Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Za jakiś czas będę brał się za testy automatyczne aplikacji webowej i się zastanawiam, w czym najlepiej to zrobić.
Znam jakieś podstawy Selenium (java), ostatnio uczę się Cypressa i wychodzi mi to bardzo dobrze, w sumie dużo lepiej mi się w tym piszę niż Selenium. Zacząłem się zastanawiać czy zamiast Cypressa wybrać może Playwright? Czytając dokumentacje wydaje się dużo ciekawszym rozwiązaniem niż Cypress. Zależy mi na tym, aby ten projekt był łatwy w utrzymaniu oraz abym w przyszłości mógł znaleźć jakąś prace jako tester automatyzujący - bo jak patrzę na ogłoszenia to na Cypressa jest najmniej obecnie. Co byście wybrali na moim miejscu?

#testowanieoprogramowania #programowanie
  • 13
@PossessedPriest
IMO jeden język + narzędzie do automatów na przyzwoitym poziomie i można dostać pracę przy automatach zupełnie nie w swoim stacku technologicznym.
Ofert na Java + Selenium jest najwięcej obecnie na rynku. Cypress i PW robią się popularne, ale jak coś by miało zniknąć z rynku, to prędzej one niż selenium.
@PossessedPriest: na Selenium i Cypresa sa oferty, na Playwrighta tyle co nic, dodatkowo trzeba jeszcze wziac pod uwage ze to co jest do wziecia w Playwright jest glownie z JS/TS, w innych jezykach to juz w ogole ciezko cos znalezc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pmpa: ja wiem, czy ciężko, skoro jest playwright dla robotframeworka, to jest co najmniej też dla pythona
@henk: mam rok expa Python/Playwright i szukam co raz czegos w Playwright. Aktualne oferty
justjoinit: 2 oferty z wymaganiami Playwright/Cypress/Selenium bez narzuconego języka, gdzie pewnie musisz przekonać team dlaczego taki.
1 oferta ze wskazaniem bardziej na Selenium/SoapUI w C#/JS
1 oferta JS/TS/Playwright

nofluffjobs: powtórka 2 ostatnich
1 oferta ze wskazaniem na Selenium w C#
3 oferty JS/Playwright
1 oferta Java/Playwright

bulldogjob: 0 ofert
Główny problem to brak wsparcie wielkiej firmy. To jest projekt opensource który powoli umiera. Osoby które to wymyśliły już tam nie pracują i założyli własną firmę która udostępnia coś jak seleniumgrid. Odwiecznym problemem było przeładowanie strony z którą sobie nie radziło. Ogólnie trzeba pisać mnóstwo obejść na jednego clicka. w PW masz od razu autowait Nowa wersja 4.0 powstawała chyba z 3 lata bo nie mają ludzi.
@Pmpa: @orkenzord: Napisałem sobie pierwszego testa w PW i to jest mega przeskok jeśli chodzi o szybkość wykonywania - naprawdę fajnie to działa. Faktycznie trochę mało jest informacji w internecie, więc trzeba czasem kombinować. Chyba zacznę pisać/uczyć się tego PW a w przyszłości jak będę szukał pracy to będę patrzał się na Cypressa/PW - bo oba są na JS/TS.