#programy #screenshu #software #windows10 Mirki jakas alternatywa do screenshu co najwyrazniej padlo. Glownie chodzi mi o automatyczne wysylanie i linkowanie zrobionego screena
wpisy
Najnowsze
Archiwum
Geno
- 1
praise_it
- 3
@Geno: sharex

lomszyk
via Android- 1
@Geno gyazo
- 0
#programy #fotografia #software mirasy podrzućcie jakiś program prosty bez wodotrysków do składania panoram. Tzn mam kilka fotek i chce z nich zrobić jeden widok. Thx
- 1
@Adasi: ICE chyba najlepszy i darmowy, jedyny minus to ze brak wersji na maca
@DCMBS: chyba zrobić to za pomocą hdmi i wejścia hdmi. A dalej nie mam pojęcia.
@DCMBS: mistrzu, nie robiłem tego, ale to jest jakieś pół minuty oglądania konsoli by zauważyć wielkie HDMI IN z tyłu konsoli, kolejne pół minuty by w necie wyszukać poradnik np taki: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/gaming/jak-ogladac-telewizje-na-konsoli-xbox-one/6myt683 .
Mirki, korzystam z #whatsapp dla #windows. Notorycznie się wykaszania. Działa przez jakiś czas. Przyjdzie wiadomość. Klikam w ikonę, a tam "whatsapp crashed". Wie ktoś, jak pozbyć się tego problemu? Czy to dziadowscy developerzy z facebooka nie potrafią w aplikacje? Dodam, że sposób na skasowanie pliku update.exe nie przynosi efektów.
#kiciochpyta #komunikatory #fix #software nie wiem jeszcze jaki tag byłby
#kiciochpyta #komunikatory #fix #software nie wiem jeszcze jaki tag byłby
@M1r14mSh4d3 użyj Franza
#informatyka #komputery #oprogramowanie #software #windows #windows8
Jakaś alternatywa dla nierozwijanego już Classic Shell dla Windows 8?
Jakaś alternatywa dla nierozwijanego już Classic Shell dla Windows 8?
@SweetDreams: i jeszcze open shell jest https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
- 0
Co lepsze do szyfrowania danych, Truecrypt czy Veracrypt? I dlaczego?
#bezpieczenstwo #it #szyfrowanie #security #software
#bezpieczenstwo #it #szyfrowanie #security #software
@HackYouToo: vera bo The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP.
@HackYouToo: tak, nie wiem jak jest w tej chwili ale przeszło audyt, no i jest open source:
An audit of version 1.18 was conducted by QuarksLab on behalf of the Open Source Technology Improvement Fund, taking 32 man-days and published on 17 October 2016.[29][30] The major vulnerabilities identified in this audit were resolved in version 1.19, released the same day.[31][9]
https://ostif.org/the-veracrypt-audit-results/
An audit of version 1.18 was conducted by QuarksLab on behalf of the Open Source Technology Improvement Fund, taking 32 man-days and published on 17 October 2016.[29][30] The major vulnerabilities identified in this audit were resolved in version 1.19, released the same day.[31][9]
https://ostif.org/the-veracrypt-audit-results/
- 0
#fotografia #programowanie #foto #software
Mirasy pomóżcie. Robie własne "studio" fotek 3d na potrzeby mojego sklepu internetowego. Ogarnąłem kwestie obracania obiektu i strzelania zdjęć, natomiast czego użyć by wygenerować prezentacje? Taką by klient mógł obejrzeć produkt z każdej strony w osi poziomej, przyzoomować itp.
Przykład: Trzeba kliknąć 360 presentation
https://orbitvu.pl/efekty#current-example-reflective_shoe
Mirasy pomóżcie. Robie własne "studio" fotek 3d na potrzeby mojego sklepu internetowego. Ogarnąłem kwestie obracania obiektu i strzelania zdjęć, natomiast czego użyć by wygenerować prezentacje? Taką by klient mógł obejrzeć produkt z każdej strony w osi poziomej, przyzoomować itp.
Przykład: Trzeba kliknąć 360 presentation
https://orbitvu.pl/efekty#current-example-reflective_shoe
Z Polski: https://modeview.com/pl
Z zagranicy: https://www.webrotate360.com/
Ale jak się wrzuci w Google "360 JavaScript rotate plugin" lub coś podobnego, to jest więcej takich produktów. W większości są płatne.
Z zagranicy: https://www.webrotate360.com/
Ale jak się wrzuci w Google "360 JavaScript rotate plugin" lub coś podobnego, to jest więcej takich produktów. W większości są płatne.
- 0
@ruiz: mode360 widziałem na żywo i przed nimi jeszcze wiele pracy, bo mimo że w Polsce o ile wiem to są najtańsi, to jednak jakościowo odstają. Dzięki za pomysł z tym pluginem, właśnie czytam
Polecicie jakiś soft do Collaborative work management, czyli narzędzie do współpracy grupy ludzi gdzie można przypisywać zadania itd.
Musi być po angielsku, mieć trial, raczej być nie za drogie.
Właśnie obczaiłem stronę www weekplan i biorą maxx 3 dolary za tydzień ale nie piszą wprost czy od osoby czy grupy.
#
Musi być po angielsku, mieć trial, raczej być nie za drogie.
Właśnie obczaiłem stronę www weekplan i biorą maxx 3 dolary za tydzień ale nie piszą wprost czy od osoby czy grupy.
#
źródło: comment_g629aZcwDgmBiwRBNy0oJGiFz88GywUM.jpg
PobierzCzesc! Znów się pojawiam i poszukuje Soft Developera. Mam spory projekt w głowie i potrzebuje kogoś kto zna się na rzeczy! Więcej informacji podam w wiadomości prywatnej. Każdy język programowania miłe widziany!
#programowanie #coder #pieniadze #praca #software #bot #programista #programista15k
#programowanie #coder #pieniadze #praca #software #bot #programista #programista15k
@SneakersBoy: xD
@SneakersBoy: assembler 8086 w trybie rzeczywistym ale nie są to tanie rzeczy
Miruny po jednej z aktualizacji #windows 10, internet zaczął działać tak wolno, że nie da się z niego korzystać. Pinguje wp.pl i albo mam timeout albo ping <500 ma, póki co spróbowałem zmienić ustawienia netsh autotuninglevel na disabled ale nie pomogło. Aktualizuje win10 w tej chwili ale trochę go już długo trwa, pomoże czy macie inny pomysł co z tym zrobić? Win oczywiście oryginalny :) #kiciochpyta #software
- 2
@Fichtner: Menadzer zadań i szukaj tam albo Optymalizacji dostarczania albo Malvare Protect coś tam coś tam
- 1
@Fichtner: Jak uważasz, pewnie pomoże - żeby się upewnić że to aktualizacja - sprawdz wersje sterownika wifi teraz, i tego po fabrycznych, a następnie zaktualizuj Windowsa, sprawdź ponownie wersje sterownika i czy problem występuje
- 1
Witam Mirki oraz Mireczki :P
Pytanko. Czy stawiał ktoś kiedykolwiek proxmoxa na debianie oraz tworzył sobie małą sieć LAN z paru maszyn wirtualnych?
Jeśli tak to czy ktoś miał problem z konfiguracją i podpięciem sieci, żeby maszyny wirtualne były widoczne "na zewnątrz" przez inne maszyny, które nie należą do proxmoxa? (chodzi o komputery inne niż na tym, które jest zainstalowana wirtualka). Powiem, że tutków na necie ze skonfigurowaniem tego szitu jest tyle,
Pytanko. Czy stawiał ktoś kiedykolwiek proxmoxa na debianie oraz tworzył sobie małą sieć LAN z paru maszyn wirtualnych?
Jeśli tak to czy ktoś miał problem z konfiguracją i podpięciem sieci, żeby maszyny wirtualne były widoczne "na zewnątrz" przez inne maszyny, które nie należą do proxmoxa? (chodzi o komputery inne niż na tym, które jest zainstalowana wirtualka). Powiem, że tutków na necie ze skonfigurowaniem tego szitu jest tyle,
- 1
@spayker:
- Windows dostaje zwrotne pingi do 192.168.0.1 i do innych maszyn?
- Ma wyjście na świat prawidłowo?
- Nie masz przypadkiem w Windowsie regułek firewalla, które to blokują?
Tutaj już cię nie naprowadzę szczegółowo, ale tam każdą usługę trzeba dodać (po numerze portu najlepiej)
- Windows dostaje zwrotne pingi do 192.168.0.1 i do innych maszyn?
- Ma wyjście na świat prawidłowo?
- Nie masz przypadkiem w Windowsie regułek firewalla, które to blokują?
Tutaj już cię nie naprowadzę szczegółowo, ale tam każdą usługę trzeba dodać (po numerze portu najlepiej)
- 1
Btw. moglbys mi powiedziec czego mi brakuje w takich konfiguracjach, jesli w ogole czegos brakuje?
@spayker: To ty mi powiedz, czego ci brakuje.
Moim zdaniem w takich konfiguracjach najlepiej zrobić sobie wszystko po stronie serwera DHCP, tzn. przypisać stałe rezerwacje konkretnych IP dla danych MAC-ów i wtedy na kontenerach odpalasz zwykłego klienta DHCP i dostajesz zawsze te same IP-ki. Warto też postawić lokalnego DNS-a, żeby poszczególne wirtualki łączyły się ze
- 87
Cześć Miraski! :)
Właśnie opublikowaliśmy nasz trzeci wspólny kurs na platformie Udemy:
Testy jednostkowe - JUnit 5 i Mockito 2
I
Właśnie opublikowaliśmy nasz trzeci wspólny kurs na platformie Udemy:
Testy jednostkowe - JUnit 5 i Mockito 2
I
- 4
@riakt: Ale ja wiem, tylko że też memem odpowiadam : D
https://www.wykop.pl/wpis/26463397/nie-moje-niestety-ale-beka-dobra-xd-biedronka-humo/
https://www.wykop.pl/wpis/26463397/nie-moje-niestety-ale-beka-dobra-xd-biedronka-humo/
- 4
Czas minął i koniec losowania! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oto lista
Oto lista
Certyfikowany 42 odcinek już dostępny
ostrapila.pl/42
Tematem rozmow były certyfikaty, warto, nie warto
Posłuchajcie i dajcie znać, co wy o tym sądzicie.
#podcast
#polskiepodcasty
ostrapila.pl/42
Tematem rozmow były certyfikaty, warto, nie warto
Posłuchajcie i dajcie znać, co wy o tym sądzicie.
#podcast
#polskiepodcasty
- 0
@siwers3: Windows Ink? Robi chwilowy zrzut ekranu po którym można swobodnie mazać. Naciśnij prawy przycisk na pasku zadań START i zaznacz "Przycisk Pokaż obszar roboczy funkcji Windows Ink".
- 0
@NieszablonowyLogin: Dzięki, zapomniałem totalnie o tym, a to mi wystarczy.
- 9
@thebestisyettocome: wyrzucić i kupić Brother'a
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mógłby mi ktoś pomóc?
Nie mogę odpalić żadnego zdjęcia na komputerze, bo wyskakuje taki komunikat... Może coś z rejestrem?
Pomocy! :( Nie mam żadnych punktów przywracania...
#informatyka #systemyoperacyjne #windows #error #software
Nie mogę odpalić żadnego zdjęcia na komputerze, bo wyskakuje taki komunikat... Może coś z rejestrem?
Pomocy! :( Nie mam żadnych punktów przywracania...
#informatyka #systemyoperacyjne #windows #error #software
źródło: comment_ERkhwOzYtOobht9fClRRp1Tf5YztY7GP.jpg
Pobierz- 1
@Yakooo: Windows 10 lubi takie rzeczy, taka jego natura. Zainstaluj alternatywną przeglądarkę zdjęć lub uaktywnij starszą, ukrytą wersję.
- 1
Tak miałem ustawione, ale ta aplikacja po prostu nie działa. Zrobiłem tak jak @Matlaw, aktywowałem sobie przeglądarkę zdjęć windows :D
- 0
Witam Mirky I Myrasky.
Szybie pytanko. A w zasadzie.
Jak najefektywniej ubić proces (który notabene jest zainfekowany - na razie kwarantanna), który bootloopuje (uruchamia się ponownie) za każdym resetem systemu? Już wklejam screen:
https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/3/21/8a3185def4820ac0bf8dc7a60b3e9a4e-full.png
Proces o nazwie sqlservr.exe podpina się pod CMD (jak na screenie) wywołując pętlę i przekierowanie (na firewallu zablokowane połączenia wysyłania/odbierania). Regedit/programy do startupu nie pokazują tego procesu i nie można go wyłączyć. Zastanawiam się jak "odpiąć" polecenie w CMD, które przekierowuje
Szybie pytanko. A w zasadzie.
Jak najefektywniej ubić proces (który notabene jest zainfekowany - na razie kwarantanna), który bootloopuje (uruchamia się ponownie) za każdym resetem systemu? Już wklejam screen:
https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/3/21/8a3185def4820ac0bf8dc7a60b3e9a4e-full.png
Proces o nazwie sqlservr.exe podpina się pod CMD (jak na screenie) wywołując pętlę i przekierowanie (na firewallu zablokowane połączenia wysyłania/odbierania). Regedit/programy do startupu nie pokazują tego procesu i nie można go wyłączyć. Zastanawiam się jak "odpiąć" polecenie w CMD, które przekierowuje
@spayker: jeśli cokolwiek Ci wpadło na produkcję to lepiej strzelić reinstala raczej niż bawić się w odzyskiwanie jeśli jestes pewien. Ten proces się odpalił jako system więc mógł namieszać dowolnie. Sprawdź programami z sys internals jak chcesz dlubac, jak np. Autoruns.
@spayker: disk2vhd, zwirtualizujesz maszynkę, odetniesz od sieci, postawisz Checkpointy I będziesz sobie analizować do woli jak Ci kiedyś jakiś nowy program wpadnie. Virustotal potwierdza że to syf jest?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@login_zajety_sic: Ale wiesz, że jesteś im zbędny, skoro i tak nie zarobią na tobie ani grosza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Marnujesz im tylko zasoby.
- 1
- 0
Potrzebuje utworzyć wirtualną drukarkę która będzie generować pliki pdf i automatycznie zapisywać w zdefiniowanym folderze. Znacie jakieś darmowe rozwiązanie?
#komputery #informatyka #software #windows #windows10
#komputery #informatyka #software #windows #windows10
@pawel86: Microsoft ma wbudowane, ale nie wiem czy tak łatwo zrobisz zdefiniowany folder, może mklinkiem? *https://www.digitaltrends.com/computing/print-pdf-windows/
@pawel86: Może coś takiego? Ale nie wiem czy ma auto zapis
https://www.dobreprogramy.pl/Bullzip-PDF-Printer,Program,Windows,12736.html
https://www.dobreprogramy.pl/Bullzip-PDF-Printer,Program,Windows,12736.html
Mam nadzieję, że zaczną ją rozwijać. Wygodnie się z niej korzysta ale na tę chwilę mają jeszcze dużo rzeczy do poprawy/wdrożenia. Używacie Figmy?
https://spectrum.chat/figma/announcements/40-million-in-the-bank~59991110-b361-4846-9381-c8fa55a0dc24
#webdesign #figma #grafikakomputerowa #uiux #software
https://spectrum.chat/figma/announcements/40-million-in-the-bank~59991110-b361-4846-9381-c8fa55a0dc24
#webdesign #figma #grafikakomputerowa #uiux #software
- 0
@comer123: da się zmienić rozmiar ramki bez elementów wewnątrz, wystarczy przytrzymać któryś klawisz którego nie pamiętam (ALT, SHIFT, CTRL lub jakieś kombo)
- 1
@comer123: Nie, Sketch nadal góruje nad wszystkimi, przede wszystkim w możliwościach w naprawdę dużych projektach. Ogólnie coraz ciekawiej robi się na rynki XD od Adobe, Figma, Sketch, walka tych pierwszych dwóch produktów świetnie wpłynie na tej zastany rynek























