via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

Chce zacząć robić backupy swoich komputerów i archiwum starych plików. Będzie tego jakieś 2 TB.

Jaki NAS wybrać?
Wystarczy jakoś prosty, żeby nie płacić nie wiadomo jak dużo. Mysle, ze taki na 2 sloty, gdzie dyski będą w RAID 1.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wloczykij2: z NASem znacznie wygodniej bo możesz sobie wygodnie ustalić co, jak, gdzie, kiedy bez podłączania za każdym razem dysków. Ja na swoim leciwym NASie Zyxela robię regularne backupy wszystkich urządzeń (laptop, PC, dysk przenośny, smartfon) za pomocą Goodsynca i Syncthinga
  • Odpowiedz
Mam 2 sztuki Loco M2, miały pracować w ten sposób aby doprowadzić WIFI do domku letniskowego, odległość pomiędzy antenami to ok 80m, na początku wszystko działało, i nagle drastycznie padł zasięg, anteny się nie widzą, dopiero w odległości max 10 może 15m da się je sparować, ustawienia fabryczne, ponowna konfiguracja nic nie daje. Ogólnie jedna antena jest podłączona do routera jako punkt dostępowy, druga antena jako stacja w domku letniskowym, problem jest
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eblis85: Przy odległości 15m i widoczności optycznej, z mocą ustawioną na 16dBm powinno się to spinać z sygnałem -30dB o ile nie lepiej, ile jest?
  • Odpowiedz
@eblis85: Na jakim kanale pracują? Jeśli masz ustawione je w Licensed albo Compilance Test i pracują poza zakresem 2400-2500MHZ to możliwe że radio działa bardzo słabo.
  • Odpowiedz
Mam neta z playa przez SIM w domu. Chcę trochę pokombinować zasięg sygnału więc kupiłem Netgear r6220. Ustawiłem mu statyczne IP na wysokie z puli (końcówka IP 190), tryb AP oraz SSId i hasło jak w sieci PLAY. Wszystko działa .... ale się zastanawiam czy ja w ogóle jestem podłączony do tej sieci Netgeara? Jak sprawdzić czy jestem wpięty przez AP czy huawei z playa?

Ściągnąłem sobie inSSider Beta i pokazuje mi tak
hipodrom - Mam neta z playa przez SIM w domu. Chcę trochę pokombinować zasięg sygnału...

źródło: comment_1590163721xUWAhTdfkcVB92Hn84Bcgs.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam drukarkę która nie posiada niestety wifi, tylko gniazdo ethernet. Nie mogę jej podłączyć bezpośrednio kablem pod router bo kabel przeszkadza, musi być bezprzewodowo. Kupiłem jakiś router adsl tp link w8950n za 15 zł, ale wydaje mi się że nie uda mi się go jakoś sparować przez wifi z moim tp linkiem c60?
Pomyslalem ze moze warto kupic adaptery powerline taki jak ten? https://allegro.pl/oferta/topcom-ns-6711-kit-wifi-adapter-powerline-500-mb-s-9267061239
czyli że podpinam jeden adapter do drukarki,
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Okej zagadka. Router ma 4 wejścia. #upc ich bazowy router. Ile razy coś ściągam większego NP. GTA 5 90GB, dokładnie co 10GB tracę internet mimo że normalnie internet jest (np. przez wifi). Wraca gdy przełożę wtyczkę z jednego portu do kolejnego, w tej chwili wykorzystałem już 3 z 4, a do ściągnięcia zostało 70GB, czyli zabraknie z 6 gniazdek.
Co to może być? Beznadziejny router? Karta sieciowa?
#it
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

mam dość nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu w mieszkaniu gdzie korzystam z internetu z Vectry nie mogę się dostać na żadną z dwóch stron, które pracują na tym samym hostingu (Cyberfolks, dawniej Linuxpl) i z żadnego urządzenia w tej sieci. Pojawia się standardowy błąd Ta witryna jest nieosiągalna - ERRCONNECTIONTIMEDOUT.

Jedyna opcja jaką odkryłem aby strony się załadowały to połączenie się na mój FTP np. przez FileZilla i
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toporow17: Hej, piszę już czysto informacyjnie bo dziś właśnie naprawili mi ten problem ale niestety nie wiem jak bo to przez zgłoszenie serwisowe do nich i jedynie dostałem info że problem rozwiązany. Tyle wiem, że w takim razie to po stronie Vectry było.
  • Odpowiedz
Siema Mirki.
Mam problem, używam Funbox 3.0 i sieć wifi nie sięga mi na całe mieszkanie (60m^2). Jakieś rady? Mogę zmienić router, tylko na jaki? Głównie mam problem z sypialnią, którą oddzielają 2 ściany od routera. Mam również wyprowadzenie ethernet w każdym pokoju (ale w sypialni nie chcę siedzieć na kablu, wifi must have). Budżet nieograniczony (w granicach rozsądku :D), liczy się abym miał wszędzie neta.

