Mirki z #uk dolaczyliscie cover letter do swojej aplikacji o obywatelstwo? Co w nim pisaliscie?
Wydaje mi sie, ze moja aplikacja jest jansa i klarowna. Kazdy tytul pliku ma napisane czym jest i daty ktorych dotyczy. Daty wyjazdow wzialem z SARu bo o dziwo bylo tam wszystko jak nalezy. Dziwne tylko torche ze aplikacja nie pytala mnie o poprzednie zatrudnienie a jedynie o obecne? Nie bylo tez pytania o to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@constancel: ja w CL wyjasnialem:
- skad mam stemple w paszporcie, bo moga sie o to przyczepc jak nie jest w wyjazdach (weekend na ukrainie)
- dlaczego pracuje w jednej firmie od 6 lat a payslipy zmieniaja nazwe pracodawcy (rebranding i poprzednie nazwy)
- dopisalem reszte wyjazdow z UK (bo sie nie zmiescily w oficjalnym dokumencie; tam jest malo miejsca)
- napisalem jakie dokumenty wyslalem zeby uznali mi rezydencje i
  • Odpowiedz
Chciałbym kupić sobie coś z #ebay z #uk. Znalazłem to, co potrzebuję jednak widzę, że ebay nalicza pierdyliard opłat, w sumie cena gołych części to 1447ł, 540zł opłat i 227zł przesyłka. Chciałbym kupić to na fakturę - jest tam jakaś opcja żeby dostać normalnie fakturę VAT i sobie to wrzucić w koszty? Robił kotś takie rzeczy na #firma #dzialalnoscgospodarcza ? Wolałbym nie mieć
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@poboomster: nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Jak nie będzie miał wpływu na input vat? Jakie naliczenie / odliczenie? Kto mi VAT naliczy i gdzie go mam zapłacić żeby go odliczyć? Czy w ogóle mam nie płącić ale wtedy dlaczego ebay mi go prawdopodobnie nalicza (no bo 30% ceny przedmiotu w opłatach to raczej VAT w tym jest)? Miliony pytań bez odpowiedzi
  • Odpowiedz
@kefas_safek: sorry, juz tlumacze. Na fakturze od sprzedawcy bedzie zero vat. Jako kupujacy musisz naliczyc ten vat wedlug polskiego prawa. Sprawdz czy przedmiot ktory probujesz kupic ma mniejsza stawke vat czy zwykla. Pytanie jest takie czy bedziesz sam to importowal czy uzywajac Freigh forwarder. Naliczasz wiec VAT, Na deklaracji SAF-T to bedzie rubryka 42 net/43 vat. Nastepnie wartosc vat wyrazona w box 48.

Jesli chodzi o koszty to oprocz VAT,
  • Odpowiedz
Oddajac krew jak wyglada sprawa z wolnym dniem w pracy? Jest tak samo jak w polsce czy raczej pracodawcy tego nie toleruja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CZUOWIEK: nie ma czegoś takiego jak dzień wolny od pracy z tego powodu tutaj. W sumie to nie ma nic. Przychodzisz, oddajesz krew, dostaniesz batonika, coś do picia. Potem jeszcze sms, do jakiego szpitala twoja krew pojechała.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy zarabiając 35k £ rocznie w północno wschodnim UK to jeszcze robak czy już klasa średnia zarobkowo? Zarobki za sama podstawę full time.

#praca #zarobki #uk #emigracja

Kto ja?

  • Robak 65.2% (90)
  • Klasa średnia 34.8% (48)

Oddanych głosów: 138

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gonzo91: ale wiesz ze srednia w UK to 33k, a na polnocnym wschodzie to okolo 30k?
14£ na godzine 40h to rocznie 29k funciakow.
Jesli idac ta logika to w Polsce kazdy kto zarabia ponizej 10k miesiecznie to robak.
35k rocznie bez nadgodzin to 17£ na godzine, pokaz mi taka stawke w Tesco czy na wozku widlowym.
Piszesz o overtime, przeciez OP tez moze robic overtime i zarobic jeszcze wiecej
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: ja nie zapomnialem, wroc do pierwszego komentarza od czego dyksusja sie rozpoczela. Klase srednia jest ogolnie zbyt ciezko zdefiniowac w UK bo wyglada to troche inaczej niz wszedzie przyjete.

‘ @mirko_anonim Z uwagi na inflacje - robak. Tesco płaci 14/h + bonusy i overtime za picking na magazynie. Więc z overkami dolecą spokojnie ponad to. A wózkowy i bez tego. ‘

Jesli ktos twierdzi ze zarobki 35k czyli
  • Odpowiedz
  • 3
poczytaj o unikającym stylu przywiązania


@swerve: nie zaliczam się do tego, mnie matka całowała, tuliła, ciotki również,
Więc nie brakuje mi miłości od tej strony.

Po prostu brutalne prawdy blackpilla mi wszystko wyjaśniły dlaczego nie mam szans na związek z rówieśniczkami, stare baby o 15-20 lat starsze to jest inna gra, bo one mają dużo mniejsze wymagania wobec chłopskiej mordy,
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki kraj do emigracji najlepszy dla warszawskiego korposzczura który chce rozwijać kariere w finansach?
Na razie rozważam: Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Norwegia/Szwecja, UK.


mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki kraj do emigracji najlepszy dla warszaws...

źródło: WallStreet

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: widze juz chyba trzecie, abo czwarte pytanie na ten sam temat. Ludzie odpisuja i nadal pojawiaja sie takie same pytania XD
Tak, zrobisz miedzynarodowa karierie w finansach kazdego z tych krajow, Podejrzewam, ze nawet nie dostales ani jednej oferty, a wydaje ci sie, ze cos mozesz wybrac.
Najpierw zaaplikuj, jak odpisza i bedziesz mial wybor, to zapytaj.
Narazie to masz tylko garsc iluzji o emigracji mlekiem i miodem plynacej
  • Odpowiedz