Mirki wysyłam pieniądze w #westernunion przez internet
Odbiorca w swoich danych podał i swój numer dokumentu ale w oknie przy wysyłaniu mogę wpisać tylko Imię, Nazwisko i numer telefonu.

Czyli co, dowolna osoba o takim samym imieniu i nazwisku może podejść do WU i wybrać te pieniądze? oO

#waluty #pytanie #przelew #pieniadze
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MilionoweMultikonto Bo nikt nie bierze odpowiedzialności za twoje pieniądze. Bo jeśli wysyłasz kasę za jakiś towar do kraju 3 świata to jest to zwykle scam I jak tylko potwierdzisz wysyłkę to odbiorca odbierze pieniądze nawet bez mtcn. Bo jeszcze niedawno były do kupienia oprogramowania do przechwytywania transferów przez wu.

1. Sam zostałem oszukany na 3000usd i nic z tym nie da się zrobić - zobacz regulamin wu
2. Kolega wysyłał pieniądze
  • Odpowiedz
O kurde funt niezle zaszalal w ciagu ostatnich 24h, wczoraj GBP/USD bylo 1.2216 dzisiaj juz 1.2657. GBP/EUR wczoraj 1.1086 dzisiaj 1.1443, a GBP/PLN wczoraj 4.7830 a dzisiaj 4.9275 takze dobra okazja by powymieniac troche funtow dla zainteresowanych, bo kto wie czy juz pozniej nie poszybuje tylko w dol ( ͡° ʖ̯ ͡°) #uk #waluty #inwestowanie #forex
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Black-Cat: W darmowym koncie powyżej 20000zł przewalutowań miesięcznie Revolut pobiera prowizję 0.5%. W koncie premium (od 30zł/miesiąc) ta prowizja znika. Na pytanie czy te opłaty nie zjedzą zysku z handlu walutą musisz odpowiedzieć sobie sam :-)
  • Odpowiedz
Jeżeli dużo podróżujecie za granicą i płacicie w obcych walutach warto skorzystać z promocji Konta Przekorzystnego w Pekao z premią 200 zł w gotówce i Kartą Rewolucyjną, która jest rozliczana po kursach MasterCarda bez prowizji i dodatkowych kosztów przewalutowania.


Szczegóły tutaj.

#banki #bank #promocja #promocje #pieniadze #okazja #okazje #kontobankowe #pekao #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w 2003 roku bylo glosowanie :
55 % na nie
42 % na tak.

Z tego co sie orjentuje, szwedzi nie chca euro.
Oslabia sie, ze wzgledu na to ze w szwecji ekonomia sie pogarsza z roznych powodow :)
Pamietam 10 lat temu jak 100 SEK wymienialem na 47 PLN, teraz to ledwo 39 :/
  • Odpowiedz
@saczuser otóż nie. Złotówka będzie silna jak nigdy i to Amerykanie będą patrzyli codziennie po ile jest złotówka i będą inwestować w złotówka, bo 1 dolar będzie wart tyle co 50 groszy.
Złotówka najsilniejszą walutą od 5 listopada.
  • Odpowiedz
#waluty
Olśnijcie mnie- cinckiarz pisze, że opłata za wysyłanie i odbieranie przelewów dla mojego banku (Alior) jest zgodne z cennikiem mBanku. Alior ma wpisane w przelewach zewnętrznych w walucie obcej prowizję w wys. 32zł. Jeżeli wykonam polecenie przelewu z Aliora do #cinkciarz , to naliczą mi obie prowizje?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym jak najkorzystniej (dla mnie) rozmienić EUR w gotówce na PLN (w dowolnej formie). Jak to zrobić?
Kwota jaką chciałbym wymienić to 500 lub 1000 EUR. Idąc do lokalnego kantoru na kwocie 1000€ będę stratny ok. 100 zł za przewalutowanie. Sporo. Mam Revoluta, mam konto w mBanku, mam PayPala. Otworzyłem dzisiaj rachunek EUR w mBanku. Z tego co się dowiedziałem wpłata EUR u nich kosztuje 9 zł od sztuki usługi. Więc najkorzystniejszy sposób
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Filip69 łączysz konto euro z kartą, dodajesz kartę do revoluta, doladowywujesz za darmo w euro, wymieniasz, przelewasz za darmo złotówki do mbanku
  • Odpowiedz
Cześć,w związku z tym że pracuje w uk i w przyszłym roku wracam do Polski obserwuje cały czas kurs funta.Codziennie sprawdzam kurs, czytam aktualności i zainteresowała mnie jedna rzecz. Dlaczego w artykułach pisze się że np złotówka broni się przed atakami funta albo ze złotówka rośnie względem funta.Tak naprawdę wartość naszej waluty do funta jest wypadkową kursu GBP/EUR i EUR/PLN. Sama złotówka względem funta praktycznie nie ma nic do gadania. Dla przykładu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mzrsh: przeciez to prosta matematyka
moglbys powiedziec ze kurs zlotowki wzgledem euro jest wypadkową eur/gbp

