Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem na KAŻDEJ #silownia powinni wprowadzić zasadę: nie masz ręcznika i butów na zmianę? Nie masz wstępu na salę. Potem ćwicz po takich brudasach bez ręcznika, którzy ławki po sobie nie wytrą, a jeszcze mają czelność podejść i pytać "hej mogę się do ciebie dołączyć?"

Druga kategoria podludzi na siłowniach to ci w butach z podwórka. Do zaorania. #mikrokoksy
  • 73
przecież na silce są ręczniki papierowe którymi się wyciera po sobie sprzęt, po #!$%@? nosić ręcznik xd


@toldwi: Mi się wydaje że to ma sens i może np. zmniejszyć szybkość zużycia sprzętu, np. jeśli pot zamiast moczyć ławkę 100x dziennie wsiąka w ręczniki ludzi. Jeśli chodzi o sam fakt higieny to mi tam w sumie też nie robi.
@4833478: @Winyl-:
1. co za różnica dla sprzętu czy oblejesz go potem czy położysz na nim zapocony ręcznik? mała
2. kładzenie się na ręczniku i wyciskanie, to jak siady na BOSU
3. od takich rzeczy są ręczniki papierowe i płyn do dezynfekcji

też nie lubię syfu, ale zdaję sobie sprawę, że to siłownia czyli, pot, naskórek i krew na sztandze, itd
1. co za różnica dla sprzętu czy oblejesz go potem czy położysz na nim zapocony ręcznik? mała


@berti: wcale nie mała. Nie widzisz różnicy między pozostawieniem po sobie suchej ławki od pozostawienia po sobie ławki z mokrą plamą?

kładzenie się na ręczniku i wyciskanie, to jak siady na BOSU


@berti: niby dlaczego?

od takich rzeczy są ręczniki papierowe i płyn do dezynfekcji


@berti: wymagasz od gościa bez ręcznika, żeby
co za różnica dla sprzętu czy oblejesz go potem czy położysz na nim zapocony ręcznik? mała


@berti: Zależy co kto robi. Jak ktoś jest spocony po orbitreku a potem pójdzie na ławkę powyciskać hantelkami 16kg
(u mnie jest sporo takich osób) to moim zdaniem kładąc się na ręczniku pot nie przesiąknie do ławki. Nie wiem, może to nie ma znaczenia ale może cykliczne moczenie i suszenie tapicerki słoną wodą pewnie nie
@Winyl-: ale w międzyczasie i tak leży na niej mokry ręcznik ;) ręcznik jest śliski, nigdy nie mogłem się dobrze zaprzeć nogami bo jechałem do tyłu.
Jak widzisz problemem jest mentalność brudasa. Ja nigdy nie mam ręcznika, a ćwicząc po mnie masz jakby właśnie tę siłownię otworzyli
ale w międzyczasie i tak leży na niej mokry ręcznik ;) ręcznik jest śliski, nigdy nie mogłem się dobrze zaprzeć nogami bo jechałem do tyłu.


@berti: Jak ktoś konkretnie trenuje i poci się do tego stopnia, że ręcznik jest tak mokry że jest ślisko, to może i racja. Ale na normalnej siłce takich osób jest może max 10%.
@LewackiKrul: pewnie znajdą też wymówkę dla tych, którzy idą w trakcie ćwiczeń się odlać i nie myją rąk, chwytając potem takimi łapami sztangę, w imię zasady "przecież myję #!$%@?, po co myć ręce po szczaniu". Co nie, @prnppp?
miałem takiego zawodnika w sąsiednim pokoju w akademiku. Twierdził że mu się nie opłaca tego prac co chwilę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PrawyKuba: na mirko też jest pewien typ, który się udziela pod tym tagiem, a który zdradził, że w związku z tym, że idzie na siłkę przed pracą, nie opłaca mu się prać ciuchów po każdym treningu i który bardzo się oburzał jak mu się to
@Winyl-: Nie wyobrażam sobie iść bez ręcznika treningowego, zdarzało się ze zapomnialem i trzeba bylo wracać po ręcznik do chaty. Siebie wytrzeć, ławkę, dłonie #!$%@? cokolwiek. Papcie treningowe to już nawet pomijam.

Mam u siebie pacjenta, który tak #!$%@? że trzeba przeczekać az gość pojdzie na maszyny czy tam nogi robić na drugi koniec siłowni, bo nie da się podejść do stojaków z hantelkami. Jak jeszcze lato było to luz, okna
Owego koleżkę widuję potem jak w szatni zakłada na to wszystko wyjściowe ciuchy i wychodzi z dziarskim "siema chlopaki".


