#gielda #tesla
https://cnevpost.com/2025/04/28/tesla-rumored-start-production-3-row-model-y-may-2025/
Prawdopodobnie wydłużony 7 osobowy model Y zacznie być produkowany zaraz po majówce
Przez weekend pojawiały się filmiik nagrane dronem z freemont i Texasu z budami samochodów, które nie były budami ani modelu 3 ani Y. Ciekawe czy zdążą dostarczyć coś w tym kwartale.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Jeśli Tesla faktycznie ruszy z produkcją 7-osobowego Modelu Y z wydłużonym rozstawem Escape Road City osi zaraz po majówce, to może być game-changer na rynku, zwłaszcza w Chinach, gdzie takie konfiguracje są popularne.
  • Odpowiedz
W skrócie: średni koszt przejazdu Piła - Szczecin wyniósł 19,59 zł/100km przy użyciu publicznej, szybkiej ładowarki.

Ciekawostka: dzisiaj samochód ładowaliśmy w Pile pod aquaparkiem w cenie 1,35 zł za kWh na ładowarce 180kW (ograniczonej do 140 przez jakieś problemy, nadal szybkiej) a w trasie do Szczecina, pod dom, zużyliśmy 25,2kWh. Szybka kalkulacja mówi nam, że całkowity koszt przejazdu wyniósł 34,02 zł, czyli 19,59 zł na 100km. Pomijam tutaj fakt, że prąd, który
k.....l - W skrócie: średni koszt przejazdu Piła - Szczecin wyniósł 19,59 zł/100km pr...

źródło: 1000003691

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak widze tesle, czy elektryka, to zazwyczaj zamula na lewym pasie wyprzedzajac ciezarowke, jadac 100 km/h, albo siedzi na dupie tejze, co by starczylo pradu do nastepnej stacji ladowania.


@Megawonsz_dziewienc: jak to jest że te mityczne tesle 100 km/h widują tylko przeciwnicy EV xD

NIGDY nie widziałem takiej sytuacji, a elektryków już jak mrówków jest.
  • Odpowiedz
Czy może ktoś na serio wyjaśnić, dlaczego Tesla po katastrofalnych wynikach i generalnie dość niepewnej przyszłości związanej z wojenką gospodarczą, rośnie kolejny dzień o kilka procent?

Ale pytam serio. Czy tu cały czas od kilku lat ludzie żyją tym, że kiedyś tam w przyszłości będą jeździć taksówki? Ja nawet nie kwestionuję tego, że takie taksówki będą, ale trudno jest uwierzyć, że poprawią one kilkunastokrotnie zyski tej spółki...

#gielda #tesla
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mimo mojej niechęci do debila Elona, to to co dzieje się obecnie w Stanach, przypomina jakąś zbiorową psychozę. Mam wrażenie, że tam wszyscy - bez względu na poglądy polityczne - mają poważnie nierówno pod sufitem. Lubię czasem obejrzeć filmiki o FSD, bo choć Elon mnie wku*wia, to akurat FSD jest ciekawe. Dosłownie 90% komentarzy pod takimi filmami to spam od fanatyków, którzy siedzą całe dnie na YouTube i hejtują każdego, kto wrzuca
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@banzi: Tak jak Niemiecka motoryzacja 5-7 lat temu była w dupie jeśli chodzi o samochody elektryczne, a w 2024-2025 już dogoniła Teslę w tej materii. Tak samo, obecnie jest w dupie jeśli chodzi o samochody autonomiczne. Oczywiste, można się naśmiewać z Elona że już od 10 lat mówi że FSD będize za 1-3 lata. Ale w końcu nadchodzi ten moment że może mieć rację.

“We specialize in making the impossible
  • Odpowiedz
Lista narzekań / nagłówków, które będzie można przeczytać w czerwcu, jeżeli Tesla swoje robotaxi w czerwcu, w Austin:

- Miało być milion nowych robotaxi, jest ledwo 20 Modeli Y z kierowcami "bezpieczeństwa"
- Musk obiecał złote robotaxi cybercab bez kierownicy. Dostaliśmy Model Y, który zadebiutował w 2019 roku.
- Gotowe FSD miało być uniwersalnym rozwiązaniem mającym działać wszędzie, dostaliśmy taxi goefence'wane na centrum Austin
- Miało być 2-3 razy taniej, a Tesla ma ceny wyższe niż
anonimowy_programista - Lista narzekań / nagłówków, które będzie można przeczytać w c...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ile do przyszłego roku beda mieli z czego to finansować. xD


@Talarsson: mają 37 miliardów w gotówce, brak długów, pozytywne cash-flow i Elona, który bez problemu jest w stanie zebrać 10-20 miliardów od inwestorów.

za 37 miliardów, można wyprodukować 1 mln Modeli Y, które przez 5 lat będą generować po 50k rocznie dochodu. W zasadzie, to Tesla produkuje już obecnie ponad milion Modeli Y rocznie. Więc wystarczyło by ich nie sprzedawać
anonimowy_programista - >O ile do przyszłego roku beda mieli z czego to finansować. x...

źródło: FzJyV0MXgAMQrb2

Pobierz
  • Odpowiedz
#gielda #tesla
Robotaxi dla pracowników Tesli wygląda tak, i już działa jakiś czas bo Elon wspominał o tym już na poprzednim callu.
Podobnie będzie to wyglądać pewnie jak już ruszy dla wszystkich.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
  • 29
Elon na callu mówił

@gonzo91: wiarygodność słów Elona jest bardzo niska. Tzeba być na prawdę ultra-fanboyem, żeby nie zauważyć.
  • Odpowiedz
Dacia Spring pokazuje ze jest ogromny popyt na tanie samochody;)


@zibizz1: renault 5 ma szansę mega odpalić. Jego dostawy dopiero co w zasadzie się rozkręcają. Jest "zwykłym autem" bez wyrzeczeń w porównaniu do Springa. Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale jak euro wisiało to był rabat 7k PLN od cennika. To już naprawdę okolice najtańszych aut spalinowych z automatem.
  • Odpowiedz
#gielda #tesla
🔸 $TSLA: TD Cowen cuts target price to $330 from $388
🔸 $TSLA: Baird cuts target price to $320 from $3370
🔸 $TSLA: Mizuho cuts target price to $325 from $375
🔸 $TSLA: RBC Capital cuts target price to $307 from $314
🔸 $TSLA: Canaccord Genuity cuts target price to $303 from $404
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Tesla by mogła w tym sprawozdaniu finansowym przedstawić, że jest na skraju bankructwa, ale wystarczy że Elon pierdnie i akcje lecą w górę.
Niech ktoś mi to wytłumaczy xD #tesla #gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #tesla
Jeszcze małe rozwianie wątpliwości co do robotaxi w Austin na start. TO NIE BĘDĄ CYBERCABY ZAPREZENTOWANE W ZESZŁYM ROKU.
Będą to zwykłe Modele Y, na start 20-30 i z czasem będzie dorzucane coraz więcej samochodów oraz będą dochodzić inne miasta.
ALE PRZECIEŻ OBIECAŁ MILIONY ROBOTAXI?! Jakby nie patrzeć to Tesla wyprodukowała już ponad 7mln samochodów, z czego wszystko co wyjechało na HW4 i HW3 może jeździć
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@gonzo91: Mimo wszystko myślę, że musieli napotkać jakieś trudności związane z treningiem FSD i Optimusem.

Posłuchaj sobie poprzedni call jak podekscytowany był Elon i Ashok. Wtedy 2026 miał być "epic", a 2027 "ridiculous". On i Ashok podkreślali wtedy, że FSD robi progres wykładniczy. Obecnie trochę kluczyli z odpowiedzią czy są jakieś problemy i ograniczenia. Ciekawe było też chrząknięcia Elona przed powiedzeniem, że pilotażowo w Austin będzie jeździł model Y.

Przy
  • Odpowiedz
Przeciez w tym roku mialy byc te pojazdy, jak to jest, czyzby Musk znowu mowi, ze cos bedzie za rok? Gdy jednoczesnie nie ma odswiezonych modeli, tanszego modelu Tesli?


@krzywy_kanister: Mylisz robotaxi i cybercab. Robtaxi to usługa która startuje w tym roku a cybercab to samochód specjalnie zaprojektowany pod ta usługę

@czup Obecny problem to zbyt słaby sprzęt. Widać to było w zeszłym roku kiedy po każdym zwiekszeniu ilości
  • Odpowiedz