wpisy
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 0
O nieważnościach. Chyba ze jestes studentem wtedy dostaniesz tipa skąd brać dane do wykresów, te i inne nieważne rzeczy już w tym odcinku:
ostrapila.pl/44
#software #java #php #javascript #dotnet #podcast #polskiepodcasty #programowanie #studia #developers #developer #praca #it #net #programowanie #programista15k
ostrapila.pl/44
#software #java #php #javascript #dotnet #podcast #polskiepodcasty #programowanie #studia #developers #developer #praca #it #net #programowanie #programista15k
- 1
- 0
Mirki potrzebuję program do pokazu zdjęć. Chodzi o to, że wrzucam do niego zdjęcia (około 600) ustawiam czas ile ma każde się wyświetlać i najlepiej żeby na każdym była animacja zoom.
#program #windows #software #informatyka
#program #windows #software #informatyka
@RadiOBagdaD z rejestru wyjeb
- 0
Tylko ze od tego konkretnego dostawcy mam kilka programów. A gdzie to szukać?
Czy macie jakieś porady odnośnie programu do nagrywania i tworzenia płyt DVD? Tak szukałem w google, także pod hasłem "DVD authoring software" ale jakoś nic do mnie nie przemawia. NIby prosta rzecz, masz plik, chcesz go przerobić na płytę, tworzysz menu na podstawie zrzutów ekranu z filmu i już ... no i ciężko coś wyłuskać. Zawsze jakieś kompletnie bezsensowne template etc. Tyle lat minęło i nadal nie ma programu który ma to
@xaliemorph: nero, ashampoo, łatwo idzie ściągnąć pirata z działającą fake licencją. A co chcesz nagrywać? BO jeszcze jest Roxio jak głównie kopiowanie płyt.
@Tfujsomsiad: klucz windowsa przypisuje się do płyty głównej. Jak przeinstalowuję win10 to ściągam ISO ze strony M$ i po instalacji mi się samo aktywuje. Podejrzewam, że z win7 jest tak samo. Poza tym jak posiadasz legalny win7 możesz za free mieć win10. Instalujesz go i albo wpisujesz klucz albo sam się aktywuje jak masz połączenie z netem
@Tfujsomsiad: możesz. Uaktualnij do 10. Ms łyka klucz i już zawsze będziesz miał 10
Witam! Mam problem ze swoim komputerem stacjonarnym. Od dzisiejszego poranka, Windows uruchamia się w ... 20 minut. Na początku jest czarny ekran, po ok. 10 minutach pokazuje się niebieskie logo Windowsa, znów jest przerwa i po jakimś czasie pokazuje się "kręcące kółko" ładowania, które również widnieje kilka minut. Po w.w. 20 minutach Windows się załaduje i jest wszystko ok. Czym to może być spowodowane? Jak to naprawić? Po tym, jak system się
@unthinkabl3 pewnie dysk siada
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
- 1
szukam programu do korekcji dźwięku na #macbook #macos #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #software może trochę #produkcjamuzyki
dziękuję z ógry :)
dziękuję z ógry :)
@tomwolf: zależy do czego dokładnie. może garage band ci wystarczy? skoro i tak masz go na macu, to spradź
- 1
@Im_from_alaska: chodzi mi o taki korektor, który generalnie "poprawia" dźwięk, jakiś equilizer, coś tak DFX dla windy
Zauważyłem coś dziwnego w pracy mojego telefonu a dokładnie w długości działania na baterii, jakiś czas temu telefon zapałem wodą nie działa mi przez to mikrofon i czytnik linii papilarnych, kolejny mankament to cykliczne rozbudzanie wyświetlacza prawdopodobnie przez zwarcie w czytniku linii papilarnych, co znacząco zmniejszyło czas działania urządzenia na baterii, ale od czasu gdy słucham w pracy na telefonie książek wydłużył się czas pracy baterii z 30% po 8 h gdy
- 1
@Bogdan1986 widać jak rano popsuły mi się słuchawki
źródło: comment_2y1ulDFuiINBL3gsGUEg24ADKYfVlGsY.jpg
Pobierz- 11
Po 20 latach #bestplayer sie zaktualizował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nostalgia #bestplayer #90s #retro #ambergold
#retrocomputing #software #c-----------o
#nostalgia #bestplayer #90s #retro #ambergold
#retrocomputing #software #c-----------o
źródło: comment_l6RI0DN8amUxYu11Xwp1stosItsa87hx.jpg
Pobierz@spidero: A wiesz chociaż, co się zmieniło?
- 2
Mirki pomocy, mam laptopa Lenovo y520 specyfikacje raczej nie ważne, do niego mam podpięty zewnętrzny monitor i korzystam z obu wyświetlaczy. Problem jest taki, że gdy zminimalizuje aplikacje na zewnętrznym monitorze lub wypne ekran to dźwięki zaczynają wariować a wygląda to dokładnie w taki sposób, że głośniki w windowsie jakby włączały się i wyłączały, a discord pokazuje komunikat o wykryciu nowych głośników (chyba bo komunikat pojawia się i znika bardzo szybko) w
- 1
@Aleksander55: Podpięty przez jaki interfejs?
- 1
@Aleksander55: Takie przypadkowo znalezione wątki, które mogą się przydać:
https://www.tenforums.com/drivers-hardware/50575-how-turn-off-hdmi-audio.html
https://superuser.com/questions/458714/windows-not-remembering-default-audio-device
https://www.tenforums.com/drivers-hardware/50575-how-turn-off-hdmi-audio.html
https://superuser.com/questions/458714/windows-not-remembering-default-audio-device
- 0
Jako wieloletni tłumacz-ochotnik pewnego oprogramowania dostałem dzisiaj propozycję wzięcia udziału w odpłatnym przetłumaczeniu oprogramowania (GUI) biznesowego pewnej dużej, amerykańskiej firmy IT.
Jaką stawkę powinienem zaproponować? Dodam jeszcze, że zajmuje się tym amatorsko.
#praca #tlumaczenie #informatyka #it #software #tlumaczenia
Jaką stawkę powinienem zaproponować? Dodam jeszcze, że zajmuje się tym amatorsko.
#praca #tlumaczenie #informatyka #it #software #tlumaczenia
#windows #windows10 #oprogramowanie #software #komputery #informatyka
https://allegro.pl/oferta/windows-10-professional-pro-32-64-bit-klucz-pl-7907892505
Windows 10 z Allegro - będzie działało to to czy istnieje opcja, że po jakimś czasie zostanie "zablokowany"?
https://allegro.pl/oferta/windows-10-professional-pro-32-64-bit-klucz-pl-7907892505
Windows 10 z Allegro - będzie działało to to czy istnieje opcja, że po jakimś czasie zostanie "zablokowany"?
@SweetDreams: gardzę takimi aukcjami, będzie działało, ale i tak to PIRAT
@SweetDreams: To już lepiej ściągnij z torrentów - legalność taka sama, a nie zapłacisz żadnemu sku*wysynowi dziewięciu złotych.
- 1
Przycisk ESC na klawiaturze mi nie działa. Podczas naciskania go nie generuje sygnału / komputer go nie wykrywa. Zmapowałem pod ESC przycisk SCROLL LOCK.
Na stronie https://www.keyboardtester.com/ nie wykrywa sygnału z oryginalnego ESC ale gdy nacisne zmapowany SCROLL LOCK to odczytuje to jak ESC czyli jakby jednak ESC działał. Problem w tym że niektóre gry w tym CS:GO, FAR CRY 5 nie reaguje na ESC zmapowanego pod SCROLL LOCKA.
Jak jeszcze mogę
Na stronie https://www.keyboardtester.com/ nie wykrywa sygnału z oryginalnego ESC ale gdy nacisne zmapowany SCROLL LOCK to odczytuje to jak ESC czyli jakby jednak ESC działał. Problem w tym że niektóre gry w tym CS:GO, FAR CRY 5 nie reaguje na ESC zmapowanego pod SCROLL LOCKA.
Jak jeszcze mogę
#windows #windows8 #informatyka #komputery #software #oprogramowanie
Ma ktoś jakiś sprawdzony soft do resetowania hasła w Windows 8 (oprócz metody z konsolą)?
Ma ktoś jakiś sprawdzony soft do resetowania hasła w Windows 8 (oprócz metody z konsolą)?
- 2
@SweetDreams: HirensBootCD
Raz na ile reinstalujecie #windows ????????????????????????
#pcmasterrace #microsoft #software #pytanie #pytaniedoeksperta
#pcmasterrace #microsoft #software #pytanie #pytaniedoeksperta
- 17
@LawnmowerMan: Raz na komputer. Jak ktoś potrafi dbać to nie ma takiej potrzeby.
@LawnmowerMan: raz na zawsze. Jak się dba o komputer to nie trzeba się bawić w "ynformatyka" i paranoicznie reinstalować systemu co rok.
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
Istnieje jakiś darmowy PORZĄDNY program do obróbki filmów na Windows?
Muszę skleić parę scen, dodać napisy i jakieś proste efekty przejścia.
#software #progamy #film #montazfilmow #obrobkavideo #komputery
Muszę skleić parę scen, dodać napisy i jakieś proste efekty przejścia.
#software #progamy #film #montazfilmow #obrobkavideo #komputery
- 3
@swagerstom: Da Vinci Resolve
@swagerstom: Gdyby to było proste to pewnie była by masa takich programów, ale nie ma.
Spróbuj: HitFilm 3 Express, Blender (niby jest do edycji 3D, ale ma fajne możliwości wideo), Lightworks, Shotcut (Open Source, dla mnie za wolny), Avid Free DV.
Spróbuj: HitFilm 3 Express, Blender (niby jest do edycji 3D, ale ma fajne możliwości wideo), Lightworks, Shotcut (Open Source, dla mnie za wolny), Avid Free DV.
Hej mirki z #informatyka szukam jakiegoś eksperta od Splunka (najlepiej ze #szczecin i mówiącego po angielsku), ale może być skądkolwiek. Potrzebuję konsultacji/szkolenia nt. #netflow i zbierania logów. Oczywiście za kasę.
Ewentualnie może ma ktoś jakieś własne materiały dot. Splunka?
#splunk #pytaniedoeksperta #informatyka #it #linux #serwery #szkolenia #security #bezpieczenstwo
Ewentualnie może ma ktoś jakieś własne materiały dot. Splunka?
#splunk #pytaniedoeksperta #informatyka #it #linux #serwery #szkolenia #security #bezpieczenstwo
- 0
@Dapson: Na razie potrzebujemy tylko szkolenia/consultingu z zakresu przetwarzania logów, bo coś poradniki z dokumentacją nie do końca działają jakbyśmy chcieli. Jakieś firmy polecasz?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@Tytanowy_Lucjan: wiem że accencture się tym zajmuje, możecie się z nimi skontaktować i omówić na jakieś spotkanie wstępne


































Mirki, muszę zrobić backup zdjęć. Na dysku mam 1TB małych plików. Kupiłem sobie dysk zewnętrzny Seagate. I teraz mam takie pytanie: czy ktoś wie jak zrobić backup w taki sposób, żeby co pewien czas (np. tydzień) gdy podłączę dysk backup robił się w miarę automatycznie. To znaczy sprawdzał które pliki się zmieniły, w których katalogach coś przybyło
Ewentualnie synctoy ale nie pamiętam czy jest jeszcze rozwijany.