@Lawsuit: Bo...

Adminka - siedzisz i czekasz aż coś się posypie, a gdy się posypie to więcej walczysz z tłumem zombie krzyczących "NIE DZIAŁA" niż faktycznie naprawiasz
Sprzęt - Lutujesz zalane płyty główne na które "na pewno nic się nie wylało, słowo honoru" i leczysz kaca po oglądaniu świństw przypadkiem obejrzanych na dyskach/flaszkach z których odzyskiwałeś dane
Sieci - więcej czasu marnujesz na tłumaczeniu czemu wifi nie działa 5 ścian dalej
Support - 99%
  • Odpowiedz
#cwanyalebiedny - chyba zacznę tak tagować wszelkie wokołotechniczne wysrywy, bo już mi światłowody zadziałały w domu, fotowoltaika robi prąd, czujniki i około smarthomowe rzeczy powoli zaczynają funkcjonować. Dobrze by było mieć jakiś dziennik z placu boju, a nuż ktoś coś znajdzie ciekawego (dla mnie odkryciem jest obdowa do PC, poniżej)

#komputery
Słodki Jezusie w Morelach dopiero teraz ogarnąłem taki rodzaj obudów do PC jak HTPC. Przecież to jest jak
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: w win10 można sprawdzić na danym kompie użycie z ostatnich 30dni. Telefony też mają takie opcje to zobacz i sobie dodaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak sprawdzić z jaką prędkością router zestawia połączenie z modemem? Router to Asus RT-AC51U, modem to Technicolor z Vectry. Do Routera mam dostęp przez telnet, w jego panelu nigdzie nie widzę możliwości podejrzenia tego parametru. Podmieniłem już ze 3 kable cat 5e i wszystko wskazuje na to że nadal jest zestawione 100 mbit a nie gigabit...

#internet #siecikomputerowe #informatyka #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc. Mam taką sytuację, że kiedy postawię router w sypialni to w aneksie nie łapie wi-fi i na odwrót, kiedy router stoi w aneksie, w sypialni nie mam neta. Tak jakby będąca po środku łazienka ekranowała mi sygnał. Warto zauważyć, że w sypialni w ogóle coś mi zakłóca bo rwą mi tam połączenia telefoniczne
b.....e - Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc....

źródło: comment_1589607428HnX2HagN3hSfz3YtyvJAMJ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dodatkowo musisz skonfigurować AP, podając gateway IP routera z sypialni


@phatnuke: bzdur nie p-----l, jedyne co musi byś skonfigurowane w AP to inny adres IP niż lokalny routera, to router powinien przydzielać adresy po dhcp, a AP w nic nie ingerować, chyba że to jakiś gówniany ap który zawsze musi w--------ć swoje 3 grosze, miejsce takiego jest w kuble z elektrośmieciami.
  • Odpowiedz
Router z sypialni ma DHCP, więc AP musi wiedzieć gdzie przekierować ruch by nadać IP. Dotyczy to również konfiguracji by mieć sieć o tej samej nazwie.


@phatnuke: Ja p------e, każdy normalny nawet tani AP jest przeźroczysty dla sieci tak samo jak switch, router komuniuje sie bezpośrednio z urządzeniami połączonymi ze APkiem, na traciercie nawet tego AP nie widać, już wiele sprzętów tak skonfigurowałem, nawet routerów z wyłączonym dhcp i wszystkie
  • Odpowiedz
@heater: Ilość routerów nie ma żadnego związku z prędkością łącza. Internet jest zbudowany właśnie w ten sposób, że jest duża ilość routerów pomiędzy np. Twoim komputerem a siecią wirtualnej polski której stronę odwiedzasz. Ktoś Ci bajek naopowiadał :-)
  • Odpowiedz
@kwitnaca-wisnia: Nie zgodził bym się z tobą. Jeżeli postawisz sobie 5 routerów w domu i puścisz ruch przez wszystkie to ścieżka do wyjścia w świat wydłuży się o 4 hopy.
Strata będzie, kwestia tylko czy odczuwalna, to by należało przetestować.
Szkoda ze mam tylko 1 router bo bym chętnie zrobił taki test
  • Odpowiedz
Mam do zrobienia sieć. W zasadzie już zrobiłam, tylko mam problem w komunikacji między strefą produkcyjną a pozostałymi strefami. Próbowałam przerabiać konfigurację ostatniego routera, ale nie idzie... Ma ktoś jakiś pomysł? Jak coś to mogę cały program wysłać na pw
#cisco #siecikomputerowe #sieci #informatyka #studia #studbaza #pytaniedoeksperta #pytanie #programista15k
Amestris - Mam do zrobienia sieć. W zasadzie już zrobiłam, tylko mam problem w komuni...

źródło: comment_1589554719jEYVcI5ll6Di0kQ13cc9ii.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #isp

Nie wiem jak u Was ale globale obsługujące ruch zagraniczny w Polsce się pozatykały. Podejrzewam, że wieczorem będzie APOGEUM pod względem wysycenia. Tak tak... GTA V za darmo pozatykała sieci międzykrajowe w Europie ;)
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzywy_kanister:

@kwitnaca-wisnia: Obciazny serwer do ktorego dostajemy sie przez internet to nie problem sieci? Hmmm.


