Wpis z mikrobloga

#cwanyalebiedny - chyba zacznę tak tagować wszelkie wokołotechniczne wysrywy, bo już mi światłowody zadziałały w domu, fotowoltaika robi prąd, czujniki i około smarthomowe rzeczy powoli zaczynają funkcjonować. Dobrze by było mieć jakiś dziennik z placu boju, a nuż ktoś coś znajdzie ciekawego (dla mnie odkryciem jest obdowa do PC, poniżej)

#komputery
Słodki Jezusie w Morelach dopiero teraz ogarnąłem taki rodzaj obudów do PC jak HTPC. Przecież to jest jak skrzyżowanie elegancji, minimalistycznego szyku wraz z brutalizmem obudów rackowych/serwerowych. Ludzie od #smarthome mogą pokochoać.

#kodi #linux #raspberrypi
LibreElec >>> Kodi, tak mi się wydaje, że działa to responsywniej. AMD D350, 1GB Ram, Libre, śmiga aż miło, a Q6600/8GB/Debian (optiplex780) chrzaniło się za często (druga konfiguracja Mint, q6600, intelowe mobo, nv8900gt, względnie ok). Atom 350, 1GB... nie warto xD

Teraz jeszcze RPi 4/2GB z Libre postawiłem i jest tak jak myślałem - RPi to GPIO a nie tam jakieś DYSK TYSIONC, GRAFIKA CZTERY GIGA, DZIESIEŃĆ HADEMI. Teraz działa na nim Raspbian i tyle. Popatrzę jak granie Tuby/Netflixa wygląda.

#siecikomputerowe
SRW2024 + SGBSX1 <--> HP J4903A + J4858C (chyba, 850nm) + LC/LC śmiga w domu jak złe, normalnie światło przeciąg robi, jak porobię wszystko jak ma być to wtedy będę badał streaming gier po chacie. Jeszcze czekają switche Huaweia do ogarnięcia ale ich sposób obsługi jest tak wokoło na mój rozum, że to czasu potrzebuje.

#elektronikadiy #elektronika
Powoli biorę się do zamknięcia w jednej obudowie mixera audio, wzmacniacza, pc, i może jakieś IO sterowane. Muszę wygrzebać jakąś ładną Yamahę czy innego Technicsa, jakiś backpanel od PC dobrać, pomyśleć, poprojektować. Może ktoś ma jakieś projekty, pomysły etc, chętnie wysłucham
  • 8
@fikusny_marian: net mam 500/500 mbps (jakoś; do czytania neta, pracy to i 2mb/s starcza ;p)

Jakiś ciekawy router, firewall albo wifi?

Wirtualki (pfsense/opnsense) i router Huaweia od ISP a reszta to Linksysy z OpenWRT, w/w switche. Jeszcze jako backupowy net Huawei B593, bo ma sima wtykanego. Może w przyszłości kupię jakiegoś Archera bogatego ale wifi to ostatnie na czym mi zależy.