Mireczki mam konto walutowe Alior banku i tam pieniądze w koronach norweskich, mogę te pieniądze jakoś przelać na revoluta bez podwójnego przewalutowania? Teraz robię NOK(Alior)->PLN(T-Mobile +karta)->NOK(revolut), albo inna opcja, można pieniądze z wypłaty dostać na revoluta jak na konto bankowe?
#revolut #waluty #pieniadze #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unifokalizacja: walutomat.pl bądź revolut. Wszystko ma woje plusy i minusy.
Mniejsze sumy bez spreadu i prowizji są na revolut.
Na walutomat są prowizje ale rzędu 0,2% zatem bardzo korzystne i w zasadzie wymiana jest od ręki zaraz po założeniu konta.
Kilka dni temu na revolut skończył się bonus na +33 zł na start .
  • Odpowiedz
Pytanie do znawców, gdzie najlepiej wymienić złotówki na euro po jak najlepszym kursie, chodzi o kwotę parę set tysięcy złotych.
#waluty #kurswalut
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do finansomirków, w piątek wylatuję do Budapesztu, i mam aktualnie trochę gotówki w 3 walutach (pln, euro, frank szwajcarski) które chciałbym wymienić na węgierski forint. Lepiej wymieniać w polskim kantorze, węgierskim, banku?

#pytanie #waluty #podroze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@morazz: W Polskich kantorach wypatruj cen, bo wysoko waluty chodziły ostatnio. Na Węgrzech średnio się opłaca, najwyżej na jakimś lotnisku, bo na lotniskach też z reguły chodzą waluty wyżej, ale tak to Polski kantor.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@morazz: polski kantor. Na miejscu działają oszuści którzy biorą dziką prowizję, jak się nie znasz to się natniesz, wyglądają jak kantory normalnie.
  • Odpowiedz
Mirki, czy ktoś wie dlaczego złotówka się umacnia w stosunku do euro?

Na początku października miała słabnąć w związku z wyrokiem TSUE w sprawie frankowiczów. Najpierw Euro stało po 4.39, a teraz jest już po 4.28.

Może ktoś to wyjaśnić? Jest szansa na odbicie?

#euro #waluty #gospodarka #ekonomia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szukajac_wiedzy2: wpływ na umacnianie się złotówki ma przewidywalność polskiej Polityki, tzn. wynik wyborów okazał się zgodny ze wskazaniem analityków. Inne dane również w miarę sensownie prognozują (z pewnymi drobnymi odchyleniami, ale to nawet lepiej), a to oznacza, że planując biznes można się kierować przesłankami racjonalnymi (przewidywalnymi).
  • Odpowiedz
@zone3: Nikt nic nie wie, niby Chiny z USA sie biją, niby brexit, niby niepokoje na rynkach ropy, ta sama gadka od miesięcy, tylko nie rozumiem dlaczego problem dotyka jedynie korony norweskiej. O dziwo nie pomogło w ogóle podniesienie stóp procentowych, podejrzewam, że gospodarka słabo przędzie i tyle.
  • Odpowiedz
@Cybher1: dolar na najwyższych poziomach od 2 lat. Ale janusze (specjalnie z małej litery) jeszcze czekają ze sprzedażą - jeszcze 3 grosze pójdzie. I się z-----o. Uwielbiam ten kwik teraz.
  • Odpowiedz
Witam, mam taki problem że założyłem konto Revolut bo jako cebulak poleciałem na darmowe 80 zł. Założyłem konto przez link od znajomej postępowałem zgodnie z instrukcjami, dziś odebrałem swoją kartę fizyczną dokonałem płatności i również zweryfikowałem e-mail po weryfikacji e-maila na aplikacji ukazało mi się okienko które informuje mnie żebym zamówił kartę jeśli chcę otrzymać te 80 zł ale przecież kartę już mam. Miał ktoś podobny problem? Wie jak go rozwiązać?
#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@odczepciesie wiesz, tutaj nie chodzi o kwotę typu 5k. Paranoja? Pewnie trochę tak ale wolę dmuchać na zimne niż się potem martwić. Tak na prawdę mieliśmy rok wyborczy i wiadomo, że rząd robił wszystko żeby opozycja nie miała się do czego przyczepić. Pewnie najbliższe miesiące pokażą co nasz czeka w przyszłości.
  • Odpowiedz