#anonimowemirkowyznania
#it #testowanieoprogramowania
Mam pewną zagwostkę. Rok temu, zaraz po studiach przyjąłem się jako junior tester w dużej korporacji. Na początku było ciężko ale później się dość dobrze wdrożyłem. W zespole nie odróżniam mojej pracy od pracy regulara. Po pół roku dostałem 1000 zł brutto podwyżki, do 6500PLN brutto. Teraz minął rok i menago nawet nie wspomniał o jakichkolwiek pieniądzach. Sam tego tematu nie poruszyłem bo nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz w sumie już sam nie wiem co robić.


@AnonimoweMirkoWyznania: To proste, idziesz na rozmowę 1 na 1 do managera i mówisz, że minął rok od ostatniej podwyżki, a Ty przez ten czas nauczyłeś się i tu lista rzeczy (opisz to dokładnie). Z tego powodu oczekujesz podwyżki i tu kwota (najlepiej zawyżona, bo i tak zostanie znegocjowana). Jeśli musi się to wiązać z awansem na regulara, to nie ma problemu.
  • Odpowiedz
Po pół roku dostałem 1000 zł brutto podwyżki, do 6500PLN brutto. Teraz minął rok i menago nawet nie wspomniał o jakichkolwiek pieniądzach.


@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie stawka bardz spoko jak na pierwszą pracę (chociaż nie wiem jak teraz wygląda rynek juniorskich stawek), rok to nie jest dużo doświadczenia i pewnie dostaniesz w niektórych firmach więcej, ale to też chwilę potrwa zanim znajdziesz jakąś, bo sporo firm nie da na tyle więcej,
  • Odpowiedz
Dlaczego polskie software house’y to wylęgarnia kiepskich projektow i januszerki? Dlaczego żeby mieć prawie pewnosc ze trafisz do poważnych ludzi trzeba szukać firmy zagranica?

Mam wrażenie ze znaczna czesc polskich kontraktorni to to samo bagno, zakompleksieni managerowie którzy awansowali z przypadku albo dlatego ze piją wódkę z prezesem, w kontakcie z tobą są nieszczerzy, kręcą, wodzą za nos na przykład mówią ze będzie lepiej, ze już zaraz będą super projekty, zero utrzymaniowki.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bb89: Ryba psuje sie od głowy. Przykład z życia.
Zatrudnia Cię wielka firma żeby budować wieżowiec. Wpadasz na budowe a tam przedszkolaki z łopatkami kopią fundamenty. Przedszkolanka zamawia beton, który przyjeżdza z pompą, ale starszak twierdzi że jak sie buduje wiezowce to trzeba zbrojenie zrobić, wiec wszyscy biegna na hura zbierać patyki i ustawiają w tych dołach żeby to zalać. Płacą za to stawke jak przy budowie prawdziwego wiezowca.

Co
  • Odpowiedz
@bb89: bo takim jesteśmy społeczeństwem. Na każdym kroku ktoś chce cię oszukać, na takich mówi się że są "zaradni". Strach oddać sprzęt do naprawy, kupić coś w lokalnym sklepie, zaufać promocjom. W sieci roi się od podrób. Wszystkim musisz patrzeć na ręce. Na maksa ciężko się tak żyje, ale tak niestety jest.
  • Odpowiedz
Test Lead (25 osobowy Team) z Games. Pol roku doświadczenia.


@El_Trufel: Kto zostaje test leadem po pół roku doświadczenia?
A może: miałeś na myśli, że test leadem jesteś od pół roku a jednak doświadczenie w testach większe? Potrzebne informacje!
  • Odpowiedz
Hej. Jestem początkującym testerem manualnym. Dostałam zadanie-wykonać performance testy. I mam problem jak to zrobić zważywszy na to, że nie potrafię automatyzować. Chciałabym zmierzyć czas załadowania aplikacji i czasy odpowiedzi jak np. kliknę w jakiś przycisk-to ile czasu minie nim zobaczę np. jakąś tabelkę? Czy są jakieś narzędzia, które można do tego wykorzystać? Chodzi mi o to ile użytkownik będzie czekał na odpowiedź aplikacji po wykonaniu jakiegoś ruchu?
#testowanieoprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bug123: jak web to na przyklad performance profilera wbufowanego w narzędzia developerskie przeglądarek.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,
Za jakiś czas będę brał się za testy automatyczne aplikacji webowej i się zastanawiam, w czym najlepiej to zrobić.
Znam jakieś podstawy Selenium (java), ostatnio uczę się Cypressa i wychodzi mi to bardzo dobrze, w sumie dużo lepiej mi się w tym piszę niż Selenium. Zacząłem się zastanawiać czy zamiast Cypressa wybrać może Playwright? Czytając dokumentacje wydaje się dużo ciekawszym rozwiązaniem niż Cypress. Zależy mi na tym, aby ten projekt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Główny problem to brak wsparcie wielkiej firmy. To jest projekt opensource który powoli umiera. Osoby które to wymyśliły już tam nie pracują i założyli własną firmę która udostępnia coś jak seleniumgrid. Odwiecznym problemem było przeładowanie strony z którą sobie nie radziło. Ogólnie trzeba pisać mnóstwo obejść na jednego clicka. w PW masz od razu autowait Nowa wersja 4.0 powstawała chyba z 3 lata bo nie mają ludzi.
  • Odpowiedz
@Pmpa: @orkenzord: Napisałem sobie pierwszego testa w PW i to jest mega przeskok jeśli chodzi o szybkość wykonywania - naprawdę fajnie to działa. Faktycznie trochę mało jest informacji w internecie, więc trzeba czasem kombinować. Chyba zacznę pisać/uczyć się tego PW a w przyszłości jak będę szukał pracy to będę patrzał się na Cypressa/PW - bo oba są na JS/TS.
  • Odpowiedz
Podsumowanie dzisiejszego "losowania" biletów, próbka 5 urządzeń na których wszedłem:

Słowem wstępu: wczoraj ogarnąłem (był pre-sale) że system sprzedażowy Ticketmaster, ktory obsługuje koncert #harrystyles działa na zasadzie losowania - jedna sesja, jeden los. Zakładałem, że apka ma większy priorytet - jednak błędnie, o czym zaraz. Postanowiłem więc, że spróbuje wlogować sie na jak największej ilosci urządzeń (klik) - do tego przeglądarki na PC, kilka sesji incognito itp

Na części urzadzen nagle pojawiły
Rabusek - Podsumowanie dzisiejszego "losowania" biletów, próbka 5 urządzeń na których...

źródło: comment_16621082350vPT12LOTK1weAmu6pjk8E.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieironicznie - uwielbiam swoja prace w #testowanieoprogramowania xD

Zglosilem jakies 2/3 tygodnie temu buga, jeden z wyzszych priorytetow (tym bardziej, ze produkcji tez dotyczy). Pytam czasem o postepach prac jak mam wolna chwile, bo w sumie tyle moge zrobic.

Dzis zglosilem dwie literowki, gdzie zadanie mialo najnizszy priorytet i myslalem, ze programisci umiesza je gdzies na rok pomiedzy pierwsza elektrownia atomowa w Polsce, a wyslaniem przez nasz kraj pierwszej rakiety
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do bardziej doświadczonych, bo widziałem na tagu, że parę osób dorabia sobie na #utest

Chciałbym porobić sobie testy, bo dopiero wchodzę w branże #testowanieoprogramowania. Założyłem jakiś czas temu konto, porobiłem akademię (nie całą, bo i tak mam wiedzę i tylko powtarzają się informację, które już znam. ma to jakieś znaczenie przy ofertach testowania?). Zgłoszeń jest bardzo mało, praktycznie w ogóle. Widziałem radę, że warto się po
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikstolar: po pierwsze kup taniego ajfona (wg mnie lekko 50% wszystkich testów to sa ios, za 300zl masz 6s), potem kup jakiegoś taniego maca, iPada i tablet na androidzie (to juz se zostaw jak coś zarobisz tam)

A na sam początek wyślij mi id na pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaaban: co Ci ten utest takiego zrobił? Dla juniorow super sprawa, prawda jest taka ze i tak nie dostana nigdzie pracy juniora bez znajomosci - na jedno stanowisko po 500 osob.

Utest dochodowy moze nie jest, ale bedzie jakis punkt zaczepienia w cv
  • Odpowiedz
Potrzebuje porady. Jestem już od 5.5 roku manualnem i chciałbym przejść w automatyzacje. Full time manual to dla mnie już troche nuda, czuję, że chciałbym sie rozwijać. Oczywiście w każdej firmie, w której byłem chciałem robić automaty, gdzieś tam chwile porobiłem, ale zawsze kończy się tak samo i nie ma czasu/budżetu na większą prace nad nimi. Rok temu przychodząc do obecnej firmy powiedziałem, że chce iść w automaty to obiecali, że już
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuczupikczu: jak znam życie, to cypress umrze, zanim dogoni selenium. już zabija go playwright. ten może nie podzielć losy innych cudownych dzieci ze stajni JS, bo stoi za nim MS
  • Odpowiedz
@orkenzord: a jeszcze moge zapytac czemu cypress sam sie zabija?

generalnie troche sie zdziwilem tym playwrightem, bo na githubie juz ma wiecej gwiazdek od cypressa a zdaje sie, ze jest nieporownywalnie krocej na rynku
  • Odpowiedz
Hej Mirki

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przyuczenia do zawodu testera.

Podpowiedzcie proszę od czego zacząć? Jakie umiejętności są potrzebne? Z czego się uczyć? Czy można tę pracę wykonywać „po pracy”, w godzinach wieczornych, weekendowo, w dowolnej ilości godzin?

Czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach