Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ostatni_wolny_login: lub prysznic bez brodzika z gównianą wylewką pod spodem
@ostatni_wolny_login Spóldzielnia ma ubezpieczenie i ma to w dupie, zgłoś normalnie.
- 0
W grudniu zalal mnie sasiad, w marcu odkryliśmy grzyba (właściciel sie ociągał)za ścianą, zdjelismy, do maja byla suszona sciana, niestety nie do końca. Właściciel wymusił zeby założyć znowu szafe, majstry zamontowali i oczywiście znowu wyrósł grzyb. Mam do was mirki pytania - czy na umowie o najem okazjonalny moge sie wyprowadzić bez zachowania terminu wypowiedzenia, jak się takiego opornego grzyba wyciąga jak ściana nie chce się wysuszyc i czy mogę bezpiecznie spac
@throaway: jesteś w dupie. Nic się nie da zrobić. Nie warto próbować. Stracona szansa i beznadziejna sytuacja. Dramat w trzech aktach.
Przegrana sprawa.
Pozdrawiam xD
Przegrana sprawa.
Pozdrawiam xD
- 1
@magic_johnson przecież zawsze sie płaci z góry
- 0
Hej,
Zaczęły pojawiać się purchy na ścianach, i woda pod wiszącym WC. Zdjelem miskę i okazało się że pękła rura (kołnierz) od rury doplywowej do miski.
W środku wszystko mokre, ściany po oskrobaniu też, tynk "plastyczny".
Prowizorycznie zalepilem silnikonem i złożyłem (jedyne WC w domu). Narazie chyba nie cieknie.
Tyle
Zaczęły pojawiać się purchy na ścianach, i woda pod wiszącym WC. Zdjelem miskę i okazało się że pękła rura (kołnierz) od rury doplywowej do miski.
W środku wszystko mokre, ściany po oskrobaniu też, tynk "plastyczny".
Prowizorycznie zalepilem silnikonem i złożyłem (jedyne WC w domu). Narazie chyba nie cieknie.
Tyle
źródło: temp_file.png8648266507023356743
Pobierz@inscore: Tego elementu nie da się wymienić bez rozbierania zabudowy. Poza tym trzeba to rozebrać i do porządku osuszyć. Wymienić cały stelaż na nowy.
Stelaż około 1500zł
Zabudowa, robocizna ok. 1000zł
+ twoje osuszanie i inne straty w tym skucie i położenie nowego tynku.
obserwuj czy coś jeszcze nie wychodzi od tej wody.
Stelaż około 1500zł
Zabudowa, robocizna ok. 1000zł
+ twoje osuszanie i inne straty w tym skucie i położenie nowego tynku.
obserwuj czy coś jeszcze nie wychodzi od tej wody.
Czołem Mirki!
Pękła mi rura w kuchni za wodomierzem, w dość niewidocznym dla oka miejscu. Jako że mieszkam na parterze, zalałem sąsiadowi piwnicę. Kilka dni temu byłem zobaczyć szkodę i dogadać się w kwestii zadośćuczynienia. Ogólnie uszkodzeniu ulgły: szafka, regał oraz kilka elementów garderoby (m.in. ciuchy, buty). W trakcie spotkania przeszedłem do meritum i zapytałem, ile chce mamony za te podmokłe graty. Gościu nie chciał jednoznacznie stwierdzić i podawał różne sumy, które zaczynały
Pękła mi rura w kuchni za wodomierzem, w dość niewidocznym dla oka miejscu. Jako że mieszkam na parterze, zalałem sąsiadowi piwnicę. Kilka dni temu byłem zobaczyć szkodę i dogadać się w kwestii zadośćuczynienia. Ogólnie uszkodzeniu ulgły: szafka, regał oraz kilka elementów garderoby (m.in. ciuchy, buty). W trakcie spotkania przeszedłem do meritum i zapytałem, ile chce mamony za te podmokłe graty. Gościu nie chciał jednoznacznie stwierdzić i podawał różne sumy, które zaczynały
abym na szybciocha ubezpieczył swoje mieszkanie (obecnie nie mam ubezpieczonego lokum i żebym to zrobił u jego znajomego, który bawi się w te klocki)
@Swikszczu: taaaak, dokonaj przestępstwa ubezpieczeniowego, a sąsiad kombinator będzie mieć na Ciebie haka już na zawsze :) Na bank to się dobrze skończy :)
Niech poszkodowany zgłasza ze swojej polisy a Ty dostaniesz regres i tyle, i będziesz mieć pewność że zapłacisz tyle ile powinieneś bo firma od
- 0
@sayanek: Jpdl, typie! Pytałem, co zrobić w obecnej sytuacji, bo nigdy wcześniej nie miałem styczności z wypłatą odszkodowania z ubezpieczalni (ponadto nie jest to moje mieszkanie; mnie nie zalało, a wyłącznie piwnicę sąsiada; sąsiad był na tyle nachalny z wciskaniem tego rozwiązania, że niekiedy łatwiej jest zbyć świadków Jehowy), a ty określasz mnie złodziejem i przestępcą. I kto tu szuka poklasku...? Z mojej strony temat zamknięty.
#zalanie #odszkodowanie #odszkodowania #prawo #nieruchomosci #mieszkanie #spoldzielnia
Mieszkanie w bloku, zalanie na suficie. Technicy od spółdzielni stwierdzili "jednorazowe zalanie z mieszkania nr XX powyżej" i mam to na protokole.
Mieszkanie XX jest wynajmowe, a właściciel nie bardzo poczuwa się do odpowiedzialności. Spoldzielnia umywa ręce i mówi że zalania z mieszkań to sprawa między właścicielami.
Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
Mieszkanie w bloku, zalanie na suficie. Technicy od spółdzielni stwierdzili "jednorazowe zalanie z mieszkania nr XX powyżej" i mam to na protokole.
Mieszkanie XX jest wynajmowe, a właściciel nie bardzo poczuwa się do odpowiedzialności. Spoldzielnia umywa ręce i mówi że zalania z mieszkań to sprawa między właścicielami.
Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
Człowiek spokojnie spędzał niedziele, mecz oglądał, nagle patrzy łazienka zalana cała, korytarz też. Od razu mop poleciał w ruch, zobaczył że to nic nie daje. Zakrecilismy rurę główna z pionu i udało się opanować sytuacje. Ale teraz nie mam zimnej wody, moje deski z parkietu zrobiły się pofalowane w miejscu gdzie była woda. Mieszkanie ubezpieczone (w tym od zalania). Ale prawdopodbnie pękła rura, bo woda wyciekają spod ściany, tu wina leży po
- 0
@OrzechowyDzem: Budynek jest z 2020, więc na szczęście łapie na podstawie tego co napisałeś
@ande17: podpytaj tam gdzie ubezpieczałeś mieszkanie, poprowadzą Cię krok po kroku
- 0
W czwartek nasza sypialnia została zalana. Sąsiadka robi remont i pękł jej jakiś wężyk ze zlewu, a że nie mają podłogi to wszystko od razu przeszło do nas. Obecnie jest duża brązowa plama. Sąsiadka początkowo zobowiązała się do pokrycia kosztów i wysłania swojego pracownika do wykonania naprawy. Dzisiaj jednak sobie przypomniała, że my mamy ubezpieczenie i powinniśmy wziąć kasę z ubezpieczenia, a ona nic nie będzie robić, bo biedna itp.
ALE jak
ALE jak
@taquito: wypłata z ubezpieczenia nie oznacza, że ona jako sprawca nie zapłaci. Ubezpieczyciel po wypłacie odszkodowania pójdzie z regresem do sprawcy. Koszty naprawy powinny w pełni kwotę remontu minus franszyza redukcyjna/ udział własny. A jeśli nie pokryje z różnych względów, zawsze możesz o brakującą kwotę wystąpić do sprawcy, chociaż jak uważasz, że będzie niełatwo, bo może to potrwać swoje w sądzie.
@taquito: i jeszcze jedna rzecz. Zalanie czyjegos mieszkania nie oznacza z automatu, że sprawca musi naprawić szkodę. Odpowiedzialność ta oparta jest na zasadzie winy, więc jeśli wykaże, że wężyk był w dobrym stanie technicznym, niedawno wymieniony itd to prawnie nie będzie zobowiązana do zapłaty
hej mirki, mam okazję zakupu laptopa, który był wyczyszczony w płynie antykorozyjnym przez serwis i myjce ultradzwiękowej i chciałbym zapytać, czy wszystko powinno być w porządku? tzn. czy po pewnym czasie - nie zacznie coś się psuć? #apple #macbook #kiciochpyta #laptop #zalanie #laptoppomoc #elektronika #pytaniedoeksperta
- 1
@makeItReal: Nie ma 100% pewności że nic tam nie skorodowało albo się utleniło i się uszkodzi z czasem. Nie wiesz po jakim czasie było to czyszczone i co było naprawiane.
Nadmierna oszczędność prowadzi zwykle - wbrew oczekiwaniom - do strat materialnych
Nadmierna oszczędność prowadzi zwykle - wbrew oczekiwaniom - do strat materialnych
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mireczki, szukam pomocy z rozwiązaniem problemu sąsiada p----a, który uporczywie zalewa mi moje mieszkanie. Otóż pół roku temu robiłem remont, przy okazji wymieniłem u mnie piony. Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką, co potwierdził fachowiec od administratora budynku. Sąsiad nade mną mieszka w zapyziałym komunalnym mieszkaniu i ma odpływ typu kratka w podłodze, który zaczął przeciekać i mnie zalewać. Oczywiście obwinił mnie, bo wymieniałem piony, a przy kontroli administracji budynku wyszło jednak na
@belong: Ja bym do prawnika poszedl przygotowac pisemko i wyslac to by mu zmiekla rurka, do tego zbierac dowody ile wlezie
@danzaxkuduro No rury to już mu dawno zmiękły, w tym problem.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@Danzuo: na zaworze głównym zawieś kartkę, że masz przeciek i żeby go nie odkręcać do czasu usunięcia awarii. A teraz to do administratora dzwon
- 3
@thewickerman88: @UlanaGraszka: @JuneJohn:
Kartka wywieszona, do administratora spróbuję zadzwonić, ale wątpię, że odbierze.
@justypl:
Byłem piętro wyżej i słyszałem, że nade mną w mieszkaniu słychać jak woda leci. Niestety to jest pustostan, nikt tam nie mieszka, drzwi są zamknięte i nie ma jak wejść.
Kartka wywieszona, do administratora spróbuję zadzwonić, ale wątpię, że odbierze.
@justypl:
Byłem piętro wyżej i słyszałem, że nade mną w mieszkaniu słychać jak woda leci. Niestety to jest pustostan, nikt tam nie mieszka, drzwi są zamknięte i nie ma jak wejść.
Mirki, wczoraj w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu w budynku wielokondygnacyjnym była przeprowadzona wymiana legalizacyjna wodomierzy w pionie przez montera z ramienia firmy najętej przez spółdzielnie mieszkaniową zarządzającą budynkiem. Jeden wodomierz został założony przez montera nieprawidłowo, przez co po paru godzinach doszło do nieszczelności i zalania sąsiada z dołu.
Dzisiaj i jutro spółdzielnia jest nieczynna, ale jak rozumiem, to oni powinni są winni szkody u sąsiada? Termin, firma i sam fakt wymiany wodomierzy
Dzisiaj i jutro spółdzielnia jest nieczynna, ale jak rozumiem, to oni powinni są winni szkody u sąsiada? Termin, firma i sam fakt wymiany wodomierzy
@Fisher255: pan od wodomierzy powinien miec ubezpieczenie. Tak samo jak CI co sprawdzaja instalacje ppoz, maja ubezpiecznie od zalania/wystrzelenia owej instalacji jak zapomna ja odlaczyc ;)
@Fisher255: z doswiadczenia, nie daj sie wcisnac w robienie czegokolwiek z twojego ubezpieczenia bo najpewnien to co nazywasz ubezpieczeniem od zalania jest ubezpieczeniem od odpowiedzialnosci cywilnej, ktore z tego co piszesz nie bedzie dzialalo w tym wypadku
- 1
Hejo mirki, piszę z pewnym pytaniem do sytuacji, która miała miejsce przed chwilą.
Kupiłem mieszkanie 3 miesiące temu. Spokojnie remontowałem i pomieszkiwałem. Dzisiaj wbija do mnie podburzona sąsiadka z dołu , że ją zalewam. Zakręciłem zawory na klatce. Zeszliśmy do niej i rzeczywiście z sufitu w lazience, który jest nad moją łazienką kapie powoli u niej woda. Dzisiaj użyłem jedynie spłuczki w toalecie (która była używana kilkadziesiąt razy wcześniej i nie było
Kupiłem mieszkanie 3 miesiące temu. Spokojnie remontowałem i pomieszkiwałem. Dzisiaj wbija do mnie podburzona sąsiadka z dołu , że ją zalewam. Zakręciłem zawory na klatce. Zeszliśmy do niej i rzeczywiście z sufitu w lazience, który jest nad moją łazienką kapie powoli u niej woda. Dzisiaj użyłem jedynie spłuczki w toalecie (która była używana kilkadziesiąt razy wcześniej i nie było
- 3
Czy macie porady co w takiej sytuacji jeszcze robić?
@KJANEKK: Znaleźć przeciek i go naprawić.
