Posiadam od dłuższego czasu na koncie funty. Myślę aby w najbliższym czasie je wypłacić i tu moje pytanie jak to zrobić aby było najkorzystniej? Jako bankomat wybrac? A może gdzieś najpierw przelać a przewalutowaniem i dopiero? Konto w HSBC karta Visa. #pieniadze #inwestycje #inwestowanie #waluty
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

MissProsektorium
via Android- 0

konto usunięte
- 0
@MissProsektorium: monzo ma korzystne warunki, jeśli chcesz wypłacać gotówkę. W innym wypadku najpierw przewalutuj, a potem wypłać w walucie docelowej.

Scaven
- 0
@MissProsektorium: jezeli nie masz duzych oplat za wyplate z bankomatu to smialo wyplacaj, bedziesz miec po kursie VISA lub jezeli wolisz przelac na konto to czesto uzywam transferwise do malych i wiekszych sum (swietny przelicznik i niskie oplaty)
- 0
#waluty #inflacja #oszczedzanie
Zauważyłem, że od dwóch tygodni sukcesywnie rośnie kurs walut obcych w stosunku do złotego. Zajrzałem na kursy na cinkciarzu i równomiernie rosą ceny za EUR, USD, GBP, CHF. Moje skromne oszczędności urosły w przeciągu tych ostatnich 2 tygodni o niemalże 200 PLN.
Czy to normalne o tej porze roku, czy to już są pierwsze symptomy niezdrowej inflacji?
Zauważyłem, że od dwóch tygodni sukcesywnie rośnie kurs walut obcych w stosunku do złotego. Zajrzałem na kursy na cinkciarzu i równomiernie rosą ceny za EUR, USD, GBP, CHF. Moje skromne oszczędności urosły w przeciągu tych ostatnich 2 tygodni o niemalże 200 PLN.
Czy to normalne o tej porze roku, czy to już są pierwsze symptomy niezdrowej inflacji?
Mirki pomóżcie mi rozkminić jedną rzecz. Dostałem od banku informacje, że w ramach promocji spread walutowy będzie o 30% niższy od kursu standardowego. I okej, w teorii spread to różnica między kupnem a sprzedażą waluty.
Tylko próbuję rozkminić - tak wygląda kurs standardowy euro: Sprzedaj 4,2681/ Kup 4,2963, to przy zastosowaniu 30% niższego spread taniej mi będzie kupić walutę czy też drożej sprzedać :P?
#ekonomia #waluty #banki
Tylko próbuję rozkminić - tak wygląda kurs standardowy euro: Sprzedaj 4,2681/ Kup 4,2963, to przy zastosowaniu 30% niższego spread taniej mi będzie kupić walutę czy też drożej sprzedać :P?
#ekonomia #waluty #banki
- 3
@hit_malinowy: Spread to różnica między sprzedażą a kupnem, zatem ich wartości zbliża się do siebie.
@hit_malinowy: jak masz 4,2681 i 4,2963 to spread masz na poziomie 0,0282. 30% z tego to 0.008459999999999999 więc przy wymianie 1000 zł zaoszczędzisz 8,46 na transakcji Kupno Euro > Sprzedanie Euro.
- 0
- 0
@MateriaBarionowa: revolut
- 0
@Zamaloczasunalogin: ile siętam płąci za kartę i transakcje kartą? bo nie mogę znaleźć.
- 2
#waluty #inwestycje #inwestowanie
Mirki, inwestuje ktoś z was może w waluty (bez dźwigni)? Zastanawiam się, czy kupując np EUR w dołku (ok 4,2 i sprzedając 4,3) można uzbierać w ciągu roku jakiś lepszy procent niż na lokatach (1,5-2% - śmiech)
Ktoś się bawi w coś takiego? Mógłby napisać kilka rad? Myślałem o jakimś zwykłym e-kantorze, np mBanku.
Mirki, inwestuje ktoś z was może w waluty (bez dźwigni)? Zastanawiam się, czy kupując np EUR w dołku (ok 4,2 i sprzedając 4,3) można uzbierać w ciągu roku jakiś lepszy procent niż na lokatach (1,5-2% - śmiech)
Ktoś się bawi w coś takiego? Mógłby napisać kilka rad? Myślałem o jakimś zwykłym e-kantorze, np mBanku.
Chciałbym poznać bliżej inwestowanie na giełdzie, jak to działa i jak zacząć inwestować. Nie liczę na ogromne zyski od samego początku, po prostu chciałbym zgłębić wiedzę z czystej ciekawości. Możecie drogie Miruny polecić jakąś literaturę, strony internetowe albo od czego mam zacząć? #gielda #waluty
#waluty #uk #wielkabrytania #anglia #finanse #banki
Mirki, prośba, mam GBP na polskim koncie walutowym w ing i chcę je wysłać do barclays w UK na konto osobiste, jak to zrobić najtaniej bądź po prostu bez opłaty? Barclays nie nalicza żadnych opłat za takowy transfer na polskie konto (w tym przypadku było to ING), ale już wysłanie dowolnej kwoty z konta
Mirki, prośba, mam GBP na polskim koncie walutowym w ing i chcę je wysłać do barclays w UK na konto osobiste, jak to zrobić najtaniej bądź po prostu bez opłaty? Barclays nie nalicza żadnych opłat za takowy transfer na polskie konto (w tym przypadku było to ING), ale już wysłanie dowolnej kwoty z konta
@patchupdate: Przy takiej kwocie pozostałbym przy ING. Niby jest Revolut, ale ciul wie czy np. bank nie zamrozi transakcji jako podejrzanej. Do kilku tysięcy funtów polecam Revoluta, przy tych 10k zapłać te 40 zł, nie żałuj i miej święty spokój. :)
kosztuje 40zł
10000 funtów
@patchupdate: Ja rozumiem oszczędzać i szanować pieniądze ale naprawdę przy takiej kwocie chcesz szukać pośredników zamiast zrobić to NAJPEWNIEJSZYM przelewem bank to bank?
- 0
Na jaką walutę opłaca się wymienić skromne bieżące oszczędności? (Żeby nie kusiło wydawać za często)
Nie muszę na tym zarobić niewiadomo ile, byle stabilnie.
Czy kursy walut są zmienne wraz z inflacją złotego?
Gdzie w Warszawie są dobre kantory?
#waluty #pieniadze #usd #chf #eur #pln #dolar #frankszwajcarski #euro #kursywalut #inflacja
Nie muszę na tym zarobić niewiadomo ile, byle stabilnie.
Czy kursy walut są zmienne wraz z inflacją złotego?
Gdzie w Warszawie są dobre kantory?
#waluty #pieniadze #usd #chf #eur #pln #dolar #frankszwajcarski #euro #kursywalut #inflacja
- 4
@the_alf: po raz 100 ani euro ani dolary nic to nie da jest silny zloty i czy pójdziesz tu czy tu i tak inflacja zje środki. jedyne co cie ratuje to inwestycje w nieruchomości. Kupić działkę, dom, lub rozpocząć budowę i wykupić materiały na budowę - jednym słowem pozbyć się nadwyżki pieniądza
- 2
@the_alf: jednym słowem wymiana w ero w tej sytuacji na nic się zda, gdyby złoty słabł to tak ale jest silny. A inflacja szalej, jedynym wyjściem są nieruchomości, ewentualnie obligacje waloryzowane inflacja ale tam już trzeba się "wczytać" bo tez można się przejechać I druga sprawa czy chcesz powierzyć pieniądze temu Państwu ( ͡° ͜ʖ ͡°)https://www.obligacjeskarbowe.pl/
Czołem inwestycyjne mirki!
W obliczu widma ciągłych spekulacji na temat ogromnej inflacji chciałbym poruszyć temat oszczędności. Mianowicie: gdzie chowacie swoje odłożone pieniądze? Kupujecie złoto, obce waluty? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat tego co zrobić, aby nie stracić.
#finanse #inwestycje #zloto #waluty #pieniadze
W obliczu widma ciągłych spekulacji na temat ogromnej inflacji chciałbym poruszyć temat oszczędności. Mianowicie: gdzie chowacie swoje odłożone pieniądze? Kupujecie złoto, obce waluty? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat tego co zrobić, aby nie stracić.
#finanse #inwestycje #zloto #waluty #pieniadze
@wacek_1984: obligacje skarbowe? serio na tyle ufacie rządowi żeby pakować się w obligacje?
- 3
@andrzejsztacheta: I będą jeszcze droższe bo wielu teraz w nie ucieka przed inflacją.
Hej Mirki! Jeśli ktoś inwestuje w waluty to stworzyłem dla Was prosty kalkulator zysków i strat: https://wyliczarka.pl/zyskstrata #waluty #inwestycje #forex
@obecnielekkikasztan: dolar
Bo za nim stoi USNavy
Bo za nim stoi USNavy
Co lepsze do wymiany PLN na GBP i na odwrot? Revoult, transferwise czy monese?
@ciagleloginzajety: walutomat.pl
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Fan_Morawieckiego: są dwie definicje inflacji kolego, robisz takie same gimbusiarstwo jak ci których krytykujesz
1. inflacja monetarna - spadek wartości pieniądza w wyniku dodruku ( pokrywanie wydatków pustym pieniądzem)
2. inflacja cenowa - wzrost cen ( monetaryści twierdzą że cenowa jest wynikiem monetarnej)
1. inflacja monetarna - spadek wartości pieniądza w wyniku dodruku ( pokrywanie wydatków pustym pieniądzem)
2. inflacja cenowa - wzrost cen ( monetaryści twierdzą że cenowa jest wynikiem monetarnej)
@m00n: Jakby inwestorzy traktowali Polskę jako rynek rozwinięty to miałbyś korelacje WIG-u z DAX-em a tymczasem masz z Buxem. Więc tyle Janusz z twoich teorii a teraz wracaj na taśmę bo dostałeś podwyżkę do 2650 brutto w tym roku.
Dlaczego kurs euro spada, skoro wszystko wskazuje na to, że złotówka powinna się osłabiać?
#gospodarka #euro #waluty #ekonomia
#gospodarka #euro #waluty #ekonomia
- 1
@wrzesien: tak, tylko że cel inflacyjny to 2,5%, a nasza podąża w kierunku jej podwojenia. Realnie to ona jest bliżej 10%, nie wierzę w dane gusu. Inwestycje w Polsce są ryzykowne z powodu biurokratyzacji. Przedsiębiorstwa boją się tutaj po prostu lokować swój kapitał.
- 1
@toddler123: Realnie jest niższa niż podaje GUS, bo w inflacji nie bierze się pod uwagę wielu zmian realnie obniżających koszty w gospodarce. Jednak nie o to chodzi, inflacja jest dobrym znakiem.
Z tym celem wygląda to tak, im większa inflacja tym większa presja na wzrost stóp procentowych. Im większe stopy, tym większa presja na wzrost wartości waluty. Zatem widząc rosnącą inflację, warto inwestować w instrumenty które przyniosą zysk ze wzrostu
Z tym celem wygląda to tak, im większa inflacja tym większa presja na wzrost stóp procentowych. Im większe stopy, tym większa presja na wzrost wartości waluty. Zatem widząc rosnącą inflację, warto inwestować w instrumenty które przyniosą zysk ze wzrostu
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Merkowsky: wysoka inflacja nie jest faktem. Jest wyższa niż powinna to fakt ale nadal 3 procent nie jest wysoka inflacja. Jest to inflacja pełzająca która nawet nie jest inflacja umiarkowana
- 8
@Fan_Morawieckiego o czym ty do mnie p--------z?























