Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija # pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak zupełnie serio to planuję emigrację tylko nie wiem gdzie. Chciałbym zamieszkać w kraju gdzie żyło by mi się dobrze, dość dostatnio, kokosów nie oczekuję ale jakby dało się odłożyć byłoby super.Marzy mi się skandynawia ale jak patrzyłem na poszukiwane zawody to mi ręce opadają, albo spawacz alu z ogromnym doświadczeniem albo inny cieśla xD

Jestem młody i
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Może mi ktoś napisać coś o opłatach wjazdu do #sztokholm w #szwecja?
Chcę wypożyczyć samochód ale i na stronie wypożyczalni ani w necie nie widzę jak pokrywam te opłaty. Jest informacja o rachunku na koniec miesiąca do właściciela pojazdu. Więc wypożyczalnia po miesiącu ściąga kasę z karty czy jak?

#wypozyczalniasamochodow

Ps. Poleca ktoś coś fajnego w okolicy Sztokholmu zobaczyć? Wypad czysto weekendowy ;)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest może jakiś #mirekhandlarz który sprowadza #samochody ze #szwecja lub jakaś osoba znająca język która chciała by rzucić okiem na historię auta na tamtejszej stronie "fordonsfraga" czy jakiś tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj w #codziennymlodytechnik wydarzenia z 1973r, a w nich między innymi o Dacii 1300, którą można było kupić za niecałe $2000 ( ͡° ͜ʖ ͡°), największej suwnicy tamtych czasów (obecna rekordzistka - Taisun ma nośność ponad 13x większą) oraz o słynnej hali Olivia z Gdańska.

#codziennymlodytechnik 42/100
Młody Technik 10/1973 - "Monitor Młodego Technika"

#technika #technologia #motoryzacja #
SebaD86 - Dzisiaj w #codziennymlodytechnik wydarzenia z 1973r, a w nich między innymi...

źródło: comment_klQSPPDv1YN8Eq1zJuclGHgKsFLqiPmP.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, propozycja pracy w Szwecji 34560SEK za msc czyli ~13 440zł. Ok wszystko fajnie pięknie ale ile to jest netto? Opłaca się wyjazd? Mieszkanie czy tam pokój oferują za 100SEK dziennie czyli 3100SEK msc.
#pytanie #emigracja #szwecja #pracbaza
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apee: Z tego co się orientuję to ceny pokoju w Sztokholmie oscylują w granicach 5000 koron.

@Jack47 Podatek jest zależny od miejsca zamieszkania. Jest specjalna tabela, pracodawca pobiera 30 % podatku, a poźniej masz zwrot różnicy.
  • Odpowiedz
w 2003 roku bylo glosowanie :
55 % na nie
42 % na tak.

Z tego co sie orjentuje, szwedzi nie chca euro.
Oslabia sie, ze wzgledu na to ze w szwecji ekonomia sie pogarsza z roznych powodow :)
Pamietam 10 lat temu jak 100 SEK wymienialem na 47 PLN, teraz to ledwo 39 :/
  • Odpowiedz
@robertK: Dokładnie to samo pomyślałem ! Bo myśle że ta przewaga generalnie wynika że w byłym ZSRR chłopaki poprostu młodo umierają ..... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz