Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś na czym polega ten przekręt ze sprzedażą na marketplace?
Np. Jest samsung s23 za połowe ceny lub iphone 14 pro max za 450£.
Uzytkownik jest czesto 2023 na facebooku. Ale skąd wynikają tak czesto niskie ceny?
Jade tam i mnie okradają czy wsadzają w pudełko coś innego. W UK nie ma blokad polkomtel ani nic takiego. W polsce tez juz to widzę

#uk #telefony
Anyper - Powie mi ktoś na czym polega ten przekręt ze sprzedażą na marketplace?
Np. J...

źródło: temp_file5792222905916341533

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Anyper strasznie dużo tego scamu jest, w ogłoszeniach z samochodami to samo. Napiszesz do gościa w on Ci wyślę link żeby się z nimi bezpośrednio skontaktować albo wyślę dziwny link a la firma kurierska gdzie trzeba wklepać dane z karty.
Powszechnosc tego procederu sugeruje ze dużo ludzi daje się na to łapać :/
  • Odpowiedz
@G06DbT: @KedzioRRz @Anyper ale na marketplace to najczęściej nie jest nawet jakiś wyrafinowany scam, tylko normalnie ludzie przelewają hajsy i w zamian nic nie dostają xD Na kilku fejsowych grupkach hobbystycznych do których należę, notorycznie pojawiają się posty w stylu "hurr nic nie kupujcie od Jarosław Rzeżucha, bo zapłaciłem mu za kremówki, a on przestał odpisywać i nic nie wysłał", a pod tym wpisy w stylu "durr miałem tak samo, ten
  • Odpowiedz
@Anyper: albo chcą płatność z góry, albo kupują tą naklejkę co ma apple na pudełkach telefonów, więc wydaje się nowe, a w środku czeka na Ciebie iphone 5, zanim otworzysz to chłopa już nie ma, jeszcze inni wysyłają podrobione linki do potwierdzenia wysyłki, a jeszcze inni to czekają w 5 murzynów na Ciebie i wracasz nie tylko bez telefonu, ale portfela, zegarka itp.
  • Odpowiedz
@Anyper raz pojechalem po taką okazję, młody gnojek przyleciał z zafoliowaną podróba iPhone, i chciał szybko szybko,bo się śpieszy, pa tu faktura zrobiona w paincie,zafoliowany jest, dawaj kasę, trzymaj tel ja muszę uciekać bo mama mnie na obiad wola xD
  • Odpowiedz