Dzisiaj użyłem jedynie spłuczki w
- 0
Zalałem mieszkanie sąsiadowi. Chcę się dogadac płacąc mu za szkodę. Czy ktoś może poradzić jak powinno wyglądać oświadczenie o przekazaniu o kasy za wyrzadzoną szkodę aby później sąsiad dalej nie rościł sobie praw do odszkodowania??
#zalanie #mieszkanie @odszkodowania #prawo
#zalanie #mieszkanie @odszkodowania #prawo
529
Pracownik samodzielnie udrożnia odpływ

Gdy autostrada 288 jest zalana.
z- 68
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Cześć,
od około 3 tygodni po każdym prysznicu sąsiada z góry zalewa mi całą łazienkę, woda wypływa spod umywalki. Identyczna sytuacja miała miejsce ok. 2 lat temu, gdzie spółdzielnia ostatecznie po bojach z sąsiadem postanowiła zapiankować część rury w pionie, przez 3-4 miesiące nas fizycznie nie zalewało od czasu naprawy, ale później zaczęły wychodzić żółte plamy na suficie w okolicach rur oraz odpływu sąsiada na górze, które się z czasem powiększały, aż właśnie
od około 3 tygodni po każdym prysznicu sąsiada z góry zalewa mi całą łazienkę, woda wypływa spod umywalki. Identyczna sytuacja miała miejsce ok. 2 lat temu, gdzie spółdzielnia ostatecznie po bojach z sąsiadem postanowiła zapiankować część rury w pionie, przez 3-4 miesiące nas fizycznie nie zalewało od czasu naprawy, ale później zaczęły wychodzić żółte plamy na suficie w okolicach rur oraz odpływu sąsiada na górze, które się z czasem powiększały, aż właśnie
@PrzegrywNaErasmusie: pianka na uszczelnienie wycieku, no świetny pomysł. Sąsiad zalewa, sąsiad ma winę, bo ma coś zyebane z tym prysznicem
@PrzegrywNaErasmusie jak poczekasz ze zgłoszeniem do ubezpieczyciela to Ci nie wypaca bo masz obowiązek zgłaszać od razu, a to będzie widać że trwa od dawna
30
Kraków droga i podziemne garaże po zalaniu.

Droga jest nowa a zarządzną jest developer który zrobić ją minimalnym kosztem. Więcej w komentarzach.
z- 20
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@125procent: Kup ubezpieczenie swojego mieszkania od zalania. Jak znów zaleje to zgłaszasz sprawę do ubezpieczyciela. Jeśli dostaniesz odszkodowanie to ubezpieczyciel będzie szukał i ściągał kasę z winnego szkody.
- 2
@125procent: Jak będą mieli kilka szkód w ciągu roku wyrządzonych przez ta samą osobę to pewnie się zmobilizują i zabiorą za sprawę.
Jedyne przejście zalane pod wjazdem na S79. Trzeba przechodzić góra, przez wjazd na S-kę. Oczywiście służby miejskie nic z tym nie robią, ludzie jeszcze nie potrafią się teleportować.
Niech Urząd Miasta da tam chociaż patrol Straży Miejskiej, która będzie przeprowadzać ludzi górą.
#warszawa #mokotow #zalanie
Niech Urząd Miasta da tam chociaż patrol Straży Miejskiej, która będzie przeprowadzać ludzi górą.
#warszawa #mokotow #zalanie
źródło: comment_1625433424Ew6S0KF6rB9CKtQXMnvVC1.jpg
Pobierz784
Zalany sąsiad, PZU umywa ręce ;)
niech mi ktoś powie co w tym kraju trzeba zrobić aby ubezpieczyć się na wypadek zalania sąsiada z dołu? Ale coś bardziej niż tylko płacić i zostać odesłanym na koniec z kwitkiem :p
z- 220
- #
- #
- #
- #
- #
- #























Mireczki, moje mieszkanie jest "zalewane", przez tego samego sąsiada po raz drugi. Za pierwszym razem była usterka w łazience, ich ubezpieczyciel pokrył koszty na niecałe 20k. Okazało się jednak, że sąsiedzi są najemcami, a właściciel u nich nie wykonał profesjonalnego osuszania, jak to miało miejsce w mojej sytuacji. Postawił tylko większy osuszacz powietrza, który by wilgotne tynki suszył ze trzy miesiące... W związku z tym po kilku miesiącach
@mirko_anonim: A czy próbował Pan z-----ć mu blachę w potylicę?
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi