Hej, mam pytanie. Jak myślicie, w co ulokować swoje oszczędności? Nie marzy mi się żadne inwestowanie, czy wielkie pomnażanie kapitału, chciałbym po prostu by to co mam zachowało swoją wartość. Złoto, srebro, pallad? Czy lepiej waluty obce jak np. euro, frank, funt? Czy jeśli chodzi o oszczędności rzędu 50-80k zł dać sobie spokój i trzymać w złotówkach?
#inwestycje #bankowosc #zloto #waluty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepek614. Ciekawe kto te obligacje będzie wypłacał? Zadłużony rząd? Obligacje to jest pożyczka pieniężna dla rządu od ludzi. Każdy widzi jak jest, i każdy może sobie tylko wyobrazić jak Polska finansowo może wyglądać za 10-15 lat. W historii świata, były już sytuację że rząd nie miał pieniędzy na oddanie obligacji obywatelom.
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͜͡ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.

Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
StaryPhilaCollinsa - Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to j...

źródło: comment_qWdOgngaOuJAriBVqyrd3vVdQHTlzz2k.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko z finansów/makroekonomii
Dlaczego w 2008 roku Dolar był tak tani, FED ustaliła bardzo wysoką stopę procentową w porównaniu do dzisiaj.
Dzisiaj, każde podwyższenie stopy procentowej skutkuje umocnieniem się dolara (w sumie zgodnie z założeniami, droższy pieniądz jest więcej warty), natomiast w 2008 roku jakimś cudem mimo wysokiej stopy procentowej i jej podwyższania dolar był wyjątkowo tani, wręcz taniał, aż do kryzysu.
Trochę to nie ma sensu.
#finanse #ekonomia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakładając, że mam konto zagraniczne w euro, czy istnieją bankomaty (coś jak ten mityczny „bankomat na okęciu”), z których wypłacę pieniądze bez podwójnego przewalutowania? Czyli po prostu euro plus ewentualna prowizja?
#pieniadze #banki #waluty
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Loperamid: Według moich informacji takie nie istnieją. Przelej sobie te środki na polskie konto (np. kantor.aliorbank.pl), a potem wypłać w placówce - zapłacisz wtedy tylko za przelew w zagranicznym banku, ale to będzie opłata rzędu max. 1-2€. Albo po prostu wypłać za granicą.
  • Odpowiedz
@Sckb: Są też kraje gdzie musisz mieć i lokalną walutę i EUR. Kiedyś pojechałem na wycieczkę do Turcji i nie mogłem zapłacić za wizę na lotnisku w lokalnej walucie.
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͜͡ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.

Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
StaryPhilaCollinsa - Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to j...

źródło: comment_o4WPtbk9HOz8KUCh9Z0FhK2nT3RBFIJW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to jest do zgarnięcia 10funtów, ok. 50zł ( ͜͡ʖ ͡€), a i dodatkowo po 5 poleconym dodaje bonus w wysokości 25funtów, a przy 10 aż 50funtów.

Z racji że utrudnił zdobycie bonusu #transfergo , mam do zaoferowania podobny program który wymaga większej gotówki, lecz odrazu bonus się nalicza.
Wystarczy wykonać przelew przez #xendpay na popularne w ostatnim czasie konta
StaryPhilaCollinsa - Jeżeli ktoś by chciał, zarobić i założyć konto w aplikacji, to j...

źródło: comment_5bVvslhZ4ZOWr0rGgQH1bCfCueNQDygh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas inwestycji w funta, to był jak stał bardzo nisko, teraz to ryzyko, bo może znowu ostro pikować w dół a zanim im się gospodarka podniesie i minie chaos, to może być długo.
  • Odpowiedz
Alior jest król promocji, jak lew jest król dżungli. ( ͜͡ʖ ͡€)

200 zł otrzymacie za założenie Konta Jakże Osobistego.. W pakiecie znajdzie się też oszczędnościówka na 3% w skali roku, którą możecie otworzyć na 100 dni do kwoty 50 000 zł oraz kilka innych dodatków.

Warunki spełnicie bez większego problemu. Logowanie do aplikacji, wpływ na konto czy płatności kartą to standardowe czynności, więc nie ma potrzeby pamiętać o jakiś specjalnych
JakDorobic_com - Alior jest król promocji, jak lew jest król dżungli. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

...

źródło: comment_VYdFlZtOGWgiLN21AGwybnGN7a077gaJ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawello1944: możesz posiadać bezpłatny rachunek walutowy u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do wyboru masz 10 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Jeżeli posiadasz do rachunku w PLN kartę debetową, będziesz mógł z niej korzystać po podpięciu do rachunku walutowego.
  • Odpowiedz
Wypadałoby zgarnąć jakąś gotówkę, bo wykoPAKA sama się nie zrobi (ʘʘ)

Z tej okazji omawiam promocję Xoom i udostępniam link, dzięki któremu zarobicie €25 za rejestrację i wykonanie jednego przelewu. ( ͜͡ʖ ͡€)

O co chodzi?
Xoom to przejęta przez PayPal marka oferująca tanie przelewy międzynarodowe. Żeby wziąć udział w programie, musicie posiadać konto PayPal, albo je założyć. Zasady są dziecinnie proste - rejestrujecie się z dedykowanego linka, wykonujecie
JakDorobiccom - Wypadałoby zgarnąć jakąś gotówkę, bo wykoPAKA sama się nie zrobi (ʘ‿ʘ...

źródło: comment_dDOKG28oylinz5AQFEQucmf6vZfy5H6c.gif

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Załóżmy, że mam kilkadziesiąt bitcoinów, to się dziś przekłada na ile piniążków? Powiedzmy, że po ostatnich zniżkach mało.

Co sądzicie, co zrobić? Wymieniać, czy tąpnięcie będzie jeszcze większe z czasem? W ogóle czy jest to LEGALNE? Wymiana powiedzmy jakimś kantorem typu inpay na konto bankowe? Będzie sprawdzane i trzeba się rozliczyć z urzędem podatkowym?

#inpay #bitcoin #btc #waluty #gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ogóle czy jest to LEGALNE?


@nowywinternetach: Nie. Dlatego jak wypłacasz pieniądze z bankomatu to musisz maskę na twarz mieć i spierdzielasz co sił w nogach

Alternatywnie opłacasz Kenijczyków, oni szybko biegają
  • Odpowiedz
Mireczki z #banki #bankowosc #waluty mam #pytanie.

MIeszkam w UK i ostatnio dostalem telefon od dalekiej rodziny z prosba wykonania przelewu w UK. zostalem zapewniony ze wszelkiego kase dostane w rozliczeniu co do grosza itd. ale nie potrafie zrozumiec dlaczego bezposrednio ta osoba nie chce zrobic przelu do adresata? Gdy zapytalem dostalem odpowiedz cos o kosztach tranzakcji itd (no ale przeciez do mnie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Obstrukcja: jak robią przekręty w PL przez messengera do transferów blik to międzynarodowo też zrobią...

Jeśli nie masz jak zweryfikować przez FB i innych członków rodziny to scam
  • Odpowiedz
Darmowa karta i 40zł od Revoluta + 10zł ode mnie

1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania aż dojdzie) płacisz nią przez
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mientka_guma: przeciez to konto zalozone tylko dla reflinkow, zero innej aktywnosci.
A modzi ci napisza, ze nie podchodzi to w zaden sposob pod spam czy tresci reklamowe i nie widza problemu.

Najwyrazniej dziwki na wykopie maja immunitet ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz