via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@shaki24: To olbrzymi niezatapialny lotniskowiec. Polska jest obok kraju objętego wojną. GB ma autonomię, w razie W wyjdzie na tym wszystkim najlepiej.
Choć zgadzam się, dolar obecnie królem.
  • Odpowiedz
W aplikacji o obywatelstwo #uk pytaja mnie o dane polskiego paszportu i dowodu, miedzy innymi o "issuing authority". Pisaliscie po prostu "Poland" czy przepisywaliscie z dowodu "Wojewoda Lodzki" albo "Prezydent Miasta Lodz"?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem propozycję pracy inside ir35 tak w skrócie iść w to czy raczej nie? Zaraz będę się wgłębiać w temat, ale zastanawiam się czy jest tu jakiś specialista #uk
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem, dlaczego to robie, ale odpalilem sobie food wars na youtube i jest tam porownanie miedzy innymi gabarytow roznych napojow serwowanych przez fast foody i na przyklad w Burger King US napoj Large ma ponad 1 litr oO Zastanawiam sie, jak ludzie moga wypijac takie ilosci, dokladajac do tego przeciez jeszcze mase niezdrowego zarcia xD

#jedzenie #usa #uk #youtube #kfc #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gejuszmapkt: Wszędzie gdzie masz pistolety czy maszyny do napojów w tym bary to jest to z koncentratu. Po co wozić wodę.

Są więksi, czytaj dużo więksi wiec zamiast zjadać 2-3k kalorii w---------a 6-8k
  • Odpowiedz
Pytanie do was, bo natrafiam na najróżniejsze kursy lub apprenticeships, które wymagają posiadania GCSE Math and English level 4 ( co najmniej). No i jak to się ma do polskiej matury? Bo z tego co widzę to każdy pisze że polska matura to wyższy level. Mam po prostu wysłać zdjęcie wyników egzaminu maturalnego, czy trzeba to jakoś profesjonalnie przetłumaczyć ewentualnie udowodnić tą zdaną maturę w inny sposób?
#uk #emigracja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Rafaello91: Ale to na kurs czy apprenticeship aplikujesz? Jak kurs, to college pewnie Cię tak czy siak wyśle na wewnętrzny assessment, by ocenić Twój ang i matematykę (mimo że im pokazałam swoje świadectwo). GCSE English jednak z niczym nie jest porównywalne, bo to egz z języka ang, ale jako natywnego (coś jak my mieliśmy j. polski w szkole). Z tego powodu, na apprenticeship wciąż mogą wymagać od Ciebie posiadania GCSE
  • Odpowiedz
@Rafaello91: jest taka organizacja NARIC ktora uznaje ze cos zagranicznego jest rownowazne z polskim odpowiednikiem; sam robilem uznanie przez nich jak aplikowalem na apprenticeship u mnie w firmie
GCSE Maths jest odpowiednikiem polskiej matematyki z liceum i to mozna przez NARIC zalatwic (przy czym poziom 4 to moze byc liceum lub matura; nie jestem pewny ktore)
GCSE English nie ma polskiego odpowiednika - mozna to dostac tylko jak sie studiowalo
  • Odpowiedz
Jak szybko w Londynie rozliczaja tapniecia za metro?

Nie korzystalismy z Oyster tylko z karty z Santandera i revoluta. Wrocilismy w poniedzialek. Santander ladnie rozliczony. A na revolucie nic jakby nawet nie pobrane bylo, bo nie ma (chyba) nawet w blokadzie nic. To jakos z opoznieniem sie zrobi?

Ladnie odbijalo bez problemow.

Dziekuje
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy praca za granicą bardzo różni się od tej w PL? Nigdy nie pracowałem a jestem bardzo ciekaw. Z tego co obserwuje to w Polsce jest tak:
- prywaciarze (januszexy) to słaba kasa, z-------l i brak work-life balance
- #korpo = tania siła robocza, taka sobie pensja ale lepsza niż w januszexie, też z-------l i jakiś tam work-life balance (chociaż nie zawsze)
- cała reszta (kasjerzy, usługi i inne) to
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy praca za granicą bardzo różni s...

źródło: comment_1665564394bas0bRQMWUdJvvAjU5U5w4.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy gdzie trafisz. Pracuję w niemczech od 10 lat, od 5 lat 2 pracodawca. Pierwszy (Rodzinna ślusarnia około 30 pracowników) to był też janusz i tylko wyzyskiwał. Teraz (firma budowlana około 800 pracowników) mam o wiele lepiej i mozliwości awansu. Pracy szukałem około 3 miesięcy w krajach niemieckojęzycznych.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia życzę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy kto jest twoim przełożonym. Jeżeli polak to wszedzie masz p--------e. Każda sytuacja jest inna i bardzo czesto możesz miec lepiej w kraju ale pracujac w zagranicznej firmie niz za granicą z polaczkami.
  • Odpowiedz
Sredni mortgage to juz ponad 6%, a stopy sa tylko 2.25%. Ciekawe co bedzie jak podniosa stopy do > 2%. Jak na zlosc, moj mortgage sie konczy sie w pazdzierniku za rok, w samym peaku ( ͡° ʖ̯ ͡°). #uk
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksos Ostatnio się dowiedziałem że warto być pracownikiem banku, bo banki mają dla pracowników perk 'BoE tracker mortgage', więc aktualnie mają 2.25 (a mieli 0.1 swego czasu).

Mnie broker namawiał na dwuletni fix, który by mi się kończył właśnie w sierpniu, prawie mnie przekonał.
  • Odpowiedz