gdyby nie wychodziloby w obliczeniach tak jak to zrobiles, wtedy by mozna zarabiac a roznicach kursowych

pewnie na niektorych gieldach czasem są i specjalne boty to wyłapują i zarabiają, chociaz czesto jest podatek od pozycji ktory maly zysk zamienia w stratę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mzrsh: w zasadzie jeśli odpadnie wam koszt raty kredytu albo wynajmu bo costam sobie odlozyliscie to w Polsce możecie sobie żyć w miarę bez większego stresu. Fajnie :-)
  • Odpowiedz
@lim0: Bo rynek już dawno zdyskontował negatywny dla złotego wyrok. Pytanie było czy to będzie totalny roz^%$#* czy będą jakieś niuanse, konieczne indywidualne rozpatrywanie konkretnych spraw. I w sumie tak właśnie jest, będą potrzebne lata rozpraw, a dodatkowo nie każdy musi się na nie decydować, poza tym trzeźwo myśląc to narazie w sprawach frankowych, sądy w 90% przyznają rację bankom.
  • Odpowiedz
#waluty #bankowosc #pieniadze #ing
Witam, że względu na słabnącą złotówkę oraz nadchodzące wybory zastanawiam się nad wymianą oszczędności, złotówek na euro/dolar. Pytanie czy jest sens, jak to zrobić? Mając na koncie wypłacić i w kantorze wymienić a następnie do skarpety? Czy otworzyć nowe konto euro i tam przelać kasę. Mam revoluta ale raczej tam nie będę przelewał takiej kwoty.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dabda: W teorii tak. Ale to o czym piszesz czyli stabilność złota w czasie nie jest wcale stała i podlega dużym wahaniom. Teraz jest górka (nie mowie, że nie może urosnąć). Gdyby było jak piszesz to kurs by musiał być uzależniony od inflacji, a tak nie jest. Złoto jako protektor majątku sprawdzi się gdy:
1. Regularnie dokupujesz latami/dekadami i nie patrzysz na kurs
2. Kupiłeś na dołku - wtedy po kryzysie masz
  • Odpowiedz
@cichysit: Ja bym złoto odradzał. Jest teraz modne, a jeśli coś już jest modne to duże ryzyko, że kto miął kupić to kupił i będą wyleszczać. Możesz rozważyć np tak: Wybrać 3 waluty, kupić złoto i kupić trochę akcji i podzielić to jakoś np 10% w każdej walucie + 10% w złocie + 20% w akcjach (tanich i fundamentalnie dobrych) i np reszta gotówka. Chodzi o dywersyfikacje gdzie podzielisz majątek
  • Odpowiedz
@badtek: Raczej nie przewiduje żeby były podstawy do zatrzęsienia gospodarką (możliwe jest zatrzęsienie złotówki, ale to dlatego że sprawa jest medialna. I wcale niekoniecznie złotówka spadnie- zgodnie z zasadą "sprzedawaj plotki, kupuj fakty")
Po pierwsze nie będzie to żaden wyrok dotyczący ważności kredytów frankowych, tylko dotyczący konsekwencji stwierdzenia przez sąd klauzul niedozwolonych w umowie.
Jeżeli dzisiaj sądy orzekają na korzyść frankowiczów w 10%, to nadal te 90% kredytów pozostaje ważnych. Różnica może
  • Odpowiedz
@badtek: WIG może po prostu odbijać po wczorajszych spadkach. Nigdzie oficjalnego info nie widzę.
Przy okazji, Trump właśnie d-----ł cła na UE ale to jeszcze bez echa przeszło.
  • Odpowiedz