było afery hazardowej? Nie zatrudniali urzędników? Dług nie wzrósł? A rezerwa demograficzna?

Nie płacą 60gr za wpis i to was boli. Ja sklerozy nie mam i pamiętam,
  • Odpowiedz
Tusk tak samo wyruchał wyborców jak pis tanimi bajeczkami o wolności gospodarczej i niskich podatkach, a potem wszystko mieli w dupie zabijając się o stołki.


@MinisterPrawdy: Koleś, ale Tusk obiecywał niskie podatki jeśli wygrają wybory i będą rządzić. Ale nie wygrali wyborów. Tzn. wygrali ale tylko na tyle by rząd utworzyć w koalicji z drugą partią. A to oznacza, że druga partia wnosi do rządu swój własny program i potrzebne
  • Odpowiedz
@wrrior: LOL. I niby PSL im cokolwiek blokował, bo to twarda ideowa partia. Wy partyjne szczekaczki macie ludzi za idiotów niezależnie od tego w imieniu której opcji siejecie propagandę. Obiecywał 3x15? Nie zmielili milionów kart z podpisami referendalnymi? Ja rozumiem, że czasy były kryzysowe, ale PO pluło na zwykłych Polaków i za to dostali w mordę po 8 latach. I teraz jak mi ktoś mówi, że Tusk jest lepszy od
  • Odpowiedz
PSL im cokolwiek blokował, bo to twarda ideowa partia.


@MinisterPrawdy: A co ma ideowość do tematu? Oni mają swoje interesy i ich pilnują. W pierwszym poście było o likwidacji KRUS. Już #!$%@? wiecie czemu nie zlikwidowano go czy dalej będziecie się pytać udając zagubione dzieci we mgle?

ale PO pluło na zwykłych Polaków i za to dostali w mordę po 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@MinisterPrawdy: Wymieniłeś kilka przykładów które świetnie pokazują że do IQ sprzętu domowego ci daleko.

Nie było żadnej próby sprzedaży. Poprawka do konstytucji zwiększała ich ochronę oraz miała pozwolić TK zablokować ich sprzedaży. No ale to trzeba by zajrzeć do tekstu propozycji co przerosło jak widać prawactwo skoro od lat te weryfikowalne w 5 min kłamstwo powtarzają.

Pawlak nie podpisał też żadnego kontraktu bo zrobił to Jasiński z PiS za poprzedniej kadencji. W wyniku negocjacji Pawlaka ceny Polsce obniżono w stosunku do poprzedniej wersji
  • Odpowiedz