Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy praca za granicą bardzo różni się od tej w PL? Nigdy nie pracowałem a jestem bardzo ciekaw. Z tego co obserwuje to w Polsce jest tak:
- prywaciarze (januszexy) to słaba kasa, #!$%@? i brak work-life balance
- #korpo = tania siła robocza, taka sobie pensja ale lepsza niż w januszexie, też #!$%@? i jakiś tam work-life balance (chociaż nie zawsze)
- cała reszta (kasjerzy, usługi i inne) to kiepska kasa
- #it nie biorę pod uwagę bo to inny świat i chyba w PL ma się akurat świetnie

Nie biorę pod uwagę agencje pracy, ani pracy sezonowej, magazyny, itp. Zwykła praca dla kogoś wykształconego ale nie IT. Jak wtedy to się ma w porównaniu do Polski? Faktycznie lepiej czy też janusze ale zagraniczne? Jak jakość życia, ceny, usługi, podejście do pracownika?

#emigracja #zagranica #polska #praca #zarobki #polak #uk #niemcy #norwegia #usa #holandia #azja #ue #swiat #pracbaza #szwajcaria

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6345bca3c327744791407585
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy praca za granicą bardzo różni s...
źródło: comment_1665564394bas0bRQMWUdJvvAjU5U5w4.jpg
  • 14
SycącaKochanka: w tym wpisie majaczysz bo nie masz najmniejszej swiadomosci jak wyglada rynek i struktura gospodarki.

Nie ma czegos takiego jak "zwykla praca dla kogos wyksztalconego".

Sa prace dla osob niewykwalifikowanych - kazdy moze taka podjac po przeszkoleniu, ktore trwa mniej niz tydzien.

Sa prace dla osob wykwalifikowanych - dla osob, ktore maja fach w reku, swoj zawod. Taka osoba moze pracowac pod kims, byc np hydraulikiem lub murarzem w ekipie
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli trafisz do dobrej pracy (powyżej 14 euro na godzine) w małym mieście
to będzie ci się dobrze żyło.
Niestety to zależy przez agencje, jedna jest miarę uczciwa, druga ciebie wykorzysta.
Sporo czasu minie zanim trafisz bezpośrednio do pracodawcy
w UK masz pracę na tirach np gdzie kierowca zarabia tyle samo lub lepiej co dyrektor szkoły lub lekarz we Francji, jeden ze znajomych Francuzów mi cały czas to uświadamia.


@adamsowaanon: a ten lekarz we Francji też #!$%@? 240h w miesiącu na udawanym b2b, odprowadzajac minimum składek i podatków, bez urlopow czy planow emerytalnych? ( ͡º ͜ʖ͡º)
(Cala grupa ludzi, o ktorych istnieniu nie masz pojecia, a ktorym tacy jak Ty zuzywaja zasoby ziemi (wegiel, rope, gaz, zelazo, alu...) - kiedy to tylko oni tak naprawde powoduja, ze swiat jakkolwiek posuwa sie do przodu)


@AnonimoweMirkoWyznania: ale jak to? przecież wg wykopkow to po prostu "bialy człowiek" pcha świat do przodu (w domyśle oni sami, bo przecież też są biali, c'nie?) xD
@Steven_Hyde: tego nie wiem, ja pracuję 6-9 godzin dziennie max, nie bardzo rozumiem co to znaczy udawane b2b?
W UK tworzysz firmę transportową i jesteś podwykonawcą.
Jako Limited company.
Możesz rozwijać firmę.
Co to znaczy odprowadzając minimum składek i podatków????? Xdd
A która firma ma chęć płacić więcej niż jest wymagane??
To po co całe hordy księgowych marnują tyle lat na studiach kursach żeby korporacje płaciły minimum podatku albo wcale???
Czyli
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim roznia sie kultura pracy i zarzadzania.
Kasa - zalezy jak sobie wynegocjujesz.

Niestety to zależy przez agencje, jedna jest miarę uczciwa, druga ciebie wykorzysta.

Sporo czasu minie zanim trafisz bezpośrednio do pracodawcy


@Lukardio: Agencje sa OP. Dla dwoch typow ludzi. Albo dla ludzi z minimalna, albo dla ludzi ktorzy wiedza jak wyciagnac przez nie kazdego centa, wtedy zarobisz wiecej.
@AnonimoweMirkoWyznania: bardzo. jest zupelnie inne podejscie do wszystkiego. bardzo malo biurokrtacji. na wszysto cie stac. generalnie nie martwisz sie o kase tylko o to czy pojechac na wakacje do chin czy do brazyli. obejrzec live F1 w bahrajnie czy drugi raz z rzedy monako. a jak postanowisz zalozyc swoj biznes to juz w ogole jests krolem. male podatki, duzo darmowej pomocy. tylko #!$%@? i zarabiać.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy.

Robota u prywaciarza na Zachodzie często jest atrakcyjniejsza niż korpo, szczególnie jeśli łapiesz stałą pracę. W Polsce to się zmienia robotę jak rękawiczki, bo się skacze z podwyżki do podwyżki. Na Zachodzie bardzo typowe jest, że młody idzie do roboty w jakimś prywatnym zakładzie i wychodzi z niego po trzydziestce.

Prywaciarze na Zachodzie chętniej łączą się w spółki, spółdzielnie, a i prawo jest tam nieco bardziej do przodu. Emerytura