Murki, wziąłem trzy tygodnie urlopu żeby sobie trochę w spokoju pokodzić, ewentualnie poznać jakąś nową technologię, język, framework, cokolwiek, ale chciałbym żeby był z tego jakiś wymierny efekt, który da się zmonetyzować, a może nawet uzyskać pasywny przychód.

Jak rozpoznać pomysł na aplikację, która będzie się dobrze sprzedawała?

#programowanie #software #devops #agile #marketing #biznes
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MilionoweMultikonto: Koduję teraz projekt z dwoma kolegami. Można powiedzieć, że temat nam siadł i się przyjął. Kilka moich przemyśleń:
1/ Wydaj MVP nawet po tygodniu pracy. Tylko po to żeby widzieć czy projekt się przyjął i jest zainteresowanie czy nie.
2/ Marketing i reklama to podstawa. Bez tego ani rusz.
3/ Nie działaj sam tylko załatw sobie kumpli do pomocy i róbcie coś razem. Niech każdy się zajmie tym co
  • Odpowiedz
Cześć.
Mam film mp4 (w sumie obojętne jaki format), chciał bym z niego wyeksportować wszystkie możliwe ustawienia, typu FPS, kodek, ustawienia kodeka, rozdzielczość, format meta itp. itd i stworzyć profil, którym skonwertuję inny film w obojętnie jakim formacie na dokładnie takie same parametry jakie miał ten pierwszy. Jakiś pomysł?
#linux #aplikacje #software #obrobkavideo no i może #windows #windows10 ale nie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ManamanaTuriruriru: Info o multimediach możesz wyświetlić poleceniem:
ffmpeg -hidebanner -i plik
albo wygodniej
ffmpeg -i "plik" 2>&1 | grep -e Stream -e Duration -e Input

fmpeg -hidebanner -i Jak\ zaatakować\ router\ przy\ pomocy\ Raspberry\ Pi-RlvYR905F6M.webm 2>&1 | grep -e Stream
  • Odpowiedz
czy to jest film exaquo ten sam


@ManamanaTuriruriru: ale nawet w teorii jakbyś skopiował ustawienia kodeka 1:1 to mógłbyś dostać zupełnie inny plik wyjściowy bo opensourcowy kodek mógłby inaczej konwertować, wersja kodeka mogła by być inna itd.

I dalej trochę średnio rozumiem problem ale może w zły sposób do niego podchodzisz?
  • Odpowiedz
#solidworks 2017 #modelowanie3d #software

Mam poważny problem - nie mogę wstawić tabeli konfiguracji w części. Najpierw mi się SW wywalał, teraz przeinstalowałem pakiet office jak i SW i w ogóle nic się nie dzieje jak chcę utworzyć tabelę - tak samo jak w sytuacji gdy nie mam pakietu office/excela na komputerze. Jak to naprawić?!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy przy reinstalacji zaznaczyłeś by usunąć wszystkie pliki użytkownika? Kiedyś z 2015 miałem podobny problem i dopiero gdy zrobiłem pełno deinstalacje problem znikł - uszkodzone były plik szablonów.
  • Odpowiedz
Osobiście znam kilku programistów wykraczających poza ten wiek, a wielu z nich to hardkorowi programiści, którzy pamiętają jeszcze karty perforowane.

@Bulldogjob: od jakiej liczebności zaczyna się u Was "wielość", skoro jest do osiągnięcia nawet na podzbiorze "kilku"?
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
Łódź - poszukiwani!

Do tworzonego nowego zespołu szukam:
UI/UX Designer (Sketch, Photoshop lub inne)
Android Software Engineer (Kotlin, Java)
iOS Engineer (Swift lub Objective-C)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro #otomoto #olx #stronywww #software

Czy jest jakaś prosta metoda na zapisywanie ogłoszeń allegro / otomoto / olx na później, wraz z dużymi zdjęciami z galerii ogłoszenia? Zapis strony jako pdf niczym screenshot strony odpada bo nie zapisze wszystkich zdjęć z galerii w oryginalnej, dużej wielkości.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuję prostego, darmowego programu, który pomoże mi wyciąć z utworu mp3 fragment, którego nie chcę (chcę początek i koniec bez kilkusekundowego fragmentu w środku)
#muzyka #programy #komputery #software
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma to jak po kilku latach próbowanie instalowania egzotycznego oprogramowania. Wieloczęściowe archiwa. Archiwum w archiwum w archiwum. Do tego prawie zerowe wsparcie techniczne. Ustawianie zmiennych środowiskowych. Wersje na linuxa u windowsa. Ta sztuka już mi się kiedyś udała, ale wirtualną maszynę z tym całym p-----------m, usunąłem. Co za debil.
#zalesie #nudzimisie #informatyka #software #n------------------m
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach