Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Euro może zagrozić dolarowi

Świat z jedną dominującą walutą globalną, czyli dolarem, może wkrótce stać się przeszłością. To od działań przywódców Unii Europejskiej zależy, czy do walutowego stolika gry dołączy euro, czy może oddadzą pole Chinom –przekonuje prof. Marcel Fratzscher, ekonomista z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@czlowiek_okuratny: Nie wymieniaj.
- 1
@czlowiek_okuratny: Leć gdzieś gdzie możesz płacić w Euro i baw się dobrze
Kolejny smartfon za darmoszkę od Citi Handlowego. Tym razem padło na *LG K30 Dual Sim 16 GB*.
W przeciwieństwie do ostatniej promocji, gdzie bank oferował Oppo AX7, warunki otrzymania nagrody są dużo łatwiejsze do spełnienia. Wystarczy, że złożycie wniosek o wydanie karty kredytowej (wydanie i korzystanie z niej jest darmowe, okres bezodsetkowy wynosi 56 dni), a po jej przyznaniu, w ciągu trzech miesięcy wykonacie płatności bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. [Tutaj
W przeciwieństwie do ostatniej promocji, gdzie bank oferował Oppo AX7, warunki otrzymania nagrody są dużo łatwiejsze do spełnienia. Wystarczy, że złożycie wniosek o wydanie karty kredytowej (wydanie i korzystanie z niej jest darmowe, okres bezodsetkowy wynosi 56 dni), a po jej przyznaniu, w ciągu trzech miesięcy wykonacie płatności bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. [Tutaj
źródło: comment_Xe2Ascv4OnqwEATg2r0YbAi61YZADVA8.jpg
Pobierz- 7
Zaplusuj ten komentarz, a zawołam Cię do następnych promocji.
Darmowa karta i 40zł od Revoluta + 10zł ode mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania
- 1
@sayanek: Z tego refa jest 40, ja tyle dostawałem i wszyscy poleceni również. Revolut jest bardzo przydatny, a bonus to bardzo miły dodatek.
@PrawdaPolprawdaNieprawda: biere
#banki #oszczednosci #inwestycje #waluty #dolar #euro
Mam ~80k pln oszczędności. Dotychczas przerzucałem z jednego konta oszczędnościowego na drugie, ale przy tej kwocie znalezienie czegoś z oprocentowaniem chociaż 3% jest ciężkie. Ostatnio miałem w Getin, widzę, że jest tam też opcja konta oszczędnościowego w EUR lub USD. Zastanawiam się, czy nie podzielić tych oszczędności w jakiś sposób na 3 części EUR/USD/PLN
Mam ~80k pln oszczędności. Dotychczas przerzucałem z jednego konta oszczędnościowego na drugie, ale przy tej kwocie znalezienie czegoś z oprocentowaniem chociaż 3% jest ciężkie. Ostatnio miałem w Getin, widzę, że jest tam też opcja konta oszczędnościowego w EUR lub USD. Zastanawiam się, czy nie podzielić tych oszczędności w jakiś sposób na 3 części EUR/USD/PLN
- 1
@szczesliwa_patelnia: W Szwajcarii oprocentowanie jest koło zera albo nawet ujemne, to kiepskie miejsce na zarabianie na odsetkach.
Popatrz na konto w Millennium, tam się da cyklicznie wycofywać środki i mieć wysokie oprocentowanie: https://livesmarter.pl/2-7-procent-100-tys-zl-konto-oszczednosciowe-profit-bank-millennium-listopad-2019/
Tylko poczekaj z ewentualnym zakładaniem do jakiejś promocji, bo co chwilę dają 100-200zł.
Popatrz na konto w Millennium, tam się da cyklicznie wycofywać środki i mieć wysokie oprocentowanie: https://livesmarter.pl/2-7-procent-100-tys-zl-konto-oszczednosciowe-profit-bank-millennium-listopad-2019/
Tylko poczekaj z ewentualnym zakładaniem do jakiejś promocji, bo co chwilę dają 100-200zł.
@szczesliwa_patelnia kupowanie obligacji skarbu państwa w chwili inflacji i krok przed kryzysem to żadna inwestycja.
- 0
@TavexPL: Okej to to mamy wytłumaczone. To teraz załóżmy dwie hipotetyczne sytuacje. Paczka przychodzi i opakowanie jest uszkodzone, otwieram przy kurierze, a monety nie ma co wtedy zrobić i druga sytuacja odbieram paczkę, bo jest ok sprawdzam potem monetę, a nosi jakieś niepożądane ślady bądź jest w jakimś stopniu uszkodzona co wtedy mogę zrobić? Trzeciej sytuacji nie opisuję, bo jest po prostu okej ;)
- 0
@SPRANTKILL
1. Paczka jest ubezpieczona, więc wyślemy monetę ponownie albo zwrócimy pieniądze.
2. Reklamacje co do produktów rozpatrujemy indywidualnie, ale jeszcze nam się nie zdarzyła taka sytuacja. :)
1. Paczka jest ubezpieczona, więc wyślemy monetę ponownie albo zwrócimy pieniądze.
2. Reklamacje co do produktów rozpatrujemy indywidualnie, ale jeszcze nam się nie zdarzyła taka sytuacja. :)
Halkomirko, dwie promocje na wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
200 zł przelewem (nie w formie vouchera, karmy dla gekona czy talonu na balon) otrzymacie za założenie Konta Jakie Chcę w Santanderze, wpływ minimum 1000 zł (może być z innego Waszego konta) i trzy transakcje kartą. Za spełnienie kilku innych warunków możecie zgarnąć dodatkowo 230 zł. Dawno nie było tak pieniężnej promocji. Konto możecie otworzyć za pomocą
200 zł przelewem (nie w formie vouchera, karmy dla gekona czy talonu na balon) otrzymacie za założenie Konta Jakie Chcę w Santanderze, wpływ minimum 1000 zł (może być z innego Waszego konta) i trzy transakcje kartą. Za spełnienie kilku innych warunków możecie zgarnąć dodatkowo 230 zł. Dawno nie było tak pieniężnej promocji. Konto możecie otworzyć za pomocą
źródło: comment_P3d5QQPgkFXXG1BsA5YBy2LNd4tNOm03.gif
Pobierz- 1
Zaplusuj ten komentarz, a zawołam Cię do następnych promocji.
Darmowa karta i 40zł od Revoluta + 10zł ode mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania
1. Rejestrujesz się z mojego reflinka.
2. Potwierdzasz tożsamość.
3. Wpłacasz min. 20zł na swoje konto (najlepiej kartą, szybko i bez prowizji) i zamawiasz bezpłatną kartę.
4. Czekasz na kartę i płacisz nią za coś w sklepie lub od razu (bez czekania
@PrawdaPolprawdaNieprawda: dzieki kupilem 3
- 4
@PrawdaPolprawdaNieprawda: o kolejny spamer z revolutem...
- 1
@SPRANTKILL: najlepiej monety, najbardziej rozpoznawalne i najlatwiejsze do sprzedania krugerrandy, amerykanskie orzelki i kanadyjskie liscie
@SPRANTKILL: tavex.pl z kodem wykop darmowa wysyłka. Pewny sklep. Z kodem rouli -0,25% tylko chyba nie można łączyć więc sprawdź czy rabat będzie większy niż koszty wysyłki.
Pytanko do osób posługujących się #revolut - płacił ktoś w rupiach indyjskich? Niby nie można kupić rupii w revolucie ale przy płatnościach kartą powinno w locie przeliczyć po międzynarodowym kursie - czyli jak mam PLN to przeliczyć PLN-IRN i zabrać tylko tyle ile wyjdzie. Tymczasem kolega będący aktualnie w Indiach twierdzi, że zapłacił więcej, niż ktoś inny za to samo mając kartę wielo-walutową w mbnak (dawny multibank). Możliwe, żeby revolut
- 0
@Waspin: @profumo: chyba wiem skąd ta różnica:
Niektóre bankomaty lub terminale POS oferują opcję wykonania transakcji „z przeliczaniem” lub „bez przeliczania”. Należy zawsze wybierać opcję „bez przeliczania”. Jeśli wybierzesz opcję „z przeliczaniem” lub zaakceptujesz kurs zaproponowany przez terminal, firma obsługująca bankomat lub handlowiec mogą zastosować własny kurs wymiany, który nie jest kursem międzybankowym, i w ten sposób zarobić na Twojej transakcji. Podstawowa zasada jest następująca: płatność powinna być
Niektóre bankomaty lub terminale POS oferują opcję wykonania transakcji „z przeliczaniem” lub „bez przeliczania”. Należy zawsze wybierać opcję „bez przeliczania”. Jeśli wybierzesz opcję „z przeliczaniem” lub zaakceptujesz kurs zaproponowany przez terminal, firma obsługująca bankomat lub handlowiec mogą zastosować własny kurs wymiany, który nie jest kursem międzybankowym, i w ten sposób zarobić na Twojej transakcji. Podstawowa zasada jest następująca: płatność powinna być
- 0
Tymczasem kolega będący aktualnie w Indiach twierdzi, że zapłacił więcej, niż ktoś inny za to samo mając kartę wielo-walutową w mbnak
@urojony_uzurpator: karty rozliczane po kursie Visa czy MasterCard czesto maja lepsze kursy niz ten "miedzybankowy" kurs revoluta
- 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 24
@izkYT:
Takie rzeczy powinna porządkować i proponować sama moderacja
Ale po co???
Wystarczy p-----------ć się do kogoś za kawałek pieroga, wpis o allegro czy inne zbożowe produkty
#s----------e #moderacjacontent
Takie rzeczy powinna porządkować i proponować sama moderacja
Ale po co???
Wystarczy p-----------ć się do kogoś za kawałek pieroga, wpis o allegro czy inne zbożowe produkty
#s----------e #moderacjacontent
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Pytanko #wykopradzi
mam tam swoje zaskórniaki 30k zł
generalnie nic z nimi nie planuje w najblizszej przyszlosci robic.
Warto je przewalutować na np Euro? i niech sobie nadal lezą?
mam tam swoje zaskórniaki 30k zł
generalnie nic z nimi nie planuje w najblizszej przyszlosci robic.
Warto je przewalutować na np Euro? i niech sobie nadal lezą?
- 2
@FantaZy: chyba bardziej wyjście z dealem. Na pewno wyjście bez dealu się dość mocno oddaliło bo faroż z brexit party już tak na to nie cisną, a i unia jest cierpliwa. W sondażach torysi mają przewagę ale nie rozstrzygającą. No ale to też ordynacja większościowa więc ciężko oszacować.
@za_niemca_bylo_lepiej toż ten deal to tak naprawdę no deal. XD Do końca 2020, czyli końca WA, nie uzgodnią żadnej umowy handlowej. Jest tylko no deal albo revoke.
Chcę jak najwięcej oszczędzić na przewalutowaniu euro na złotówki w trakcie wakacji.
I tak sobie wymyśliłem, że będę kilka dni w Niemczech to sobie wypłacę z bankomatu po kursie Revoluta ale pobierają 30% prowizji za wypłaty większe niż 800 PLN ( ಠ_ಠ)
I tak sobie teraz myślę, że wypłacę te 800 zł w bankomacie na euro.
I tak się zastanawiam czy są jakieś limity płatności miesięcznych w sklepach jeżeli
I tak sobie wymyśliłem, że będę kilka dni w Niemczech to sobie wypłacę z bankomatu po kursie Revoluta ale pobierają 30% prowizji za wypłaty większe niż 800 PLN ( ಠ_ಠ)
I tak sobie teraz myślę, że wypłacę te 800 zł w bankomacie na euro.
I tak się zastanawiam czy są jakieś limity płatności miesięcznych w sklepach jeżeli
#waluty
opyla sie inwestowac w dolary/euro?
opyla sie inwestowac w dolary/euro?
- 3
@KRULL: taa sprzedam mój dowód osobisty za 40zl , panie czy pana nie p------o ?!
konto usunięte via Android
- 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
Witam, tak się złożyło że mam do wydania 15k, zastanawiam się w co zainwestować, żeby te środki pracowały, nie chcę się bawić w krypto, ale myślę aby zacząć się bawić na forexie, przeanalizowałem wszystkie za i przeciw oraz przeczytałem większość artykułów dostępnych w sieci, mówiących co i jak, planuje - przynajmniej na początku inwestować ostrożnie. Nim przejdę do czynu chciałbym Was zapytać co o tym sądzicie i czy warto? Jeśli tak to
@MichaelBisping: Z takim kapitałem to nie masz co nawet się bawić w inwestycje, zarobek mizerny
@MichaelBisping: Obligacje sobie kup.
Źródło: https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=58548&p_id=18
Źródło: https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=58548&p_id=18
źródło: comment_w2sddj2sqO8QZkYTfU2Yl2u7bJ1WIaE4.jpg
Pobierz

























źródło: comment_EGeoYQL0ArQNjAQYjv5ZIBoc8Ex3e8n8.jpg
PobierzPewnie ich wywoza do lasu i zakopuja po strzale w potylice