Wpis z mikrobloga

Mircy, robiłem to 2137 razy a dzisiaj nie umiem, nie działa, za cholerę nie wiem co się dzieje

Próbuję wypełnić ZUS DRA przy JDG. Najpierw próbuję na podstawie danych z poprzedniego miesiąca, to mówi ze ich nie ma, mimo że są

Robię nowy komplet rozliczeniowy to pluje błędami że źle wypełnione, gdy jest dobrze wypełnione. Robię oblicz, to mówi że źle wprowadzone dane. Czy to kwestia nowego roku czy coś robię źle? :|

Po kolei:
- nowy komplet rozliczeniowy
- stopa procentowa na wypadkowe: 1.67
- podstawy minimalne, wchodzi 4694,4
- podstawa składki na zdrowotne 3490
- chorobowe zero
- ryczałt

I dostaję

Dane dla celów obliczenia podstaw wymiaru i składek na ubezpieczenie zdrowotne są niepoprawnie wypełnione.

Czy kontynuować?


Jak dam dalej, to weryfikacja będzie miała bład krytyczny

Jak zamiast tego dam oblicz to mam

Dane dla celów obliczenia podstaw wymiaru i składek na ubezpieczenie zdrowotne są niepoprawnie wypełnione.


(°°

#zus #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 11
@assninja: polecam zapłacić za księgowego i mieć w pompie wypełnianie takich gówien. Ja się na to zdecydowałem. Koszt w sumie niewielki, a mam święty spokój z wypełnianiem tego gówna i wielu innych gówien, które normalnie musiałbym robić sam, w tym JPK i rozliczanie miesięczne ( ͡ ͜ʖ ͡)
@jakis_login: niby tak ale nie rozliczam vatu ani nic, tylko ten zasrany zus raz w miesiącu plus pit raz w roku, robiłem to już z automatu pyk pyk pyk byle jak i działało

a dzisiaj się zesrało, nawet kod ubezpieczenia jak się wybierze to kreator mówi że zły XD
@zibizz1: @assninja dokładnie jak kolega wyżej - weź infakt, olej to gówno. Za proste JDG do 10 kosztów i bez VAT zapłacisz jakieś 250 zł miesięcznie. I masz totalnie wywalone, nic się nie przejmujesz. Szkoda życia, czasu i nerwów na tej szajs, jakim jest zus :)
Aha, powinienem go raczej poprawić na 01/01-2024 bo 01/12-2023 to miesiąc temu wystawiłem na okres z listopada, ale wuj. W lutym będzie lepiej :p
@assninja: najwyżej zadzwonią z zusu że się numer deklaracji nie zgadza. miałem tak kilka razy. potem stwierdziłem, że mój spokój i brak zmartwień jest ważniejszy, niż kasa ()