Siema Mirki. Kumpel który żyje w Niemczech chce założyć konto bankowe. Potrzebuje porady dotyczącej najlepszej oferty bankowej na Podkarpaciu (Jarosław). Kumpel ma 18 lat, najlepsze by było konto za które nic nie płaci i nie ma żadnych wymagań [sam mam konto w Santander <20 od 4 lat i nie płacę za nic (bankomaty w UE, ekspresowe przelewy, prowadzenie konta) bez żadnych warunków typu: minimalny obrót, płatności kartą itp.). Kumpel zjeżdża 2-3 razy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam pewne oszczędności w złotówkach, na lokatach krótkoterminowych. Słyszałem że nadchodzi #inflacja myślicie że opłaca się zamienić te pieniądze w wirtualnym kantorze na euro/dolary/franki i w tym trzymać?
#finanse #waluty
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, jaka jest różnica pomiędzy kontem walutowym w euro w #tmobile a kontem oszczędnościowym w tymże banku w tej samej walucie? To samo pytanie mam też odnośnie #millenium można tam mieć konto walutowe i oszczędnościowe w innej niż złotówki walucie?
I ogólne pytanie, gdzie trzymać oszczędności w usd/eur/chf? Kantor Aliora?
#banki #oszczedzanie #kontobankowe #aliorkantor #waluty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mc_Radzio: Jedno jest oprocentowane, drugie nie. Ogólnie depozyty w EUR mają minimalne oprocentowanie, więc nie ma za wielkiej różnicy - na zwykłym będzie zero, na oszczędnościowym 0,1-0,2%. Wiadomo, zawsze to jakieś odsetki, ale nie ma sensu się tym za bardzo zamartwiać, szczególnie jeśli miałbyś np. zapłacić za przelew z jednego na drugie.
  • Odpowiedz
W jakiej walucie najlepiej teraz trzymać gotówkę?
Mam trochę złotówek w gotówce i chciałbym je przewalutować (nie są jakieś to wielkie pieniadze, ale jednak jakieś są), a patrząc na prognozy że spadek złotówki jest nieunikniony, trzeba jakoś działać.
Zakładam, że przez najbliższe 2 lata nie ruszę tych pieniędzy
#ekonomia #waluty #oszczedzanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam odłożone trochę gotówki i w związku z tym chciałbym kupić trochę obcej waluty bo boję się tego trzymać w złotówkach, która waluta jest obecnie najbardziej pewna? Euro, dolary, franki? W przyszłym lub w 2021 roku planuje kupić mieszkanie pod wynajem i w nim ulokować pieniądze.
#kiciochpyta #waluty #finanse #inwestycje
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mzil: I co myślisz że za półtora roku złotówka, aż tyle straci, że musisz zmieniać walutę na inną? Jeśli będzie spowolnienie, to i tak ceny nieruchomości (moim zdaniem rozbuchane jak to zawsze przed kryzysem) spadną.
A poza tym czy kurs waluty jest stały i myślisz że nie możesz na tym stracić?
Patrz teraz w UK wygrała parta, dzięki której bexit to pewnik i co waluta rośnie, a powinna spadać. Także
  • Odpowiedz
@unitrax: przewaultowujesz sobie w aplikacji i płacisz normalnie kartą. Za płacenie nie ma prowizji, za wypłaty nie wiem. Wypłacałem kilka razy z bankomatów, ale nie pamietam czy była prowizja.
  • Odpowiedz
@dran2: Najwygodniej wpłacić do banku i kantor internetowy/kantor Aliora/wymiana walut w serwisie internetowym Pekao
Te dwa banki miały najlepsze kursy w jakichś tam porównaniach
  • Odpowiedz