Wpis z mikrobloga

Hej. Jestem początkującym testerem manualnym. Dostałam zadanie-wykonać performance testy. I mam problem jak to zrobić zważywszy na to, że nie potrafię automatyzować. Chciałabym zmierzyć czas załadowania aplikacji i czasy odpowiedzi jak np. kliknę w jakiś przycisk-to ile czasu minie nim zobaczę np. jakąś tabelkę? Czy są jakieś narzędzia, które można do tego wykorzystać? Chodzi mi o to ile użytkownik będzie czekał na odpowiedź aplikacji po wykonaniu jakiegoś ruchu?
#testowanieoprogramowania
  • 12
@Pojedynczy: Czy lighthouse nie pokazuje się jedynie czas potrzebny na uruchomienie aplikacji? Co z akcjami w aplikacji? jak długo uzytkownik musi czekać az dostanie odpowiedz na jakąs wykonaną akcję? Przepraszam może źle to tłumaczę...
ć. Chciałabym zmierzyć czas załadowania aplikacji i czasy odpowiedzi jak np. kliknę w jakiś


@bug123: w dev toolsach w networks masz czas pobrania wszystkich paczek, poklikaj te najwazniejsze operacje w aplikacji na duzych danych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bug123: do czegoś takiego potrzebowałbys znać Jmeter, ewentualnie czytać z logów jeśli się da

Ogólnie widzę 3 rozwiązania:
1 - zrobić prawidłowe performance testy w wtedy potrzebujesz jakiegoś narzędzia (np Jmeter) aby zautomatyzować user journeys + skonfigurować środowisko do odpalania + ustalić z klientem / BA jakie dane wejściowe ( ilu użytkowników naraz) i wtedy możesz odpalać load testy, soak testy itp

2 - macie jakiś system do logów? Kibana? New