Witam górskie świry, mam pytanie o buty na lodowce. Planuję w przyszłym roku ruszyć na alpejskie trzy tysięczniki. Na pewno łatwe technicznie. Będę potrzebować buty do raków - celuję w półautomaty. Czy według Was Garmont Ascent GTX link będą odpowiednie? Przeczytałem recenzję i podobno są dość cienkie. Będę chodził tylko w okresie czerwiec-wrzesień. Pytam konkretnie o niego bo mogę je dostać w bardzo fajnej cenie.
#gory #lodowce #
flookir - Witam górskie świry, mam pytanie o buty na lodowce. Planuję w przyszłym rok...

źródło: garmont-trekkingi-ascent-gtx-gore-tex-002738-zolty-0000303351366

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flookir: Moim zdaniem wszystkie te buty w miarę markowe się nadadzą. Przede wszystkim przymierz, bo muszą idealnie pasować na stopę z odrobiną miejsca przed palcami. Takie trepy się słabo rozbijają to jak coś będzie niedopasowane do stopy to obetrze okrutnie.
Ja mam La Sportivy Crow - polecam, chociaż są raczej chłodne. Znajomi, z tych co pamiętam, mają Scarpy Mont Blanc, Mammut Kento, czy nawet Simond Alpinizm. Wszyscy zadowoleni.
  • Odpowiedz
Siema
Zbliżają się święta i jak zawsze mam problem z wymysleniem dla siebie prezentu od różowej...

Doradzcie co wspinaczkowego tak do 200-250zł max można wymyślić xD

Myślałem o takiej przenośnej chwytotablicy do której moge podpiąć ciężar i w domu trenować sobie palce no ale taki trening mam już na ściance więc nie wiem czy by mi się to przydało xD
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quescik1: szlifierka z scholla ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo taka jak do stóp albo ta mniejsza. Ideolo do pilowania suchej skóry żeby nie pękało. Banany do butów te zapachowe. Wosk do skóry rąk. Jakieś topo, chyba, że nie bawisz się w skałach.
  • Odpowiedz
Czy na przyrządzie asekuracyjnym jak na zdjęciu da się opuszczać kogoś z górnego stanowiska?
W sensie jeśli jestem na górnym stanowisku, to czy tym przyrządem będę w stanie opuścić kolegę na sam dół? Bo z tego co kojarzę, to ten przyrząd staje się chyba swego rodzaju automatem podczas asekurowania z górnego stanowiska?

#wspinaczka #viaferrata
smokzabojcaludzi - Czy na przyrządzie asekuracyjnym jak na zdjęciu da się opuszczać k...

źródło: petzl_reverso_(5)

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wroclaw #wspinaczka #bouldering
Mirki dwa pytania do krasnali Wroclawskich.
Gdzie za jakieś małe pieniądze zaparkuje na cały dzień w okolicach politechniki wrocławskiej?
Najlepsza boulderiwnia we wro? Albo ściana z trublu godna polecenia?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darth_Gohan: to gdzieś to w ogóle myją? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak sobie szczotką wyszorujesz to jakiś grip złapiesz. Na mój poziom trudności jest w miarę, ale no niektóre to magnezja z brudem..
  • Odpowiedz
@nasyd: parking na ulicy, 3zł/h.
Z boulderowni preferuję fabryczną i groto.
Z trublue Zerwa (w godzinach szczytu ciężko się dopchać), ale są też na eiger i fpinka (jeśli interesują Cię drogi krótkie i łatwe to na Fpince jest taka cała sala z automatami na wprost od wejscia).
  • Odpowiedz
Kupiłem 5m repsznura 6mm (mam linę 9.8mm) i chcę go pociąć na kawałki - jakiej długości będą mi +- potrzebne?
mężczyzna, 174cm wzrostu
tutaj typek napisał, że 2 repiki na pewno będą potrzebne: długość rozstawu ramion i dwie długości rozstawu ramion.
repik do blokera i do prusika będzie miał +- tę samą długość?
jakim węzłem zawiązać też repy żeby utworzyć pętlę - podwójną kluczką, czy może podwójnym zderzakowym? plusy/minusy obu rozwiązań?

#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smokzabojcaludzi: ja na blokera czy prusika mam 2 (tak uczyli na kursie) po 120cm i mi wygodnie, bo blisko uprzęży przy zjazdach. możesz spróbować 150cm, ale dłuższe imo niepotrzebne do blokera/prusika. jakiś dłuższy wolny kawałek można nosić do wzmacniania stanów w górach. ale w skałki raczej niepotrzebny
  • Odpowiedz
Elo Mireczki.

7 miesiecy temu zaplusowalem zly wpis i dostalem bana. Dzis w koncu przyszedl SMS z kodem i moge wrocic do mirkowania.

I wroce z apelem o pomoc. Przez wieksza czesc mojego zycia bylem aktywnym wspinaczem. Trad, sport, ostatnie lata boulder. Z hobby zamienilo sie to na sposob na zycie, sposob na zarobek, sposob na przetrwanie gdy w zyciu bylo zle. Pierwsze kroki wspinaczkowe stawialem w Sokolikach, ale skrzydla rozwinalem po
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś czas temu, chyba w okolicach nowego roku, pytałem czy warto zapisać się na jakaś sekcję wspinaczką z #bouldering bo nie widzę za bardzo u siebie progresu.

