Mirki, korzystam z #whatsapp dla #windows. Notorycznie się wykaszania. Działa przez jakiś czas. Przyjdzie wiadomość. Klikam w ikonę, a tam "whatsapp crashed". Wie ktoś, jak pozbyć się tego problemu? Czy to dziadowscy developerzy z facebooka nie potrafią w aplikacje? Dodam, że sposób na skasowanie pliku update.exe nie przynosi efektów.

#kiciochpyta #komunikatory #fix #software nie wiem jeszcze jaki tag byłby
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fotografia #programowanie #foto #software

Mirasy pomóżcie. Robie własne "studio" fotek 3d na potrzeby mojego sklepu internetowego. Ogarnąłem kwestie obracania obiektu i strzelania zdjęć, natomiast czego użyć by wygenerować prezentacje? Taką by klient mógł obejrzeć produkt z każdej strony w osi poziomej, przyzoomować itp.

Przykład: Trzeba kliknąć 360 presentation
https://orbitvu.pl/efekty#current-example-reflective_shoe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ruiz: mode360 widziałem na żywo i przed nimi jeszcze wiele pracy, bo mimo że w Polsce o ile wiem to są najtańsi, to jednak jakościowo odstają. Dzięki za pomysł z tym pluginem, właśnie czytam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polecicie jakiś soft do Collaborative work management, czyli narzędzie do współpracy grupy ludzi gdzie można przypisywać zadania itd.

Musi być po angielsku, mieć trial, raczej być nie za drogie.

Właśnie obczaiłem stronę www weekplan i biorą maxx 3 dolary za tydzień ale nie piszą wprost czy od osoby czy grupy.

#
Oklasky - Polecicie jakiś soft do Collaborative work management, czyli narzędzie do w...

źródło: comment_g629aZcwDgmBiwRBNy0oJGiFz88GywUM.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miruny po jednej z aktualizacji #windows 10, internet zaczął działać tak wolno, że nie da się z niego korzystać. Pinguje wp.pl i albo mam timeout albo ping <500 ma, póki co spróbowałem zmienić ustawienia netsh autotuninglevel na disabled ale nie pomogło. Aktualizuje win10 w tej chwili ale trochę go już długo trwa, pomoże czy macie inny pomysł co z tym zrobić? Win oczywiście oryginalny :) #kiciochpyta #software
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fichtner: Jak uważasz, pewnie pomoże - żeby się upewnić że to aktualizacja - sprawdz wersje sterownika wifi teraz, i tego po fabrycznych, a następnie zaktualizuj Windowsa, sprawdź ponownie wersje sterownika i czy problem występuje
  • Odpowiedz
Witam Mirki oraz Mireczki :P
Pytanko. Czy stawiał ktoś kiedykolwiek proxmoxa na debianie oraz tworzył sobie małą sieć LAN z paru maszyn wirtualnych?
Jeśli tak to czy ktoś miał problem z konfiguracją i podpięciem sieci, żeby maszyny wirtualne były widoczne "na zewnątrz" przez inne maszyny, które nie należą do proxmoxa? (chodzi o komputery inne niż na tym, które jest zainstalowana wirtualka). Powiem, że tutków na necie ze skonfigurowaniem tego szitu jest tyle,
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spayker:
- Windows dostaje zwrotne pingi do 192.168.0.1 i do innych maszyn?
- Ma wyjście na świat prawidłowo?
- Nie masz przypadkiem w Windowsie regułek firewalla, które to blokują?
Tutaj już cię nie naprowadzę szczegółowo, ale tam każdą usługę trzeba dodać (po numerze portu najlepiej)
  • Odpowiedz
Btw. moglbys mi powiedziec czego mi brakuje w takich konfiguracjach, jesli w ogole czegos brakuje?


@spayker: To ty mi powiedz, czego ci brakuje.

Moim zdaniem w takich konfiguracjach najlepiej zrobić sobie wszystko po stronie serwera DHCP, tzn. przypisać stałe rezerwacje konkretnych IP dla danych MAC-ów i wtedy na kontenerach odpalasz zwykłego klienta DHCP i dostajesz zawsze te same IP-ki. Warto też postawić lokalnego DNS-a, żeby poszczególne wirtualki łączyły się ze
  • Odpowiedz
Ma ktoś jakiś dobry program do pisania po pulpicie? Chce używać na Windowsie 10 trybu Gmocha.
Wiem, że mogę to zrobić w powerpaincie oraz w EDGE, ale chce umieć w każdym innym miejscu. Ma ktoś coś godnego polecenia?
#software
#pc
#komputery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siwers3: Windows Ink? Robi chwilowy zrzut ekranu po którym można swobodnie mazać. Naciśnij prawy przycisk na pasku zadań START i zaznacz "Przycisk Pokaż obszar roboczy funkcji Windows Ink".
  • Odpowiedz
Witam Mirky I Myrasky.
Szybie pytanko. A w zasadzie.
Jak najefektywniej ubić proces (który notabene jest zainfekowany - na razie kwarantanna), który bootloopuje (uruchamia się ponownie) za każdym resetem systemu? Już wklejam screen:
https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/3/21/8a3185def4820ac0bf8dc7a60b3e9a4e-full.png
Proces o nazwie sqlservr.exe podpina się pod CMD (jak na screenie) wywołując pętlę i przekierowanie (na firewallu zablokowane połączenia wysyłania/odbierania). Regedit/programy do startupu nie pokazują tego procesu i nie można go wyłączyć. Zastanawiam się jak "odpiąć" polecenie w CMD, które przekierowuje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spayker: jeśli cokolwiek Ci wpadło na produkcję to lepiej strzelić reinstala raczej niż bawić się w odzyskiwanie jeśli jestes pewien. Ten proces się odpalił jako system więc mógł namieszać dowolnie. Sprawdź programami z sys internals jak chcesz dlubac, jak np. Autoruns.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spayker: disk2vhd, zwirtualizujesz maszynkę, odetniesz od sieci, postawisz Checkpointy I będziesz sobie analizować do woli jak Ci kiedyś jakiś nowy program wpadnie. Virustotal potwierdza że to syf jest?
  • Odpowiedz
@comer123: Nie, Sketch nadal góruje nad wszystkimi, przede wszystkim w możliwościach w naprawdę dużych projektach. Ogólnie coraz ciekawiej robi się na rynki XD od Adobe, Figma, Sketch, walka tych pierwszych dwóch produktów świetnie wpłynie na tej zastany rynek
  • Odpowiedz