@XsomX: Kup sobie lepiej Affinity Photo, obsługa niemal identyczna (skróty klawiszowe, funkcje), ma troszkę mniej bajerów od PS, za to kosztuje 300zeta na zawsze. A jak się nauczysz AF to PS też będziesz umieć.
  • Odpowiedz
Programowanie jest fajne, ale to pieniądze od klientów pozwalają nam z niego żyć, żeby ta sytuacja się nie zmieniła trzeba swój soft utrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś właśnie o utrzymywaniu oprogramowania - https://mmazurek.dev/maintenance-jak-to-ugryzc/ :D

Poza tym - od jakiegoś czasu mam tu własny tag - #mazurbloguje - obserwuj, jeśli uważasz że to co piszę jest wartościowe:)

#maintenance #programowanie #programista15k
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Mam pewnie problem i potrzebuje pomocy. Mianowicie mam katalog z 35k zdjęć no i potrzebuje je jakoś ogarnąć. Potrzebuję programu który by wyświetlał zdjęcia pojedynczo i mógł by je w szybki sposób przenosić do innych folderów. Szukałem trochę i nic podobnego nie mogłem znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fotografia #informatyka #programowanie #pomocy #oprogramowanie #software #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak przywrócić kopie telefonu z google drive? Po przywróceniu ustawień fabrycznych Ustawienia -> kopia i kasowanie danych -> kopia i przywracanie google mam włączone "autprzywracanie" i przypisane konto google z którego chce przywrócić ustawienia. Jednak po ustawieniach fabrycznych nie pobiera tej kopi. Nie mogę znaleźć opcji, żeby to zrobić "ręcznie" lub wskazać ścięzkę. #xiaomi #software #kiciochpyta #backup
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Słuchajcie mireczki

Zna może jakiś dobry darmowy program, ewentualnie tani do nagrywania obrazu z gry? Chce nagrać gameplay z gierki ale ostatni program jaki znam to Fraps i Bandicam XDDD

#stream #technologia #software #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomek_Tcz: na aktualnym rn3p mam miuipolska, ale no wsparcie sie juz dawno slonczylo i tez mu zaczelo odwalac. Wiec potestuje globala i pozniej ewentualnie zainstaluje sobie xiaomi.eu
  • Odpowiedz
#software #komputery hej, próbuję stworzyć kopie zapasową systemu na pendrive 32GB, czyli 28,8GB
Normalnie przes ustawienia,>tworzenie obrazu systemu wyskakuje mi komunikat "ten dysk nie jest prawidłową lokalizacja kopii zapasowej.
Przy próbie w powershell wyskakuje... To co na zdjęciu, nie rozumiem problemu, pendrive sformatowany w NTFS. Powinno wszystko działać :(
s.....k - #software #komputery hej, próbuję stworzyć kopie zapasową systemu na pendri...

źródło: comment_NMZ62kUy5aRf5sCbibqkcRMYWPKSdEUt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki polecicie jakiś program typu timesheet? Chciałbym prowadzić bank godzin, obliczać ile czasu zajęło zlecenie danego klienta, zliczyć godziny pracowników. Słyszałem o Oro timesheet ale nie podoba mi się że wszystkie dane są przechowywane w chmurze. Za pomoc stawiam szklankę kompotu #biznes #software #komputery #pracbaza #firma #wlasnafirma i może trochę #ksiegowosc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Załóżmy, że mam odpaloną muzykę np. z Winampa. Następnie odpalam jakiś filmik na YT. Muzyka z Winampa zatrzymuje się. Po zamknięciu YT ponownie włącza muzyka. Chodzi o to żeby w systemie mogło być tylko jedno źródło dźwięku w tym samym czasie. Coś jak Bluetooth w samochodzie - gra muzyka, a kiedy ktoś zadzwoni, to automatycznie ta jest stopowana, a po zakończeniu rozmowy jest wznawiana.

#software #oprogramowanie #windows
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@avangarda: możesz pokombinować ze sterownikami asio (który z założenia pozwala tylko jednemu programowi na dostęp do danego urządzenia audio) ale jak to połączyć z przeglądarką - nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
Ahoj, czy jest ktoś w stanie polecić jakiś program do zarządzania stanem magazynowym/materiałami zużytymi do produkcji? Chodzi mi dokładnie o takie coś, że po ustaleniu jakie materiały idą na produkt X a jaki na Y i po ustaleniu stanu magazynowego tych materiałów, gdy wpiszę sobie jakoś, że dnia x wyprodukowałem 1 produkt X a następnego produkt Y to mi z stanu magazynowego zejdą zużyte dla danego produkty?

#zarzadzanie
#ksiegowosc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #hardware #software
Pomocy, grałem sobie w gierke która się scrashowała i od tego momentu laptop przestał wykrywać mi drugi monitor który przez ostatnie 2 lata śmigał bez problemu. Sterowniki instalowane odinstalowywane zainstalowywane i nic. Monitor działa podpięty pod ps4. Men. urządeń nie wykrywa drugiego monitora, żadne narzedzie dostepne w windowsie nic nie wykrywa. Karta działa, wejście hdmi nie.
Lenovo legion y520
gtx 1050
win 10
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam wszystkich.
Szybkie pytanko. Czy jest możliwość utworzenia kopii bazy danych (sql server management) przez wizarda, aby nie generował w nazwie "losowych liczb"? Chodzi o to, że po ustawieniu całego planu potrafi wygenerować nazwę np. taką:
"backup.2019.07.14.232206.5809139.bak" Jak mógłbym pozbyć się członu w nazwie pliku "232206.5809139", by móc dać swoją nazwę i w razie fuckupu na sektach baz po prostu wpisać swoją nazwę i szybko przywrócić?
Dziękuję
#it #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #linuks #software #programy #komputery #informatyka

Mam kilkanaście komputerów, które chciałem wystawić na sprzedaż. Większość bez systemu operacyjnego.
Potrzebuję jakąś mała dystrybucję Linuksa LiveCD z jakimś programem, który sprawdzi mi konfigurację, zapisze do pliku i/lub ewentualnie zrobi screen - CPU, dysk, płyta, GPU, pamięć.

Ktoś może coś polecić?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach