Murki z #komputery #siecikomputerowe #pcmasterrace potrzebna mi karta sieciowa na USB, ważne żeby latała po USB 3.0 i żeby dobrze pracowała z tym śmiesznym białym routerkiem co #upc daje od paru lat (nie mam zielonego pojęcia kto to produkuje). No miło by było jakby w dwóch jagiellonach się zmieścic finansowo. Chyba też trochę #kiciochpyta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Podstarzaly_Mandalorianin: Archer T2U albo lepsze,ja chyba mam trójkę i jest całkiem spoko
Pytanie do posiadaczy mikrotika. Czy udlao sie komus odpalic na mikrotiku surfhack vpn? Jest oficjalny poradnik na stronie niby uzyskuje polaczenie ale nie moge otworzyc strony na zadnym komputerze ani telefonie, ping dziala. Sprawdzalem na dwoch routerach mikrotik i zawsze to samo. Moze ma ktos jakis pomysl albo pomoze to rozwiazac? Oficjalny support ma to w dupie od kilku dni moj ticket wifi bez odpowiedzi.
#sieci #siecikomputerowe
#
#sieci #siecikomputerowe
#
- 1
@setka007: skoro ping działa to chyba wina dns, próbowałeś na sztywno ustawić na kompie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@setka007: Ok mam rozwiazanie:) Trzeba zmienic ta wartosc na dole NEW TCP MSS: zmieniamy z "clamp to ptme" na 1300(recznie wpisujemy) i restart routera:) dziala jak reka odjal!
źródło: comment_1590086249NCZ7JwUASKQcfzWaq8xADN.jpg
Pobierz- 1
#it #pcmasterrace #komputery #siecikomputerowe #sieci
Poleci ktoś jakis serwer NAS? Taki żebym go widzieć w "moim komputerze" jako dysk i żeby działało DLNA w 4k na telewizorze samsunga. Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić dość budżetowo, bo to ma być taki domowy dropbox i coś żebym nie musiał biegać z penem do telewizora...
Poleci ktoś jakis serwer NAS? Taki żebym go widzieć w "moim komputerze" jako dysk i żeby działało DLNA w 4k na telewizorze samsunga. Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić dość budżetowo, bo to ma być taki domowy dropbox i coś żebym nie musiał biegać z penem do telewizora...
@Adasi: zależy czy siedzisz w temacie i lubisz troche sam podłubać czy wolisz gotowiec. Ja zrobiłem NAS z raspberry Pi 4. Stawiasz na tym najlżejszą wersje debiana i na tym system nas. Polecam OMV5. Ja akurat miałem dyski zewnętrzne pod usb 3.0, ale tez są adaptery i casy i możesz wykorzystać normalne HDD.
OMV jest o tyle fajne ze jest bardzo prosty interfejs graficzny i możliwość zainstalowania tez GUI do
OMV jest o tyle fajne ze jest bardzo prosty interfejs graficzny i możliwość zainstalowania tez GUI do
#siecikomputerowe #telekomunikacja #it
Od razu mówię że się znam tak jak świnia na gwiazdach ale chciałbym uzyskać efekt:
Jest sobie sieć kontenerów #docker jakoś ze sobą połączonych by imitować prawdziwe systemy. (doczytać)
no i chciałbym udawać system łączy telefonicznych by gracz mógł sprobować wardailingu "na żywo"
Jak to zrobić by serio systemy myślały że gadają przez modem
Od razu mówię że się znam tak jak świnia na gwiazdach ale chciałbym uzyskać efekt:
Jest sobie sieć kontenerów #docker jakoś ze sobą połączonych by imitować prawdziwe systemy. (doczytać)
no i chciałbym udawać system łączy telefonicznych by gracz mógł sprobować wardailingu "na żywo"
Jak to zrobić by serio systemy myślały że gadają przez modem

- 1
@Dorrek: tak i to wszystko o-----e na dokerach by móc cały intenret zmieścić na jednym serwerku( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@wytrzzeszcz: Na kontenerach tego nie zrobisz. Mógłbyś to zrobić tylko i wyłącznie na wirtualnych maszynach. Do imitacji modemu wystarczy że zmostkujesz te maszyny wirtualnymi portami RS232. Nie wiem czy to w środowiskach wirtualnych w chwili obecnej jest możliwe - ale wydaje mi się że tak:
https://www.howtoforge.com/how-to-set-up-a-serial-port-between-two-virtual-machines-in-virtualbox
Ew. możesz sobie spróbować "wykreować" jakaś imitację modemu w formie pliku in/out żeby Ci interpretowało to komendy Hayes'a ale to chyba nie byłoby potrzebne
https://www.howtoforge.com/how-to-set-up-a-serial-port-between-two-virtual-machines-in-virtualbox
Ew. możesz sobie spróbować "wykreować" jakaś imitację modemu w formie pliku in/out żeby Ci interpretowało to komendy Hayes'a ale to chyba nie byłoby potrzebne
Ej mordy. W wiosce obok ciągną światłowód (Orange ciągnie). Co prawda nie dojdzie on do mnie, ale liczą na to, że być może lokalni dostawcy, albo nawet sam Orange zaproponują po zakończeniu tej modernizacji lepszą jakość łącza. (do mnie będzie jeszcze miedzianką, albo radiowo szło, ale dalej już popłynie światłowodem [wiadomo, że punkty dystrybucji też będą zmodernizowane ofc]).
Jest co liczyć na taką możliwość, czy raczej bajdurzę głupoty?
#internet #
Jest co liczyć na taką możliwość, czy raczej bajdurzę głupoty?
#internet #
Mirki jaki router mobilny polecacie w rozsądnej cenie? Taki żeby się nie zawieszał i miał rozsądny zasięg WiFi (też będzie do tego AP). Bts mam niedaleko siebie. #siecikomputerowe #wifi#wifi #informatyka
#internet #komputery #wifi siema mam mały problem.Przeprowadzam się za 3 dni do nowego mieszkania i chciałem zapytać czy jest jakaś opcja zeby łapać wifi z tego starego mieszkania.Niestety nie mam możliowści przeniesienia routera do nowego mieszkania przez około 2 mc z powodu mojego dostawcy , a pograł bym sobie.znalazłem jakies zewnętrzne anteny wifi koszt ok 450 zl 2.4ghz/5ghz podobno mają zasięg do 2 mil . Odległość
- 2
@KrolowaTosiaToNajlepszyKot: Jakieś dziwne sklepy masz, ten nanobeam kosztuje ~300zl a potrzebujesz 2 sztuki, warunek konieczny - anteny zamontować tak aby ich nic nie zasłaniało, inaczej zapomnij o stabilnym o ile w ogóle linku.
- 2
@KrolowaTosiaToNajlepszyKot: No to się nie da. (legalnie)
Mirki mam połączyć do kupy wideodomofon i mam poprowadzone z każdego monitora do centralki skrętkę (8x0.5) i 3x0.8 (pod zasilanie). W centralce muszę te skrętki połączyć i puścić dalej czyli bym potrzebował czegoś a'la wago na 3 przewody 0.5mm. robi się tak ? Czy powinienem to lutować ? Czy jest coś mądrzejszego o czym nie pomyślałem ?
#siecikomputerowe #budowadomu #elektronika
#siecikomputerowe #budowadomu #elektronika
Komentarz usunięty przez autora
- 1
- 0
Hej,
jest sobie w piwnicy router (4-ro portowy - jeśli to ma znaczenie). Na 1 i 2 piętro (jedno mieszkanie, ci sami userzy) dociągnięta jest skrętka (po 2 linie na każde piętro). Na każdym piętrze ma działać WiFi, dodatkowo będzie kilka urządzeń podłączonych po kablu, ale to już przez jakieś proste switche podłączę. Jakie urządzenia muszę zastosować na każdym z pięter, aby WiFi przyzwoicie działało? Jeden magik poleca mi TP Link Mesh
jest sobie w piwnicy router (4-ro portowy - jeśli to ma znaczenie). Na 1 i 2 piętro (jedno mieszkanie, ci sami userzy) dociągnięta jest skrętka (po 2 linie na każde piętro). Na każdym piętrze ma działać WiFi, dodatkowo będzie kilka urządzeń podłączonych po kablu, ale to już przez jakieś proste switche podłączę. Jakie urządzenia muszę zastosować na każdym z pięter, aby WiFi przyzwoicie działało? Jeden magik poleca mi TP Link Mesh
- 0
Mireczki, jaki polecicie router 5Ghz do zewnętrznego modemu światłowodowego? Cena do 250PLN. Byłoby miło, gdyby miał rozbudowaną konfigurację i ewentualnie dostępne jakieś wolne oprogramowanie.
#router #kiciochpyta #siecikomputerowe
#router #kiciochpyta #siecikomputerowe
#linux #dns #siecikomputerowe
Potrzebował bym dwóch funkcjonalności i pytanie czy znacie jakieś najprostsze w konfiguracji (prosty plik konf) narzędzia które:
1.Dodadzą zmienne opóźnienie przy łączeniu się zadanych hostów z wewnątrz sieci na zewnątrz?
2. Wycinają globalnie pewne adresy domenowe (na przykład wykop.pl)
Potrzebował bym dwóch funkcjonalności i pytanie czy znacie jakieś najprostsze w konfiguracji (prosty plik konf) narzędzia które:
1.Dodadzą zmienne opóźnienie przy łączeniu się zadanych hostów z wewnątrz sieci na zewnątrz?
2. Wycinają globalnie pewne adresy domenowe (na przykład wykop.pl)
- 0
@malposzczur_z_sumatry: poczytam o obu dizęki
Tc nie taki straszny, jakbyś poległ to na githubie jest kilka skryptów z przykładami np. ten: https://gist.github.com/obscurerichard/3740206
Mirki troche głupie pytanie, ale jak mam router z adresem 192.168.1.1 to podłączając do niego switcha mam na switchu ustawić bramę na 192.168.1.2? Bo w tej chwili switch ma 192.168.0.1.
I jeszcze pytanie, jeśli powiedzmy jest kilka mieszkań, to najlepiej zrobić vlany dla każdego z nich? Przy czym w każdym mieszkaniu jest jedno gniazdo. Dzięki za odpowiedzi i sorry za zapewne trywialne pytania, ale musze mieć pewność że dobrze rozumiem.
#sieci
I jeszcze pytanie, jeśli powiedzmy jest kilka mieszkań, to najlepiej zrobić vlany dla każdego z nich? Przy czym w każdym mieszkaniu jest jedno gniazdo. Dzięki za odpowiedzi i sorry za zapewne trywialne pytania, ale musze mieć pewność że dobrze rozumiem.
#sieci
- 0
@TenNorbert: ok dzięki za te rozwiązania, poprobuje coś z tym podzialac ale widze ze to niełatwy temat dla kogoś kto się tym nie zajmuje i chyba lepiej wziąć fachowca :)
@miotaczsledzi: jakby co to pisz, postaram się pomóc.
Rozwiązanie o którym zapomniałem jest najlepsze.
Tworzysz 6 sieci na głównym routerze 1.1 z maską /30. Czyli tylko 2 adresy w sieci .Router główny i router w mieszkaniu.
Vlan1 - 192.168.1.0 - główna sieć. 1.1 adres routera
Vlan2 - 192.168.2.0/30 - 2.1 adres routera
Vlan3 - 192.168.3.0/30 - 3.1
Rozwiązanie o którym zapomniałem jest najlepsze.
Tworzysz 6 sieci na głównym routerze 1.1 z maską /30. Czyli tylko 2 adresy w sieci .Router główny i router w mieszkaniu.
Vlan1 - 192.168.1.0 - główna sieć. 1.1 adres routera
Vlan2 - 192.168.2.0/30 - 2.1 adres routera
Vlan3 - 192.168.3.0/30 - 3.1
Siada mi router LTE - co chwila zrywa połączenie i trzeba go ręcznie resetować. Podrzućcie proszę jakiś dobry i tani (tak do 150-200 zł) router LTE.
#pytanie #komputery #internet #siecikomputerowe #router
#pytanie #komputery #internet #siecikomputerowe #router
- 0
- 0
@kopyrta: nie, druga karta w telefonie i udostępniam net. Prędkość sprawdzam na speedtest,
#siecikomputerowe #sieci #wifi #ubiquiti Mieszkanie 100m2 + taras 36m2 + rodos 200 metrow dalej
Pokryje to pojedynczy ubiquiti uap-ac-lr czy raczej isc w uap-ac-lite + uap-ac-lr / 2x uap-ac-lite?
Pokryje to pojedynczy ubiquiti uap-ac-lr czy raczej isc w uap-ac-lite + uap-ac-lr / 2x uap-ac-lite?
źródło: comment_1589875513oy6JWdx0cQcleq7g5c7QT9.jpg
Pobierz@niepoprawny30: ilu Ukraińców chcesz tam upchnąć?
- 1
@dktr: 5ghz, obecnie korzystam z UPC Connect Box'a w czerwonym punkcie - wifi w 80% miejsc jest ok
W sumie - kupie jeden uap-ac-lr, jak nie starczy to przeniose i dokupie lite'a
W sumie - kupie jeden uap-ac-lr, jak nie starczy to przeniose i dokupie lite'a
co może być powodem, że po paru dniach uptime`u routera pojedyncze urządzenia są odłączane od internetu?
zastanawiam się czy to nie mój ISP, ale problem pojawił się po wymianie routera na edgerouter
ten sam problem mam na podłączonym w tym samym czasie AP unifi. Niektóre urządzenia mają neta, inne nie (a wszystkie są w sieci)
nie znam się na tym za bardzo, więc tylko przypisałem stałe IP myśląc, że to wina jakiegoś
zastanawiam się czy to nie mój ISP, ale problem pojawił się po wymianie routera na edgerouter
ten sam problem mam na podłączonym w tym samym czasie AP unifi. Niektóre urządzenia mają neta, inne nie (a wszystkie są w sieci)
nie znam się na tym za bardzo, więc tylko przypisałem stałe IP myśląc, że to wina jakiegoś
- 0
Witam,
Pytanie jest z gatunku "gdybyś miał...". Gdybyś mógł wydać do 5 tysięcy złotych na jakiś kurs/certyfikat/szkolenie które może w krótkim czasie zapewnić Ci pracę to co byś wybrał? Nie chodzi tylko o IT.
#pracait #praca #kiciochpyta #naukaprogramowania #siecikomputerowe #pracaspawaczamnieprzeistacza
Pytanie jest z gatunku "gdybyś miał...". Gdybyś mógł wydać do 5 tysięcy złotych na jakiś kurs/certyfikat/szkolenie które może w krótkim czasie zapewnić Ci pracę to co byś wybrał? Nie chodzi tylko o IT.
#pracait #praca #kiciochpyta #naukaprogramowania #siecikomputerowe #pracaspawaczamnieprzeistacza
#siecikomputerowe #sieci #wifi Mirki oferuje wynagrodzenie za fachową pomoc w znalezieniu sprzętu do pokrycia go sygnałem WiFi w budynku na jednym piętrze (ok. 20 pokoi)
@theone999: 60 to nie tak dużo
Są sklepy, które wypożyczają na testy. Bez testów nie wiadomo. Kwestia ścian .
Poniżej LR bym nie schodził. Nie wiem jaki masz budżet na to.
Są sklepy, które wypożyczają na testy. Bez testów nie wiadomo. Kwestia ścian .
Poniżej LR bym nie schodził. Nie wiem jaki masz budżet na to.
@theone999: Jeszcze jest sprawa zarządzania Ubim.
Ubi do zarządzania wymaga zainstalowania softu na jakimś serwerze/kompie. Chyba, że dopłacisz ok 350zł i kupisz coś takiego:
https://www.x-kom.pl/p/349189-akcesorium-sieciowe-ubiquiti-unifi-controller-cloud-key-kontroler-ap.html
Ubi do zarządzania wymaga zainstalowania softu na jakimś serwerze/kompie. Chyba, że dopłacisz ok 350zł i kupisz coś takiego:
https://www.x-kom.pl/p/349189-akcesorium-sieciowe-ubiquiti-unifi-controller-cloud-key-kontroler-ap.html
Hej mirki od #siecikomputerowe , szukam sposobu jak nauczyć #windows10 by kilka adresów IP było używanych przez #siec #vpn a reszta leciała po połączeniu lokalnym z pominięciem połączenia vpn. Sieć firmowa klęka i przeglądanie internetów przez vpn woła o pomstę do nieba.
@JacobTheLiar: no co tu więcej tłumaczyć włączając VPN-a windows dodaje sobie wpis do tabeli routingów i śle pakiety do konkretnej bramy. W Twoim przypadku wszystko śle na bramę z VPN-a, a myk jest taki by stworzyć ręcznie routing z destinationPrefix na podsieć firmową, tak by tylko pakiety do tej podsieci były przekierowane na bramę VPN-a a reszta szła po standardowej nie VPNowej bramie.
Tu będzie wszystko co potrzeba :
https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/vpnclient/add-vpnconnectionroute?view=win10-ps
Tu będzie wszystko co potrzeba :
https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/vpnclient/add-vpnconnectionroute?view=win10-ps
- 1
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: dzięki bardzo za pomoc. Ruszyło.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...



















#pcmasterrace #komputery #siecikomputerowe #router #internet