Chciałem się podzielić updatem.
Od lutego chodzę na taką sekcję, 2x w tygodniu po 2h i dodatkowo raz w tygodniu chodzę jeszcze sam. Skala na mojej ściance jest od 1 do 7. Przed rozpoczęciem zajęć robiłem 4ki i to nie wszystkie, 5tki były daleko
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@w00nski: Widzisz, ja zacząłem chodzić na sekcję po roku regularnego wspinania się bo uznawałem, że moje duże zaplecze siłowe (trenowałem kalistenikę i wszystko co z tym związane przez 6-7 lat) wystarczy żeby dać sobie radę samemu... i w sumie dawałem radę dopóki baldy mogłem robić po prostu siłowo, ale jak już gdzieś była technika wymagana to odpadałem od razu :D
  • Odpowiedz
@kwasixx: Najlepiej wygodne. Może się to wydawać licha podpowiedź, ale to jest cholernie ważne. Jak but w sklepie przymierzasz to pierwszą myślą powinna być: "Ale zajebiste. Noooo! tak to można chodzić." Jak tylko na letnie warunki i nie najtrudniejsze szlaki turystyczne to adidaski trekkingowe będą najlepsze. Jakieś terrexy albo salomony np. xapro3d. Jak chcesz lepszej przyczepności to buty podejściowe, ale wtedy jest mniejszy komfort. Ja mam Scarpy Mohito i LaSportiva
  • Odpowiedz
Mam zamiar zrobić ściankę wspinaczkową dla siebie i dla dzieci, mam w domu ścianę ok 6-7 m wysoką, chcialbym zamontować na niej mechanizm samohamowny typu bączek, myślicie, że takie co ma przeznaczenie na pracach na wysokości ze sklepów BHP będą ok ? Czy raczej one nie są przygotowane na częste działanie pod wpływem zjazdu ze ścianki i po iluś zjazdach się zepsuję albo zablokuje?
Myślę o czymś takim :
https://aitbhp.pl/pl/p/SEKURBLOK-7%2C5M-baczek-Urzadzenie-przeciwupadkowe-%2C-samohamowne-840167-Irudek/662?gclid=Cj0KCQjwvpy5BhDTARIsAHSilylMdS4epDmTE7n7c31oaLdZNgGfAxtf4pOe5AJdTuAYWbTCbRuX2IgaAsR-EALw_wcB
Co myślicie
wielq - Mam zamiar zrobić ściankę wspinaczkową dla siebie i dla dzieci, mam w domu śc...

źródło: temp_file3574652030000537994

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielq: Tak jak pisał @nasyd to urządzenie nie służy do opuszczania tylko do łapania w przypadku odpadnięcia. Ma zastosowanie stricte przemysłowe. Jedyne co mogę polecić to Trublue, ale jest wyłączenie do zastosowań w zamkniętych pomieszczeniach, a cena to ok 3000 USD więc chyba bez sensu. Do domu polecam zawiesić linę na dwóch karabinkach i kupić Grigri.
  • Odpowiedz
@wielq: Urządzenie które podałeś to urządzenie samohamowne a wiec służy do wyłapania odpadnięcia tzn. zablokuje się pod obciążeniem. Przyrządy które powoli opuszczają na dół wspinacza to dość spory wydatek cenowy.
Rozważ zakup standardowego sprzętu wspinaczkowego. Do Twoich zastosowań proponujemy linę dynamiczną: https://9c.pl/wspinanie/liny-dynamiczne/beal-virus-green-50m
oraz przyrząd do asekuracji na wędkę taki jak grigri: https://9c.pl/wspinanie/przyrzady-asekuracyjne/petzl-grigri
a takżę uprzęże wspinaczkowe: https://9c.pl/wspinanie/uprzeze/

Domyślam się, że twoją intencją było aby przyrząd asekurował wspinacza automatycznie. W przypadku
  • Odpowiedz
#wspinaczka #wspinanie #youtube
Kojarzy ktoś stary kanał na youtube, gdzie wspinali się Ochtabiński i jego kumpel. Był nawet jeden odcinek jak zabrali na wspinaczkę chyba widza albo parę. Głównie Tatry i dwa razy Norwegię pamiętam. Nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Będę wdzięczny z a pomoc( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: a co mityczny polski puch lepiej grzeje? Testowałem różne i nie widzę kompletnie przewagi "polskiego".

Do kilku stopni mrozu te kurtki sprawdzają się bardzo fajnie i dobrze grzeją jeśli się ruszasz. Jeśli staniesz kilka minut np na przystanku czekając na autobus robi się chłodno. Wszystko zależy też od BMI i ogólnego odczuwania zimna.

Na hydrofobowość nie licz. To ma grzać a nie chronić przed
  • Odpowiedz
Witam
Które ścianki w #warszawa najlepsze do:
a) #bouldering
b) #wspinaczka (ale tu najlepiej z TruBlue bo nie mam kolegów na drugi koniec liny)

Patrzyłem po opiniach to chyba najlepiej West (i tu spoko bo blisko z domu) a Makak na liny?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@epll: na boulder to właśnie WEST i CRUX, niedługo też na górczewskiej ma otwierać się nowy boulderowy Murall. Na linę to chyba najlepszy faktycznie Makak (mają automaty) i jest tam też bulderownia, ale ja osobiście lubię też ON SIGHT na obozowej, takie odlschoolowe ściany najlepiej przekładają się na skały. Automaty mają tez na Stacji Grawitacji, ale w sumie to ciężko polecić tę ścianę.
  • Odpowiedz
Polecam Camp4, jeśli chodzi o wspinanie z liną. Mają też baldy, ale nie są bardzo zaawansowane. Jeśli chodzi o drogi z liną to tam plus jest taki, że są dwie hale - jedna dla początkujących i tu znajdują się też automaty trublue. A druga hala to już wspinanie na wędkę oraz z dołem. Można zapisać się na sekcję wspinaczkową i na pewno da się poznać kogoś na drugi koniec liny :)

Makak
  • Odpowiedz