Wszystko
Najnowsze
Archiwum
521
5 miesięczna pralka Hisense zalała mi dom. Producent nawet jej nie obejrzał.
Bardzo nie polecam pralki Hisense Seria 5i oraz podejścia producenta do zgłoszeń gwarancyjnych. Pralkę zakupiłem 02.01.2026 r. Przez pierwsze miesiące działała bez zarzutu i byliśmy z niej zadowoleni. Potem zalała mi dom...
z- 145
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
CZY MIESZKAŃCÓW BOLESŁAWIA ZALEJE WODA?

Niespełna pięć kilometrów od granicy województwa śląskiego mieszkańcy Bolesławia i okolic zmagają się z wielką wodą. Zarząd Zakładów Górniczo- Hutniczych Bolesław" zwrócił się do Ministerstwa Energii z prośbą o zabezpieczenie rządowych środków na inwestycje, które pomogą uporać się z żywiołem.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
Dramat rolników z Żuław

Żuławy po raz kolejny pod wodą. Zalane pola, zniszczone plony, przerwane żniwa i milionowe straty. Tak wygląda sytuacja
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
Sąsiad zalał mi łazienkę. Po pierwszym odwołaniu wycena według "największego polskiego ubezpieczyciela" to X, a za remont zapłaciłem prawie 3X. Największym problemem jest stawka za roboczogodzinę remontu: ok. 35 zł, czyli żenująco nisko. We Wrocławiu nawet do sprzątania za tyle nikogo bym nie znalazł.
Czy ktoś skutecznie próbował podważyć tę kwotę? W jaki sposób?
Remont w legitnej firmie, która zrobiła swój kosztorys i dała fakturę (ale ubezpieczalnia to w zasadzie
- 1
źródło: Bez tytułu
Pobierz8
Sycylia pod wodą. Porwane samochody, zalane ulice

Powódź nawiedziła włoską Sycylię po niezwykle intensywnych opadach deszczu. Meteorolodzy zauważają, że na wyspie w ciągu czterech godzin spadło więcej deszczu niż zazwyczaj w ciągu miesiąca. W wielu miejscach sytuacja jest dramatyczna.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
428
Powodzianie dwa miesiące bez odszkodowań. Kiedy dostaną pieniądze?

Jak na razie w Kłodzku nie zostało wypłacone ani jedno odszkodowanie na odbudowę zniszczonych mieszkań i domów. - Nie wy
z- 108
- #
- #
- #
- #
780
Zbiorowy pozew przeciwko Wodom Polskim. Trwa zbieranie podpisów

W Lewinie Brzeskim trwa zbiórka podpisów pod pozwem zbiorowym przeciwko Wodom Polskim, którym zarzuca się błędne decyzje
z- 60
- #
- #
- #
- #
- #
27
Szambo zalało mieszkania, winnego brak. Miasto i deweloper umywają ręce

Wciąż nie udało się ustalić winnego awarii, do której doszło w Gdańsku w mieszkaniach bloków przy ul. Topazowej 6 września .
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Przewrócone ołtarze, ławki w wodzie. Tak wygląda klasztor w Kłodzku

- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
W tym samym czasie woda w odrze nie przekraczała żadnych strasznych stanów - ot ledwo
2024-09-16 około 3:00 wybiło wodę z kanalizacji na niższych poziomach (partery/suteryny) oraz na ulicy (np. Powstańców Śląskich zamieniło się w jedną jednolitą kałużę).
2024-09-16 około 7:00 przybył WIK/kanaliza w okolicę przepompowni ... i
źródło: 459984930_8675937279092191_78683638159355475_n
Pobierz- 0
źródło: IMG20240916065421
Pobierz2 lata temu miałam awarie i woda poleciała w łazience, zostało zgłoszone, naprawione, żaden sąsiad się nie zgłaszał więc z ubezpieczenia naprawilam u siebie szkody. Po 2 latach przyszedł sąsiad że zabierają się za remont, odsunęli szafę i tam zaciek od tej mojej awarii i że może będzie trzeba szpachlowac i co z tym robimy. Czy po takim czasie to może być jakkolwiek egzekwowane? Czy ubezpieczyciel mu przyjmie
- 1
Skąd w ogóle wiedzieli że coś u ciebie poszło i czemu w związku z tym całkowicie olali podjęcia się próby jakiejkolwiek oceny jej wpływu na swoje mieszkanie i zgłoszenia związanych z tym roszczeń przez tyle czasu?
Skonsultuj to z kimś z prawa cywilnego ZANIM wyślesz zapytanie do ubezpieczyciela.
- 0
Jak mam się do tego wszystkiego ustosunkować? Odpisać ubezpieczycielowi, że nie poczuwam się
- 1
Problem polega na tym, że majster po zmianie położenia grzejnika nie zakręcił zaworków do których jest podłączony grzejnik w ścianie.
(Grzejnik nie był założony w momencie wycieku)
Mam dwa zawory od ogrzewania na klatce i sytuacja wygląda tak, że wylotowy był odkęcony a zarządca nieruchomości postanowił dopuścić wody do instalacji aby odpowietrzyć grzejniki.
Sytuacja szybko została opanowana ale ze
- 44
- 28
Komentarz usunięty przez moderatora
#ubezpieczenie #budownictwo #zalanie #polisa
Nic dziwnego jak każdy każdego próbuje naciągnąć
- 0
Mieszkam spokojnie w bloku nad własnym garażem. Wygląda na to że zalewam sam siebie (w garażu dwa wielkie aktywne zacieki).
Nie mam pojęcia skąd wyciek, bo w mieszkaniu suchutko i brak objawów czegokolwiek (wszystko suche na pierwszy rzut oka). Jeden poltrej metra od drzwi, drugi 4.
Pytanie:
Czy jeśli wyciek byłby z CO - to czy ktoś się zorientuje że tej wody ubywa?
@Kapitan_Wie_Wszystko: jeżeli instalacja CO jest wspólna dla całego boku albo dawniej na kilka budynków to mały wyciek będzie niezauważalny
- 0
















Jeszcze raz: wprowadziłem się do wynajmowanego pokoju w mieszkaniu i dopiero przy wprowadzeniu się poinformowano mnie, że wąż odpływowy od wanny trzeba wsadzać za każdym razem do kibla, bo nie jest podłączony na stałe. Powiedział i na szybko pokazał mi to syn właściciela, z ktorym mieszkam. Niestety, gdy sam robiłem pranie po raz pierwszy, to nie ogarnąłem.
Na zdjęciu widać, jakie jest według nich prawidłowe wsadzenie
źródło: 39611
Pobierz