#program #windows #software #informatyka #backup
Mirki, muszę zrobić backup zdjęć. Na dysku mam 1TB małych plików. Kupiłem sobie dysk zewnętrzny Seagate. I teraz mam takie pytanie: czy ktoś wie jak zrobić backup w taki sposób, żeby co pewien czas (np. tydzień) gdy podłączę dysk backup robił się w miarę automatycznie. To znaczy sprawdzał które pliki się zmieniły, w których katalogach coś przybyło
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy macie jakieś porady odnośnie programu do nagrywania i tworzenia płyt DVD? Tak szukałem w google, także pod hasłem "DVD authoring software" ale jakoś nic do mnie nie przemawia. NIby prosta rzecz, masz plik, chcesz go przerobić na płytę, tworzysz menu na podstawie zrzutów ekranu z filmu i już ... no i ciężko coś wyłuskać. Zawsze jakieś kompletnie bezsensowne template etc. Tyle lat minęło i nadal nie ma programu który ma to
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki problem,posiadam laptopa z oryginalnym kluczem do windowsa 7 ale nie mam płytki do niego,a chcę wymienić dysk hdd na ssd,czy jezeli sciagne piracka wersje 7 to mogę go później aktywować moim legitnym kluczem ?
#software #windows
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tfujsomsiad: klucz windowsa przypisuje się do płyty głównej. Jak przeinstalowuję win10 to ściągam ISO ze strony M$ i po instalacji mi się samo aktywuje. Podejrzewam, że z win7 jest tak samo. Poza tym jak posiadasz legalny win7 możesz za free mieć win10. Instalujesz go i albo wpisujesz klucz albo sam się aktywuje jak masz połączenie z netem
  • Odpowiedz
Witam! Mam problem ze swoim komputerem stacjonarnym. Od dzisiejszego poranka, Windows uruchamia się w ... 20 minut. Na początku jest czarny ekran, po ok. 10 minutach pokazuje się niebieskie logo Windowsa, znów jest przerwa i po jakimś czasie pokazuje się "kręcące kółko" ładowania, które również widnieje kilka minut. Po w.w. 20 minutach Windows się załaduje i jest wszystko ok. Czym to może być spowodowane? Jak to naprawić? Po tym, jak system się
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauważyłem coś dziwnego w pracy mojego telefonu a dokładnie w długości działania na baterii, jakiś czas temu telefon zapałem wodą nie działa mi przez to mikrofon i czytnik linii papilarnych, kolejny mankament to cykliczne rozbudzanie wyświetlacza prawdopodobnie przez zwarcie w czytniku linii papilarnych, co znacząco zmniejszyło czas działania urządzenia na baterii, ale od czasu gdy słucham w pracy na telefonie książek wydłużył się czas pracy baterii z 30% po 8 h gdy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki pomocy, mam laptopa Lenovo y520 specyfikacje raczej nie ważne, do niego mam podpięty zewnętrzny monitor i korzystam z obu wyświetlaczy. Problem jest taki, że gdy zminimalizuje aplikacje na zewnętrznym monitorze lub wypne ekran to dźwięki zaczynają wariować a wygląda to dokładnie w taki sposób, że głośniki w windowsie jakby włączały się i wyłączały, a discord pokazuje komunikat o wykryciu nowych głośników (chyba bo komunikat pojawia się i znika bardzo szybko) w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako wieloletni tłumacz-ochotnik pewnego oprogramowania dostałem dzisiaj propozycję wzięcia udziału w odpłatnym przetłumaczeniu oprogramowania (GUI) biznesowego pewnej dużej, amerykańskiej firmy IT.
Jaką stawkę powinienem zaproponować? Dodam jeszcze, że zajmuje się tym amatorsko.
#praca #tlumaczenie #informatyka #it #software #tlumaczenia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przycisk ESC na klawiaturze mi nie działa. Podczas naciskania go nie generuje sygnału / komputer go nie wykrywa. Zmapowałem pod ESC przycisk SCROLL LOCK.
Na stronie https://www.keyboardtester.com/ nie wykrywa sygnału z oryginalnego ESC ale gdy nacisne zmapowany SCROLL LOCK to odczytuje to jak ESC czyli jakby jednak ESC działał. Problem w tym że niektóre gry w tym CS:GO, FAR CRY 5 nie reaguje na ESC zmapowanego pod SCROLL LOCKA.
Jak jeszcze mogę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pycc: są narzędzia do zamiany klawiszy na poziomie rejestru windowsowego. Obstawiam że akurat scroll lock to mało sensowny klawisz dla gier, spróbuj na coś innego go ustawić.
  • Odpowiedz
Da się jakoś wejść w tryb awaryjny jak przy metodzie z f8 nie mam takiej opcji? Mam tylko normalne uruchomienie i naprawcze.

#software #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swagerstom: Gdyby to było proste to pewnie była by masa takich programów, ale nie ma.
Spróbuj: HitFilm 3 Express, Blender (niby jest do edycji 3D, ale ma fajne możliwości wideo), Lightworks, Shotcut (Open Source, dla mnie za wolny), Avid Free DV.
  • Odpowiedz
Hej mirki z #informatyka szukam jakiegoś eksperta od Splunka (najlepiej ze #szczecin i mówiącego po angielsku), ale może być skądkolwiek. Potrzebuję konsultacji/szkolenia nt. #netflow i zbierania logów. Oczywiście za kasę.

Ewentualnie może ma ktoś jakieś własne materiały dot. Splunka?

#splunk #pytaniedoeksperta #informatyka #it #linux #serwery #szkolenia #security #bezpieczenstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dapson: Na razie potrzebujemy tylko szkolenia/consultingu z zakresu przetwarzania logów, bo coś poradniki z dokumentacją nie do końca działają jakbyśmy chcieli. Jakieś firmy polecasz?
  • Odpowiedz