O kurde funt niezle zaszalal w ciagu ostatnich 24h, wczoraj GBP/USD bylo 1.2216 dzisiaj juz 1.2657. GBP/EUR wczoraj 1.1086 dzisiaj 1.1443, a GBP/PLN wczoraj 4.7830 a dzisiaj 4.9275 takze dobra okazja by powymieniac troche funtow dla zainteresowanych, bo kto wie czy juz pozniej nie poszybuje tylko w dol ( ͡° ʖ̯ ͡°) #uk #waluty #inwestowanie #forex
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@GrzegorzPorada: usługi typu Transferwise
Mirki, jaki jest najlepszy sposób na transfer pieniędzy z USA w dolarach do Polski i przewalutowanie tego na złotówki?
Western Union? PayPal? Inne?
Nie chodzi o przelew bankowy, tylko przekaz pieniężny. Interesują mnie różnice w prowizjach (kwoty powiedzmy do 1000$ jednorazowo.
#pieniadze #przelew #westernunion #paypal #usa #pytanie #waluty
Western Union? PayPal? Inne?
Nie chodzi o przelew bankowy, tylko przekaz pieniężny. Interesują mnie różnice w prowizjach (kwoty powiedzmy do 1000$ jednorazowo.
#pieniadze #przelew #westernunion #paypal #usa #pytanie #waluty
Jeżeli dużo podróżujecie za granicą i płacicie w obcych walutach warto skorzystać z promocji Konta Przekorzystnego w Pekao z premią 200 zł w gotówce i Kartą Rewolucyjną, która jest rozliczana po kursach MasterCarda bez prowizji i dodatkowych kosztów przewalutowania.
Szczegóły tutaj.
#banki #bank #promocja #promocje #pieniadze #okazja #okazje #kontobankowe #pekao #
Szczegóły tutaj.
#banki #bank #promocja #promocje #pieniadze #okazja #okazje #kontobankowe #pekao #
- 0
- 1
w 2003 roku bylo glosowanie :
55 % na nie
42 % na tak.
Z tego co sie orjentuje, szwedzi nie chca euro.
Oslabia sie, ze wzgledu na to ze w szwecji ekonomia sie pogarsza z roznych powodow :)
Pamietam 10 lat temu jak 100 SEK wymienialem na 47 PLN, teraz to ledwo 39 :/
55 % na nie
42 % na tak.
Z tego co sie orjentuje, szwedzi nie chca euro.
Oslabia sie, ze wzgledu na to ze w szwecji ekonomia sie pogarsza z roznych powodow :)
Pamietam 10 lat temu jak 100 SEK wymienialem na 47 PLN, teraz to ledwo 39 :/
- 1
@Polen88: A w jakim sklepie byles? Bo jesli Lidl/Netto to owszem ale Coop/Ica sa drogie.
- 1
konto usunięte via Android
- 0
tak. .
@MaddoxX1911
@szunis
Też się zastanawiałem, raczej oczywiste, ale ktoś jeszcze się wypowie i krótko uargumentuje?
@szunis
Też się zastanawiałem, raczej oczywiste, ale ktoś jeszcze się wypowie i krótko uargumentuje?
- 4
- 1
@saczuser otóż nie. Złotówka będzie silna jak nigdy i to Amerykanie będą patrzyli codziennie po ile jest złotówka i będą inwestować w złotówka, bo 1 dolar będzie wart tyle co 50 groszy.
Złotówka najsilniejszą walutą od 5 listopada.
Złotówka najsilniejszą walutą od 5 listopada.
@saczuser: Otóż większe znaczenie dla złotówki ma to co zrobi Trump, FED i UE niż nasz rząd.
#waluty
Olśnijcie mnie- cinckiarz pisze, że opłata za wysyłanie i odbieranie przelewów dla mojego banku (Alior) jest zgodne z cennikiem mBanku. Alior ma wpisane w przelewach zewnętrznych w walucie obcej prowizję w wys. 32zł. Jeżeli wykonam polecenie przelewu z Aliora do #cinkciarz , to naliczą mi obie prowizje?
Olśnijcie mnie- cinckiarz pisze, że opłata za wysyłanie i odbieranie przelewów dla mojego banku (Alior) jest zgodne z cennikiem mBanku. Alior ma wpisane w przelewach zewnętrznych w walucie obcej prowizję w wys. 32zł. Jeżeli wykonam polecenie przelewu z Aliora do #cinkciarz , to naliczą mi obie prowizje?
- 13
Ej, serio, jakim cudem to firma jest sponsorem:
- John Wick 3
- Creed 2
- Chicago Bulls
- Reprezentacji Walii w piłce nożnej mężczyzn
- John Wick 3
- Creed 2
- Chicago Bulls
- Reprezentacji Walii w piłce nożnej mężczyzn
źródło: comment_JvwYUqShoMGln0oVJ5br3DfzwYlx29EK.jpg
Pobierz- 0
Chciałbym jak najkorzystniej (dla mnie) rozmienić EUR w gotówce na PLN (w dowolnej formie). Jak to zrobić?
Kwota jaką chciałbym wymienić to 500 lub 1000 EUR. Idąc do lokalnego kantoru na kwocie 1000€ będę stratny ok. 100 zł za przewalutowanie. Sporo. Mam Revoluta, mam konto w mBanku, mam PayPala. Otworzyłem dzisiaj rachunek EUR w mBanku. Z tego co się dowiedziałem wpłata EUR u nich kosztuje 9 zł od sztuki usługi. Więc najkorzystniejszy sposób
Kwota jaką chciałbym wymienić to 500 lub 1000 EUR. Idąc do lokalnego kantoru na kwocie 1000€ będę stratny ok. 100 zł za przewalutowanie. Sporo. Mam Revoluta, mam konto w mBanku, mam PayPala. Otworzyłem dzisiaj rachunek EUR w mBanku. Z tego co się dowiedziałem wpłata EUR u nich kosztuje 9 zł od sztuki usługi. Więc najkorzystniejszy sposób
@Filip69: Zakładasz konta w kantor.aliorbank.pl - normalne konta walutowe + rachunek techniczny w PLN. Nie musisz posiadać konta w głównym Alior Banku.
@Filip69 łączysz konto euro z kartą, dodajesz kartę do revoluta, doladowywujesz za darmo w euro, wymieniasz, przelewasz za darmo złotówki do mbanku
- 0
- 1
Cześć,w związku z tym że pracuje w uk i w przyszłym roku wracam do Polski obserwuje cały czas kurs funta.Codziennie sprawdzam kurs, czytam aktualności i zainteresowała mnie jedna rzecz. Dlaczego w artykułach pisze się że np złotówka broni się przed atakami funta albo ze złotówka rośnie względem funta.Tak naprawdę wartość naszej waluty do funta jest wypadkową kursu GBP/EUR i EUR/PLN. Sama złotówka względem funta praktycznie nie ma nic do gadania. Dla przykładu
- 2
@mzrsh: przeciez to prosta matematyka
moglbys powiedziec ze kurs zlotowki wzgledem euro jest wypadkową eur/gbp
gdyby nie wychodziloby w obliczeniach tak jak to zrobiles, wtedy by mozna zarabiac a roznicach kursowych
pewnie na niektorych gieldach czasem są i specjalne boty to wyłapują i zarabiają, chociaz czesto jest podatek od pozycji ktory maly zysk zamienia w stratę
moglbys powiedziec ze kurs zlotowki wzgledem euro jest wypadkową eur/gbp
gdyby nie wychodziloby w obliczeniach tak jak to zrobiles, wtedy by mozna zarabiac a roznicach kursowych
pewnie na niektorych gieldach czasem są i specjalne boty to wyłapują i zarabiają, chociaz czesto jest podatek od pozycji ktory maly zysk zamienia w stratę
@mzrsh: w zasadzie jeśli odpadnie wam koszt raty kredytu albo wynajmu bo costam sobie odlozyliscie to w Polsce możecie sobie żyć w miarę bez większego stresu. Fajnie :-)
- 0
Dlaczego złoty umocnił się po decyzji TSUE ws. kredytów frankowych?
#gielda #finanse #tsue #waluty #kiciochpyta
#gielda #finanse #tsue #waluty #kiciochpyta
@lim0: Bo rynek już dawno zdyskontował negatywny dla złotego wyrok. Pytanie było czy to będzie totalny roz^%$#* czy będą jakieś niuanse, konieczne indywidualne rozpatrywanie konkretnych spraw. I w sumie tak właśnie jest, będą potrzebne lata rozpraw, a dodatkowo nie każdy musi się na nie decydować, poza tym trzeźwo myśląc to narazie w sprawach frankowych, sądy w 90% przyznają rację bankom.
Komentarz usunięty przez autora
- 2
#waluty #bankowosc #pieniadze #ing
Witam, że względu na słabnącą złotówkę oraz nadchodzące wybory zastanawiam się nad wymianą oszczędności, złotówek na euro/dolar. Pytanie czy jest sens, jak to zrobić? Mając na koncie wypłacić i w kantorze wymienić a następnie do skarpety? Czy otworzyć nowe konto euro i tam przelać kasę. Mam revoluta ale raczej tam nie będę przelewał takiej kwoty.
Witam, że względu na słabnącą złotówkę oraz nadchodzące wybory zastanawiam się nad wymianą oszczędności, złotówek na euro/dolar. Pytanie czy jest sens, jak to zrobić? Mając na koncie wypłacić i w kantorze wymienić a następnie do skarpety? Czy otworzyć nowe konto euro i tam przelać kasę. Mam revoluta ale raczej tam nie będę przelewał takiej kwoty.
- 1
@Dabda: W teorii tak. Ale to o czym piszesz czyli stabilność złota w czasie nie jest wcale stała i podlega dużym wahaniom. Teraz jest górka (nie mowie, że nie może urosnąć). Gdyby było jak piszesz to kurs by musiał być uzależniony od inflacji, a tak nie jest. Złoto jako protektor majątku sprawdzi się gdy:
1. Regularnie dokupujesz latami/dekadami i nie patrzysz na kurs
2. Kupiłeś na dołku - wtedy po kryzysie masz
1. Regularnie dokupujesz latami/dekadami i nie patrzysz na kurs
2. Kupiłeś na dołku - wtedy po kryzysie masz
- 1
@cichysit: Ja bym złoto odradzał. Jest teraz modne, a jeśli coś już jest modne to duże ryzyko, że kto miął kupić to kupił i będą wyleszczać. Możesz rozważyć np tak: Wybrać 3 waluty, kupić złoto i kupić trochę akcji i podzielić to jakoś np 10% w każdej walucie + 10% w złocie + 20% w akcjach (tanich i fundamentalnie dobrych) i np reszta gotówka. Chodzi o dywersyfikacje gdzie podzielisz majątek
- 0
@badtek: Raczej nie przewiduje żeby były podstawy do zatrzęsienia gospodarką (możliwe jest zatrzęsienie złotówki, ale to dlatego że sprawa jest medialna. I wcale niekoniecznie złotówka spadnie- zgodnie z zasadą "sprzedawaj plotki, kupuj fakty")
Po pierwsze nie będzie to żaden wyrok dotyczący ważności kredytów frankowych, tylko dotyczący konsekwencji stwierdzenia przez sąd klauzul niedozwolonych w umowie.
Jeżeli dzisiaj sądy orzekają na korzyść frankowiczów w 10%, to nadal te 90% kredytów pozostaje ważnych. Różnica może
Po pierwsze nie będzie to żaden wyrok dotyczący ważności kredytów frankowych, tylko dotyczący konsekwencji stwierdzenia przez sąd klauzul niedozwolonych w umowie.
Jeżeli dzisiaj sądy orzekają na korzyść frankowiczów w 10%, to nadal te 90% kredytów pozostaje ważnych. Różnica może
@badtek: WIG może po prostu odbijać po wczorajszych spadkach. Nigdzie oficjalnego info nie widzę.
Przy okazji, Trump właśnie d-----ł cła na UE ale to jeszcze bez echa przeszło.
Przy okazji, Trump właśnie d-----ł cła na UE ale to jeszcze bez echa przeszło.
10
Dramatyczne dane z amerykańskiego przemysłu

Najgorsze dane od ponad 10 lat! Indeks ISM z przemysłu, czyli jeden z najstarszych i najbardziej cenionych wskaźników, spadł do najniższego poziomu od czerwca 2009 r. i wyniósł 47,8 pkt (oczekiwano 50 pkt).
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #






























Odbiorca w swoich danych podał i swój numer dokumentu ale w oknie przy wysyłaniu mogę wpisać tylko Imię, Nazwisko i numer telefonu.
Czyli co, dowolna osoba o takim samym imieniu i nazwisku może podejść do WU i wybrać te pieniądze? oO
#waluty #pytanie #przelew #pieniadze
1. Sam zostałem oszukany na 3000usd i nic z tym nie da się zrobić - zobacz regulamin wu
2. Kolega wysyłał pieniądze