@mironczyk: skończyłam studia 1. stopnia na Politechnice Łódzkiej na specjalności "Grafika komputerowa i multimedia", więc było to średnio związane z testowaniem. ;)

Wszystkiego uczyłam się sama, jakieś podstawowe zagadnienia ogarniałam z neta ;)

Programować trochę umiem, testy kompetencyjne z javy, baz danych i testowania napisałam nieźle no i jakoś poszło;)
  • Odpowiedz
Wykopowi testerzy pytanko.

Napisałem prostą aplikację którą backupuje mi wskazane w pliku konfiguracyjnym tabele i ewentualnie usuwa inne.

(przy okazji loguje informacje)

Prosta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludziska!

Noszę się ze zmianą branży i będę próbował uderzać w IT jako tester oprogramowania. Wykształcenie - humanista na podkładzie ekonomii. Doświadczenie zawodowe? Jest, ładnych parę lat, ale raczej humanistyczno-techniczne - ze zróżnicowanym i nietypowym zakresem obowiązków. Coś tam można podciągnąć pod testowanie, coś tam pod pisanie i sprawdzanie kodu HTML, sporo pod obcowanie z nowymi technologiami i elektroniką użytkową. By nie wyglądać całkiem blado, zrobiłem sobie certyfikat testera oprogramowania ISTQB, certyfikat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #testowanieoprogramowania #kiciochpyta

Mirki,

Znacie może jakiś soft / serwisy albo coś tego typu, co umożliwia porównanie tekstu w stosunku 1:1 ze strony z np plikiem html, docem albo coś w ten deseń.

Czasem wypadają nam klucze, więc chciałbym to zautomatyzować. Ktoś coś poleci?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#phpspec vs #phpunit – porównanie podobno bez sensu, bo jedno narzędzie służy do "tworzenia" (designu) kodu, a drugie do jego "testowania" (weryfikowania poprawności działania).

Pytanko: skoro to są narzędzia do dwóch innych rzeczy, jak powinny się uzupełniać?

Macie jakieś ciekawe linki pod ręką? Ewentualnie jak praktykujecie? Bo mam wrażenie, że wiele projektów, w których zaczęło używać phpspeca, przestało używać phpunita zupełnie…

#programowanie #testowanieoprogramowania #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk4s: Ogólna opinia jest taka, że PHPSpec de facto zastępuje PHPUnita.

To znaczy, jak ma się dobrą specyfikację, to testy stają się niepotrzebne (bo specyfikacja przewiduje zachowanie kodu).

Kiedy więc użyć którego narzędzia? PHPSpec polecają do nowych projektów i całkowitego TDD (najpierw specyfikacja/test, potem kod, nigdy więcej kodu niż przewiduje
  • Odpowiedz
Mam pytanie. Korzystam z Selenium Webdriver oraz pythona (Pycharm) do testowania aplikacji webowej. Wyglada tak, że mam po lewej stronie generowane menu, podzielone na trzy sekcje. Chciałbym sprawdzić ile jest tam pozycji łącznie w pierwszej sekcji. Napisałem kod:

http://pastebin.com/ucbisATa

Dostaję wynik:

1
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy drogie, ile w największych miastach (typu Wawa, Kraków, Poznań, Wrocław) w firmach ok 200 osób zarabiają ŚREDNIO (nie jestem ekspertem więc wybaczcie jak p-----e jakieś terminy) :

1. programiści webowi frontend (javascript? html, css + inne)

2. programiści backend (java)

3.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@test_user: właśnie rzuciłem swoją mało ambitną pracę i myślę poważnie o testowaniu oprogramowania. O studentów się biją, ale ja mam tylko technika, da radę znaleźć pracę bez papierka z wyższej uczelni?
  • Odpowiedz