@latarnikpolityczny: Kumam bardzo dobrze, choć akurat ja też z siłowni wychodzę tylko zakładając plecak. Do chaty mam 15 minut i dystans pokonuję biegiem, jako formę cardio po treningu.
@Winyl-: wiadomka jest cieplo, cisniesz z domu na silke, lekka rogrzewka te 2km to przeciez nie bede sie specjalnie ubieral i torby bral ze soba. Krotki rekawek, spodenki, adidaski treningowe. Po silowni myl sie nie bede bo blisko do domu, to sobie zrobie aeroby po parku. O #!$%@? w gowno wdeplem, a ciul wytre o trawe w koncu to buty na silownie, a jutro ide to samo zejdzie po drodze.
I
@Winyl-: Nie wyobrażam sobie siłowni bez ręczników papierowych do wycierania sprzętu i jakiegoś psikacza do tego, a czyszczenie własnym ręcznikiem obrzydza mnie. Noszę własny, ale to do wycierania siebie, nie sprzętu :v
@Winyl-: problem jest taki, że kiedyś siłownie były dla prawdziwych facetów, którym nie przeszkadza magnezja, pot, krew i zdarty naskórek. Nawet nie mieli ochoty na takie rzeczy zwracać uwagi bo #!$%@? ostro ciężary i z każdego się pot lał. Mało higieniczne owszem ale prawda jest taka, że wszystko jest mało higieniczne. A siedzenia w autobusie nie są zapocone? Klamki od kibli nigdy nie myte. Serio nie chcesz się ubrudzić i zapocić
a ja nie zabieram nigdy ręcznika, ale wycieram papierowym i płynem po sobie i co, pękła pupka?


@So_I_Scream: chyba tobie.

Za to ty brudasku wciskasz w ławkę swój przepocony ręcznik i nawet tego nie wytrzesz


@So_I_Scream: Ciekawą masz logikę. Zanim zacznę ćwiczyć, przecieram ławkę płynem dezynfekującym i na to kładę swój ręcznik. Po zakończonym ćwiczeniu przecieram ławkę płynem dezynfekującym. Wiem, że to dla ciebie pewnie zbyt wiele.
@Winyl-: mi nie pęka, bo nie muszę się też zalic w necie i odpisywać każdemu kto się nie zgadza :)

A i masz rację, to za dużo dla mnie, bo spędziłbym 3 godziny łącznie na siłowni przy takim pedanckim sprzątaniu.

Podzwigasz więcej kg to zrozumiesz
A i masz rację, to za dużo dla mnie, bo spędziłbym 3 godziny łącznie na siłowni przy takim pedanckim sprzątaniu.


@So_I_Scream: xD faktycznie, 5 sekund na przetarcie ławki, kupa czasu xD. Ciuchów pewnie też nie warto zmieniać co trening, bo w końcu i tak sie spocisz. Wystarczy pachę wytrzeć chusteczką higieniczną, co? Albo psiknąć Brutalem. #!$%@?, to dzięki takim jak ty można się jakimś grzybem zarazić na siłowni.

Podzwigasz więcej kg
@Winyl-: skąd wnioski o nie myciu się to nie wiem, ale nie będę ci przeszkadzał w nakrecaniu się i dopowiadaniu swojej wersji, bo ciekawie się czyta te frustrację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co zrozumiesz? Myślałem, że to oczywiste - ale jednak trzeba wielkimi literami: przy dłuższym stażu i ciężkim treningu skupisz się na swoich celach i żeby podnieść te pieprzona sztangę, a nie na rozgladaniu dookoła
skąd wnioski o nie myciu się to nie wiem, ale nie będę ci przeszkadzał w nakrecaniu się i dopowiadaniu swojej wersji, bo ciekawie się czyta te frustrację ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@So_I_Scream: Na razie to ty piszesz o pękających dupach, więc nie wiem skąd przypisywanie mi frustracji :).

A co zrozumiesz? Myślałem, że to oczywiste - ale jednak trzeba wielkimi literami: przy dłuższym stażu i ciężkim treningu
@So_I_Scream: A po czym wnioskujesz, że ja nie zwróciłem uwagi? Raz można. Trzy też, ale nagminny proceder #!$%@?, zwłaszcza, że ja nie jestem od tego, żeby uczyć dorosłych typów higieny. Zwłaszcza, że nie zawsze mijam się na sprzęcie z brudasem. Czasem po prostu zastaję "anonimowy" efekt polityki "po co ręcznik, to tylko pot".

Na marginesie, masz czas, żeby do kogoś mówić? Przecież skupiasz się na swoich wielkich ciężarach!
@Winyl-: Stary ja to już ławkę profilaktycznie przecieram papierem i płynem do dezynfekcji zanim położę swój ręcznik. Nieważne jaka silka zawsze znajdzie brudna świnia która zostawi ślimaka na ławce.
@Winyl-: @kwsap: a mnie #!$%@? jak taki typ jeden z drugim kladac recznik na laweczce przywlaszcza sobie do niej prawo na kolejne 40 min i ani mysli o wykonywaniu cwiczen z kims na zmiane bo przeciez on robi uginanie ramion i przeciez gdzies musi sobie polozyc sztange. Zazwyczaj tego typu zachowania spotykalem w #!$%@?, w mordowniach zawsze kulturka, kazdy kazdego zna i nawet najwiekszy koks uzyczy lawki jakiemus suchoklatesowi.

Co