@krzywy_kanister: nie wiem czy pracowałeś kiedyś w hostingu albo czymś podobnym, ale nie wyglada mi na to. Nie, to nie problem sieci tylko serwera.

Serwer może mieć w pytę wolnego pasma w sieci, ale nie dawać rady wydajnościowo i nie być w stanie obsłużyć wszystkich zapytań od klientów. Są jeszcze takie
  • Odpowiedz
Próbuję ogarnąć u siebie #siecikomputerowe, ale średnio jestem w temacie. Dom jednorodzinny, piętro i strych. Na strychu mam światłowód z dasan h665, w trybie bridge. Za nim chciałem postawić jakiś router, żeby doprowadzić skrętkę do mojego biura i do salonu. W salonie myślałem, dać urządzenie z wifi i 4 portami Gigabit.

Aktualnie mam #mikrotik hap ac2 po skrętce w biurze. W tym roku planuję postawić jeszcze serwer
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrkobel: no jak więcej portów to kolejny hap ac2 i też w capsmana. Jeżeli weżmiesz switch PoE z aktywnym chłodzeniem to nie powinno być problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja mam podobnie. Na strychu szafa rack, a w nim światłowód podpięty do USG-PRO, później do switcha poE też unifi, i to połączone mam z UAP-AC-LR, monitoring Hikvision w szafie, server qnap, a ponadto monitoring temperatury od sonoffa. Jeśli będzie za gorąco, to otwornica w ruch na zewnątrz budynku i wymuszony obieg powietrza zrobię, choć dach mam izolowany..., zobaczymy tego lata. No i RPi do zdalnej kontroli i konfiguracji wszystkiego za pomocą
  • Odpowiedz
Szukam nowego routera do 200 zł , aktualnie mam TP-Link TL-MR3420. z dd-wrt niestety co jakiś czas przy większym obciążeniu sieci zrywa wszystkie połączenia wifi. Domyślam się ze już po prostu nie wyrabia w domu mam około 12 urządzeń połączonych do niego. Prędkość neta to 20 mbps więc myślę że nie warto pchać się w droższe routery . Zastanawiam się między Archer C6 a XIAOMI MI ROUTER 4A.
#router #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lentilek nie polecam archera c6. Średni zasięg wifi na 2,4 ghz, a z 5 ghz można korzystać tylko w sąsiednich pomieszczeniach. Dodatkowo kiepskie oprogramowanie, w pierwszy dzień nie mogłem go skonfigurować bo ciągle się wywalał, a potem tak mi się zwiesił, że nawet reset przyciskiem nie pomagał. Teraz niby działa, ale wolę go już nie ruszać
  • Odpowiedz
Wraz z rozwojem technologii, zabezpieczeń, nowych metod bardziej widzicie potencjał do spadku czy rozwoju cyberprzestępstw jak włamania do systemów, sieci, bazy danych itd? Czy idzie to jednak w miarę równo wraz z tworzeniem coraz lepszego sprzętu który pozwala na szybszy encrypting, bitcoin który anonimowo pozwala na przelanie dowolnej liczby pieniędzy etc etc. Jest jakaś stronka z takowym danymi?

#informatyka #siecikomputerowe #komputery #cyberbezpieczenstwo #hacking
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, szukam routera do domu, bo mój obecny od UPC nie pozwala jednocześnie nadawać na dwóch pasmach i często zrywa i ma słaby zasięg.
Poczytałem trochę opinii/rankingów i mam dwóch faworytów:
- TP-Link Archer C7
- D-Link DIR-853
https://www.x-kom.pl/comparison/173726,490844

Niektórzy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PuDZ: ja bym brał hap ac2 ;) Jak będzie centralnie postawiony i nie masz jakichś mega wymagających urządzeń to wziąłbym tańszą C6 albo Dir-825.
  • Odpowiedz
Cześć, piszę pracę magisterską z zarządzania zespołem projektowym w IT, chciałbym przeprowadzić anonimowy wywiad z kilkoma kierownikami projektów, czy są tu jacyś chętni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że osoby, które wezmą udział w wywiadzie otrzymają później kopie pracy.

#it #siecikomputerowe #informatyka #nauka #polska #technologia #studia #zarzadzanieprojektami #pomoc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #isp

Za montowanie własnych routerów klienci powinni quhwa mać dopłacać. Już po raz stoczterdziestyósmy mam nauczkę, że podłączanie sprzętu klienta to proszenie się o kłopoty. Dzwoni dzisiaj cymbał, że chce zrezygnować z usługi bo nie działa mu od tygodnia. I co? I problem oczywiście taki, że zamontował sobie swój własny routerek - podmienione DNSy, rozsyłany SPAM i inne gówna. Oczywiście obsmarował nas na wszystkich możliwych stronach jakie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach