@elpresidente: po kablu ten router spokojnie jest w stanie przerzucić 200-300 Mbps, jeżeli leci Ci 70Mbps na nim tylko to sprawdź kable. Zasięgowo też był super ale 2,4GHz jest już tak zapchane, że zmiana na inny pewnie nic nie zmieni. Możesz wziąć coś z 5GHz ale musisz być świadom tego, że praktycznie jedna ściana i zasięgu 5GHz nie będziesz miał.
  • Odpowiedz
Murki z #komputery #siecikomputerowe #pcmasterrace potrzebna mi karta sieciowa na USB, ważne żeby latała po USB 3.0 i żeby dobrze pracowała z tym śmiesznym białym routerkiem co #upc daje od paru lat (nie mam zielonego pojęcia kto to produkuje). No miło by było jakby w dwóch jagiellonach się zmieścic finansowo. Chyba też trochę #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do posiadaczy mikrotika. Czy udlao sie komus odpalic na mikrotiku surfhack vpn? Jest oficjalny poradnik na stronie niby uzyskuje polaczenie ale nie moge otworzyc strony na zadnym komputerze ani telefonie, ping dziala. Sprawdzalem na dwoch routerach mikrotik i zawsze to samo. Moze ma ktos jakis pomysl albo pomoze to rozwiazac? Oficjalny support ma to w dupie od kilku dni moj ticket wifi bez odpowiedzi.

#sieci #siecikomputerowe
#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #pcmasterrace #komputery #siecikomputerowe #sieci

Poleci ktoś jakis serwer NAS? Taki żebym go widzieć w "moim komputerze" jako dysk i żeby działało DLNA w 4k na telewizorze samsunga. Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić dość budżetowo, bo to ma być taki domowy dropbox i coś żebym nie musiał biegać z penem do telewizora...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adasi: zależy czy siedzisz w temacie i lubisz troche sam podłubać czy wolisz gotowiec. Ja zrobiłem NAS z raspberry Pi 4. Stawiasz na tym najlżejszą wersje debiana i na tym system nas. Polecam OMV5. Ja akurat miałem dyski zewnętrzne pod usb 3.0, ale tez są adaptery i casy i możesz wykorzystać normalne HDD.
OMV jest o tyle fajne ze jest bardzo prosty interfejs graficzny i możliwość zainstalowania tez GUI do
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #telekomunikacja #it
Od razu mówię że się znam tak jak świnia na gwiazdach ale chciałbym uzyskać efekt:
Jest sobie sieć kontenerów #docker jakoś ze sobą połączonych by imitować prawdziwe systemy. (doczytać)

no i chciałbym udawać system łączy telefonicznych by gracz mógł sprobować wardailingu "na żywo"
Jak to zrobić by serio systemy myślały że gadają przez modem
wytrzzeszcz - #siecikomputerowe #telekomunikacja #it 
Od razu mówię że się znam tak ...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: Na kontenerach tego nie zrobisz. Mógłbyś to zrobić tylko i wyłącznie na wirtualnych maszynach. Do imitacji modemu wystarczy że zmostkujesz te maszyny wirtualnymi portami RS232. Nie wiem czy to w środowiskach wirtualnych w chwili obecnej jest możliwe - ale wydaje mi się że tak:

https://www.howtoforge.com/how-to-set-up-a-serial-port-between-two-virtual-machines-in-virtualbox

Ew. możesz sobie spróbować "wykreować" jakaś imitację modemu w formie pliku in/out żeby Ci interpretowało to komendy Hayes'a ale to chyba nie byłoby potrzebne
  • Odpowiedz
Ej mordy. W wiosce obok ciągną światłowód (Orange ciągnie). Co prawda nie dojdzie on do mnie, ale liczą na to, że być może lokalni dostawcy, albo nawet sam Orange zaproponują po zakończeniu tej modernizacji lepszą jakość łącza. (do mnie będzie jeszcze miedzianką, albo radiowo szło, ale dalej już popłynie światłowodem [wiadomo, że punkty dystrybucji też będą zmodernizowane ofc]).
Jest co liczyć na taką możliwość, czy raczej bajdurzę głupoty?
#internet #
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#internet #komputery #wifi siema mam mały problem.Przeprowadzam się za 3 dni do nowego mieszkania i chciałem zapytać czy jest jakaś opcja zeby łapać wifi z tego starego mieszkania.Niestety nie mam możliowści przeniesienia routera do nowego mieszkania przez około 2 mc z powodu mojego dostawcy , a pograł bym sobie.znalazłem jakies zewnętrzne anteny wifi koszt ok 450 zl 2.4ghz/5ghz podobno mają zasięg do 2 mil . Odległość
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrolowaTosiaToNajlepszyKot: Jakieś dziwne sklepy masz, ten nanobeam kosztuje ~300zl a potrzebujesz 2 sztuki, warunek konieczny - anteny zamontować tak aby ich nic nie zasłaniało, inaczej zapomnij o stabilnym o ile w ogóle linku.
  • Odpowiedz
  • 1
Mirki mam połączyć do kupy wideodomofon i mam poprowadzone z każdego monitora do centralki skrętkę (8x0.5) i 3x0.8 (pod zasilanie). W centralce muszę te skrętki połączyć i puścić dalej czyli bym potrzebował czegoś a'la wago na 3 przewody 0.5mm. robi się tak ? Czy powinienem to lutować ? Czy jest coś mądrzejszego o czym nie pomyślałem ?

#siecikomputerowe #budowadomu #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
jest sobie w piwnicy router (4-ro portowy - jeśli to ma znaczenie). Na 1 i 2 piętro (jedno mieszkanie, ci sami userzy) dociągnięta jest skrętka (po 2 linie na każde piętro). Na każdym piętrze ma działać WiFi, dodatkowo będzie kilka urządzeń podłączonych po kablu, ale to już przez jakieś proste switche podłączę. Jakie urządzenia muszę zastosować na każdym z pięter, aby WiFi przyzwoicie działało? Jeden magik poleca mi TP Link Mesh
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jaki polecicie router 5Ghz do zewnętrznego modemu światłowodowego? Cena do 250PLN. Byłoby miło, gdyby miał rozbudowaną konfigurację i ewentualnie dostępne jakieś wolne oprogramowanie.
#router #kiciochpyta #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #dns #siecikomputerowe
Potrzebował bym dwóch funkcjonalności i pytanie czy znacie jakieś najprostsze w konfiguracji (prosty plik konf) narzędzia które:
1.Dodadzą zmienne opóźnienie przy łączeniu się zadanych hostów z wewnątrz sieci na zewnątrz?
2. Wycinają globalnie pewne adresy domenowe (na przykład wykop.pl)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki troche głupie pytanie, ale jak mam router z adresem 192.168.1.1 to podłączając do niego switcha mam na switchu ustawić bramę na 192.168.1.2? Bo w tej chwili switch ma 192.168.0.1.
I jeszcze pytanie, jeśli powiedzmy jest kilka mieszkań, to najlepiej zrobić vlany dla każdego z nich? Przy czym w każdym mieszkaniu jest jedno gniazdo. Dzięki za odpowiedzi i sorry za zapewne trywialne pytania, ale musze mieć pewność że dobrze rozumiem.
#sieci
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miotaczsledzi: jakby co to pisz, postaram się pomóc.
Rozwiązanie o którym zapomniałem jest najlepsze.
Tworzysz 6 sieci na głównym routerze 1.1 z maską /30. Czyli tylko 2 adresy w sieci .Router główny i router w mieszkaniu.
Vlan1 - 192.168.1.0 - główna sieć. 1.1 adres routera
Vlan2 - 192.168.2.0/30 - 2.1 adres routera
Vlan3 - 192.168.3.0/30 - 3.1
  • Odpowiedz
co może być powodem, że po paru dniach uptime`u routera pojedyncze urządzenia są odłączane od internetu?
zastanawiam się czy to nie mój ISP, ale problem pojawił się po wymianie routera na edgerouter
ten sam problem mam na podłączonym w tym samym czasie AP unifi. Niektóre urządzenia mają neta, inne nie (a wszystkie są w sieci)
nie znam się na tym za bardzo, więc tylko przypisałem stałe IP myśląc, że to wina jakiegoś
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki od #siecikomputerowe , szukam sposobu jak nauczyć #windows10 by kilka adresów IP było używanych przez #siec #vpn a reszta leciała po połączeniu lokalnym z pominięciem połączenia vpn. Sieć firmowa klęka i przeglądanie internetów przez vpn woła o pomstę do nieba.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JacobTheLiar: no co tu więcej tłumaczyć włączając VPN-a windows dodaje sobie wpis do tabeli routingów i śle pakiety do konkretnej bramy. W Twoim przypadku wszystko śle na bramę z VPN-a, a myk jest taki by stworzyć ręcznie routing z destinationPrefix na podsieć firmową, tak by tylko pakiety do tej podsieci były przekierowane na bramę VPN-a a reszta szła po standardowej nie VPNowej bramie.

Tu będzie wszystko co potrzeba :
https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/vpnclient/add-vpnconnectionroute?view=win10-ps
  • Odpowiedz
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach