Cześć. Ktoś się orientuje jak będzie wyglądało moje wynagrodzenie jeśli pójdę na L4 w takim przypadku: styczeń 2023 - wrzesien 2023 prowadziłem JDG, następnie przeszedłem na UoP od września 2023 do teraz. Będą liczyć 12 miesięcy czy 3 miesiące tego UoPa? Jak to liczyć? Ktoś coś?
#zus #pracbaza #l4 #zwolnienie #jdg
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maceek6: Policzą tylko okres z UOP. Sam zamknałem JDG od początku tego miesiąca i się dowiadywałem.
Ofc radzę poczekać trochę z jakimś mega l4 jeśli to nie jest mus żeby sobie nie zrobić kontroli pod kątem pozorności zatrudnienia.
Na co się szarpać z koniem potem. Krótkie l4 nie ma problemu :)
  • Odpowiedz
@Maceek6: kryzys widzę wali w IT po ryju wszystkim. U nas w korpo zlikwidowali ławkę... jak masz ławkę i bez perspektywy szybkiego projektu to wypo po ryju. z 50% backoffice dostało wypowiedzenia cichaczem... ofc pojedyńczo co by nie było że grupowe i trza bulić :>

Przydałbyt się jaki związek zawodowy :E
  • Odpowiedz
chcę od nowego roku przejść z uop na b2b, co z ZUSem jeśli założę działalność w grudniu? muszę jakieś druki składać czy ZUS sam ogarnie że mam już zapłacony przez pracodawcę?
#zus #jdg #uop #b2b
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kuncfot: czyli muszę dublować skladki za grudzień? Bo z UoP będę już miał ją opłaconą. Ale dobra, skoro to jakieś niepewne rzeczy to założę działalność po prostu w styczniu
  • Odpowiedz
Czy jeśli babka przez telefon mi oznajmiła, iż po otrzymaniu korekt otrzymam informację "odmowną" to chodzi o odpowiedź po prostu? Czy będzie odmowa?
Jak taką informację interpretować? #zus #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Artykuł o tym, że przez wysoki ZUS godzina korepetycji kosztuje nawet 200 pln. I taki komentarz, i 26 łapek w górę. Czyli większość narodu to d***e nie rozumiejący, że korepetytor nie jest w stanie pracować 8 h dziennie. Kurtyna.

https://www.salon24.pl/newsroom/1343807,jesli-nowy-rzad-czegos-z-tym-nie-zrobi-zaplaci-ogromna-cene

#zus #firma
czykoniemnieslysza - Artykuł o tym, że przez wysoki ZUS godzina korepetycji kosztuje ...

źródło: 1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostały się jeszcze jakieś pozytywne wariaty jak ś.p. Grzegorz Sowa, który sądził się z ZUS? Nie mogę znaleźć dosłownie żadnego case study gdzie sprawa trafiłaby na szczebel trybunału praw człowieka w Strasbourgu. Jedyne przypadki jakie udało mi się odnaleźć to emerytka i rodzice dzieci, ale to nie jest stricte to co mnie interesuje. Chciałbym dowiedzieć się czy po 10 latach od momentu kiedy śledziłem ten temat coś faktycznie się zmieniło w kwestii
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano, potrzebuje ogarnąć statusu ucznia/studenta.
Ogólnie jestem po technikum, zapisałem się na studia, ale niedawno się wypisałem (nic wspólnego z tym co oczekiwałem). Problem w tym że pobieram rente rodzinną w ZUSie i chciałbym to kontynuować.
Coś mi wpadło w oko coś takiego jak szkoła żak, czy oni wydają status studenta i ZUS nie p-------e się o nic, czy muszą to być jednak studia? Również orientuje się ktoś czy oni przyjmują tylko
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wuzku: w sumie to tak. zapisujesz się składasz papiery, idziesz do sekretariatu po zaświadczenie i tyle, nawet nie musisz chodzić na dobra sprawe, tak samo legitke Ci moga wystawić. możesz poszukac sobie jakiegoś kierunku co Cie interesuje i może to skończyć zawsze to kwit więcej, za free
  • Odpowiedz
Kończy się Ulga na Start w firmie.

Najpierw wysyłam ZUS DRA na starych danych,
potem dopiero ZWUA i ZZA, czy to bez różnicy, w jakiej kolejności to robię?

Dodatkowo z ZUA, w rubryce 01. Data powstania obowiązku ubezpieczeń data ma być taka sama co w ZWUA 02. Wyrejestrowanie z ubezpieczeń od dnia - czyli w moim przypadku 01/12/23?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wypiek
  • 1
@Maaska 5400 stary 5700 nowy na mały ZUS @zibizz1 dzięki, na razie poszlo Dra i zwua, bo w zua jakiś błąd krytyczny i nie dało się wysłać, spróbuję jutro
  • Odpowiedz
Jak systemowo rozwiązane jest zabezpieczenie ciężarnej w przypadku gdy ma umowę o pracę na czas określony, której koniec przypada przed 3 miesiącem ciąży? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#prawopracy #zus #l4 #prawo #ciaza #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blizz4rd: Ale dlaczego problem i jaki problem?
Umowa sie konczy to o czym my tu rozmawiamy?

Koniec umowy i po temacie. Jak ciaza jest widoczna to pracodawca musialby buc kretynem zeby podpisywac nowa umowe.

Umowa byla podpisywana przed ciaza wiec o zadnej dyskryminacji czy zlej woli ze strony pracodawcy nie ma mowy. Poprostu umowa sie skonczyla.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z tagów #inwestycje #oszczednosci #fire: nie liczę oczywiście na #emerytura z #zus, ale zastanawiam się, czy nie uwzględniać w swoich kalkulacjach tego, że w latach 2040-2060 może powstać superinteligencja (#ai #agi) lub inna zaawansowana technologia i doprowadzić do końca świata, radykalych zmian na rynkach finansowych, ułatwić wdrożenie uniwersalnego dochodu podstawowego
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z tagów #inwestycje #oszczednosci #fire...

źródło: 1*KrgE7ZcSBxCLZpXZNRVUMg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: sam się na tym złapałem, tyrałem jak głupi ostatnie kilka lat od studiów (i w trakcie) i w końcu się wypaliłem ,wpadłem w nerwice z powodu ciągłego planowania itd., po prostu teraz wyluzowałem (ciągle się też tego uczę). Zamknałem firmę, wróciłem na UoP (20% mc mniej), liczę na L4 spokojnie (a nie strach, że zachoruję i przecież musze odłożyć na to poduchę kolejną), jakiś tam ZUSik powyzej minimalnej na
  • Odpowiedz
Duch wrzucił film z info o śmierci Staśka Bandyty, chyba miał przejść na emeryture niedługo, nie dożył, #zus lubi to

w sierpniu umarł nowak, potem łysy, pindek, marta i teraz stasiek, 5 aktorów w 3 miesiące

#papasmerfik
Ksemidesdelos - Duch wrzucił film z info o śmierci Staśka Bandyty, chyba miał przejść...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiesiu2: zus prawie na pewno płacisz na jdg chyba że to spółka lub masz jakieś zbiegi (generalnie możesz przyjąć że przynajmniej jedną składkę od minimalnej musisz opłacić, być może ten kraj ma umowę o wzajemne uznawanie składek emerytalnych jak ostatnio medialna umowa z Ukrainą i jest to uznawane w PL, ale to zależy od konkretnych państw, z wyłączeniem spółek zoo), co do prowadzenia to jest tutaj kwestia że krajowi w
  • Odpowiedz