#inwestycje #bankowosc #zloto #waluty
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Hej, mam pytanie. Jak myślicie, w co ulokować swoje oszczędności? Nie marzy mi się żadne inwestowanie, czy wielkie pomnażanie kapitału, chciałbym po prostu by to co mam zachowało swoją wartość. Złoto, srebro, pallad? Czy lepiej waluty obce jak np. euro, frank, funt? Czy jeśli chodzi o oszczędności rzędu 50-80k zł dać sobie spokój i trzymać w złotówkach?
#inwestycje #bankowosc #zloto #waluty
#inwestycje #bankowosc #zloto #waluty
@pepek614. Ciekawe kto te obligacje będzie wypłacał? Zadłużony rząd? Obligacje to jest pożyczka pieniężna dla rządu od ludzi. Każdy widzi jak jest, i każdy może sobie tylko wyobrazić jak Polska finansowo może wyglądać za 10-15 lat. W historii świata, były już sytuację że rząd nie miał pieniędzy na oddanie obligacji obywatelom.
Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͡€ ͜ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
źródło: comment_qWdOgngaOuJAriBVqyrd3vVdQHTlzz2k.jpg
PobierzPytanko z finansów/makroekonomii
Dlaczego w 2008 roku Dolar był tak tani, FED ustaliła bardzo wysoką stopę procentową w porównaniu do dzisiaj.
Dzisiaj, każde podwyższenie stopy procentowej skutkuje umocnieniem się dolara (w sumie zgodnie z założeniami, droższy pieniądz jest więcej warty), natomiast w 2008 roku jakimś cudem mimo wysokiej stopy procentowej i jej podwyższania dolar był wyjątkowo tani, wręcz taniał, aż do kryzysu.
Trochę to nie ma sensu.
#finanse #ekonomia
Dlaczego w 2008 roku Dolar był tak tani, FED ustaliła bardzo wysoką stopę procentową w porównaniu do dzisiaj.
Dzisiaj, każde podwyższenie stopy procentowej skutkuje umocnieniem się dolara (w sumie zgodnie z założeniami, droższy pieniądz jest więcej warty), natomiast w 2008 roku jakimś cudem mimo wysokiej stopy procentowej i jej podwyższania dolar był wyjątkowo tani, wręcz taniał, aż do kryzysu.
Trochę to nie ma sensu.
#finanse #ekonomia
- 0
@: Akurat właśnie jak stało się nieciekawie to dopiero wzrosły.
- 0
@kleiner_trottel: Pod koniec tak, ale górka przypadła na lipiec 2008, potem był kryzys i USA cięło stopy, a dolar rósł i gdzie tu logika z makroekonomicznego punktu widzenia.
- 0
- 1
@Kaczuszkaa: a przelew złotówek na revolut, albo ich cofnięcie na konto bankowe ile kosztuje? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- 1
@Sckb: Są też kraje gdzie musisz mieć i lokalną walutę i EUR. Kiedyś pojechałem na wycieczkę do Turcji i nie mogłem zapłacić za wizę na lotnisku w lokalnej walucie.
Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͡€ ͜ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
źródło: comment_o4WPtbk9HOz8KUCh9Z0FhK2nT3RBFIJW.jpg
Pobierz2
"Centralna waluta cyfrowa". Francuski bank centralny zapowiada testy od...

Gubernator Banku Francji Francois Villeroy de Galhau zapowiedział w środę, że w roku 2020 bank rozpocznie "eksperymenty" dotyczące stworzenia "cyfrowej waluty banku centralnego" (MDBC), przeznaczonej do transakcji o bardzo wysokiej wartości.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͡€ ͜ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
źródło: comment_5bVvslhZ4ZOWr0rGgQH1bCfCueNQDygh.jpg
Pobierz5
Słabe dane o sprzedaży w Niemczech. Złoty słabnie po orzeczeniu Sądu...

Dynamika sprzedaży detalicznej w Niemczech spadła w listopadzie z 3,4% do 0,8%r/r, istotnie poniżej prognoz (3%). Pierwsze szacunki dynamiki
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Alior jest król promocji, jak lew jest król dżungli. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
200 zł otrzymacie za założenie Konta Jakże Osobistego.. W pakiecie znajdzie się też oszczędnościówka na 3% w skali roku, którą możecie otworzyć na 100 dni do kwoty 50 000 zł oraz kilka innych dodatków.
Warunki spełnicie bez większego problemu. Logowanie do aplikacji, wpływ na konto czy płatności kartą to standardowe czynności, więc nie ma potrzeby pamiętać o jakiś specjalnych
200 zł otrzymacie za założenie Konta Jakże Osobistego.. W pakiecie znajdzie się też oszczędnościówka na 3% w skali roku, którą możecie otworzyć na 100 dni do kwoty 50 000 zł oraz kilka innych dodatków.
Warunki spełnicie bez większego problemu. Logowanie do aplikacji, wpływ na konto czy płatności kartą to standardowe czynności, więc nie ma potrzeby pamiętać o jakiś specjalnych
źródło: comment_VYdFlZtOGWgiLN21AGwybnGN7a077gaJ.jpg
Pobierz- 1
Zaplusuj ten komentarz, a zawołam Cię do następnych promocji.
- 0
Mirki proszę o radę jaki bank ofiaruje najlepsze konto walutowe? Aktualnie złotówki w PKO, ale szukam alternatywy #banki #kontobankowe #waluty
- 1
@pawello1944: zalezy do czego chcesz wykorzystywac to konto walutowe, czy z karta i bankomatami za free, czy nie. kantor alioru jest spoko, ma sporo walut
@pawello1944: możesz posiadać bezpłatny rachunek walutowy u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do wyboru masz 10 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Jeżeli posiadasz do rachunku w PLN kartę debetową, będziesz mógł z niej korzystać po podpięciu do rachunku walutowego.
Wypadałoby zgarnąć jakąś gotówkę, bo wykoPAKA sama się nie zrobi (ʘ‿ʘ)
Z tej okazji omawiam promocję Xoom i udostępniam link, dzięki któremu zarobicie €25 za rejestrację i wykonanie jednego przelewu. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
O co chodzi?
Xoom to przejęta przez PayPal marka oferująca tanie przelewy międzynarodowe. Żeby wziąć udział w programie, musicie posiadać konto PayPal, albo je założyć. Zasady są dziecinnie proste - rejestrujecie się z dedykowanego linka, wykonujecie
Z tej okazji omawiam promocję Xoom i udostępniam link, dzięki któremu zarobicie €25 za rejestrację i wykonanie jednego przelewu. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
O co chodzi?
Xoom to przejęta przez PayPal marka oferująca tanie przelewy międzynarodowe. Żeby wziąć udział w programie, musicie posiadać konto PayPal, albo je założyć. Zasady są dziecinnie proste - rejestrujecie się z dedykowanego linka, wykonujecie
źródło: comment_dDOKG28oylinz5AQFEQucmf6vZfy5H6c.gif
Pobierz- 12
Prosilbym o nie korzystanie z reflinkow uzytkownika @voldemort007 spammer, ktory usuwa nieprzychylne wiadomosci a osoby blokuje :) Dzieki!
#banki #p-------------e #aplikacje #cebuladeals #hajs #aliexpress #promocje #zarabianie #curve #januszebiznesu #waluty #fintech #stoppromo #revolut #monese
#banki #p-------------e #aplikacje #cebuladeals #hajs #aliexpress #promocje #zarabianie #curve #januszebiznesu #waluty #fintech #stoppromo #revolut #monese
- 2
@mientka_guma: Potwierdzam
- 2
Załóżmy, że mam kilkadziesiąt bitcoinów, to się dziś przekłada na ile piniążków? Powiedzmy, że po ostatnich zniżkach mało.
Co sądzicie, co zrobić? Wymieniać, czy tąpnięcie będzie jeszcze większe z czasem? W ogóle czy jest to LEGALNE? Wymiana powiedzmy jakimś kantorem typu inpay na konto bankowe? Będzie sprawdzane i trzeba się rozliczyć z urzędem podatkowym?
#inpay #bitcoin #btc #waluty #gielda
Co sądzicie, co zrobić? Wymieniać, czy tąpnięcie będzie jeszcze większe z czasem? W ogóle czy jest to LEGALNE? Wymiana powiedzmy jakimś kantorem typu inpay na konto bankowe? Będzie sprawdzane i trzeba się rozliczyć z urzędem podatkowym?
#inpay #bitcoin #btc #waluty #gielda
- 4
W ogóle czy jest to LEGALNE?
@nowywinternetach: Nie. Dlatego jak wypłacasz pieniądze z bankomatu to musisz maskę na twarz mieć i spierdzielasz co sił w nogach
Alternatywnie opłacasz Kenijczyków, oni szybko biegają
@nowywinternetach: jeśli chodzi o btc to drobniaki.
Mireczki z #banki #bankowosc #waluty mam #pytanie.
MIeszkam w UK i ostatnio dostalem telefon od dalekiej rodziny z prosba wykonania przelewu w UK. zostalem zapewniony ze wszelkiego kase dostane w rozliczeniu co do grosza itd. ale nie potrafie zrozumiec dlaczego bezposrednio ta osoba nie chce zrobic przelu do adresata? Gdy zapytalem dostalem odpowiedz cos o kosztach tranzakcji itd (no ale przeciez do mnie
MIeszkam w UK i ostatnio dostalem telefon od dalekiej rodziny z prosba wykonania przelewu w UK. zostalem zapewniony ze wszelkiego kase dostane w rozliczeniu co do grosza itd. ale nie potrafie zrozumiec dlaczego bezposrednio ta osoba nie chce zrobic przelu do adresata? Gdy zapytalem dostalem odpowiedz cos o kosztach tranzakcji itd (no ale przeciez do mnie
@Obstrukcja: daleka rodzina, przelew, weź się dobrze zastanów
@Obstrukcja: jak robią przekręty w PL przez messengera do transferów blik to międzynarodowo też zrobią...
Jeśli nie masz jak zweryfikować przez FB i innych członków rodziny to scam
Jeśli nie masz jak zweryfikować przez FB i innych członków rodziny to scam
Darmowa karta i 40zł od Revoluta + 10zł ode mnie
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania aż dojdzie) płacisz nią przez
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania aż dojdzie) płacisz nią przez
- 10
Prosilbym o nie korzystanie z reflinkow uzytkownika @voldemort007 spammer, ktory usuwa nieprzychylne wiadomosci a osoby blokuje :) Dzieki!
#banki #p-------------e #aplikacje #cebuladeals #hajs #aliexpress #promocje #zarabianie #curve #januszebiznesu #waluty #fintech #stoppromo #revolut #monese
#banki #p-------------e #aplikacje #cebuladeals #hajs #aliexpress #promocje #zarabianie #curve #januszebiznesu #waluty #fintech #stoppromo #revolut #monese
@mientka_guma: Ale oczywiście wg. moderacji to nie jest spam
@mientka_guma: przeciez to konto zalozone tylko dla reflinkow, zero innej aktywnosci.
A modzi ci napisza, ze nie podchodzi to w zaden sposob pod spam czy tresci reklamowe i nie widza problemu.
Najwyrazniej dziwki na wykopie maja immunitet ¯\_(ツ)_/¯
A modzi ci napisza, ze nie podchodzi to w zaden sposob pod spam czy tresci reklamowe i nie widza problemu.
Najwyrazniej dziwki na wykopie maja immunitet ¯\_(ツ)_/¯





























#waluty