#sieci #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiQ27: różowa strasznie mnie męczyła i pojechałem do sklepu, kupiłem: https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-re200.bhtml?gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9LPQtN0_zdkOMo6PoFoyQWHtK1YGkan_SAn1A0MS9BqbuPLbf-5MPIaAmCFEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Narazie bez kabla, powiesiłem w korytarzu. Działa, tylko z internetu 500 mam w sypialni 20. W sumie wystarcza, najwyżej kablem podłącze.
Bo w sypialni okazało się, że ethernet nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) , zgłosiłem do dewelopera i pewnie zanim naprawią to troche minie :D
  • Odpowiedz
Potrzebuje porady/wskazówki w znalezieniu błędu.

Otóż mam program desktopowy, do którego można uploadować pliki i inne czynności, coś ala google drive czy inny chmurowy dysk. Ostatnimi czasy w trakcie wrzucania pliku do systemu, jeśli robi się coś w nim to wszystkie akcje na serwer wywołują się znacznie dłużej niż normalnie.
tutaj zawołam zainteresowanych: #programowanie #csharp #devops #siecikomputerowe #sieci

Dalsza część informacji: Z jednej strony to
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WielkiElektronig: no nie ma takiej linii wlasnie, bo ja mam czasy wykonania calej akcji na serwer od poczatku do konca i czas wywolania requesta od wywolania do odpowiedzi na kliencie i wlasnie ten czas na kliencie minus wykonanie samej akcji na serwerze mi daje samo wyslanie/odebranie danych. I to jest spowolnione znacznie. Chociaz teraz testowalem to co mi @juzjuzjuz podpowiedzialem i zrobilem downgrade biblioteki system.net.http do wersji, ktora mam
  • Odpowiedz
@Zeronader: powodów może być trylion. Masz dostęp do kodu? Sprawdź source control. Może jakiś middleware po aktualizacji nie śmiga. Może logowanie? Nie masz analytics żadnego? Grafana? Hosting iis/kestrel jakieś reverse proxy? Antywirus? Szukasz igly w stogu siana kolego..
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi ktoś co jest nie tak? Chciałem sprawdzić szybkość internetu więc wpiąłem się przewodem (metrowym patchcordem CAT.5e) z laptopa bezpośrednio do Connect Boxa od UPC i prędkość wynosiła 400 Mbps czy wszystko ok.
Natomiast jeżeli połączyłem tak Connect Box -> AP (tp link archer c6) -> laptop (również takim krótkim patchcordem) to prędkość wyniosła jedynie 150 Mbps.

#siecikomputerowe #sieci #router
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś pomóc z konfiguracją #mikrotik (hap ac2) i tv od #orange?
Mam światłowód podłączony do FunBox 3, od którego idzie skrętka do dekodera tv - to działa ok.
Teraz zamiast dekodera chce podpiąć hap ac2 (ether1), a do niego dekoder na ether4.
W takiej konfiguracji internet działa ok ale nie ma obrazu w tv. Podobno VLAN trzeba jakoś pokonfigurować?

#sieci #siecikomputerowe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podaje ip z puli funboxa


@shader: z klasy tak ale z poza puli dhcp tak by nie wystąpił konflikt że funbox przydzielił adres który masz statycznie nadany do bridge w mikrotiku
  • Odpowiedz
@TenNorbert: zasięg jest full na repeaterze cały czas, on generalnie wcześniej mi działał w ten sposób że jak podłączałem ten repeater to po chwili robił się sygnał full już tak jak chciałem, a nazwa sieci była taka sama jak głównego routera. Ale ostatnio mam tak że czasem nazwa sieci jest taka sama, tyle że z "2" na koncu i brak dostępu do internetu. @XjakXD
  • Odpowiedz
@kamillus: Weź ten telefon i wejdź na dach swojego domku w środku lasu i tam zrób speedtesta, jak będzie przyzwoicie to puszka hermetyczna, trochę skrętki, adaptery do pasywnego poe i jakiś router LTE do tej puszki.
  • Odpowiedz
@kamillus: repeater - nie bardzo, ale radiolinią by się dało. Warunek: te prześwity to mają być PRZEŚWITY, a nie że jak jest zima i drzewa liście zrzucą, to nawet widać, a jak jest lato to nie da rady. Musisz mieć bezpośrednią, stabilną widoczność.
  • Odpowiedz
pomoże ktoś? siedzę od 2 dni i nie wiem co z tym dalej ruszyć mam na proxmoxie kilka sieciówek, 1 bridge, linucha do którego mają iść 2 sieci lokal (działa), wan (nie działa). Chcę wystawić w świat samego linucha, mogę puścić po lokalu WAN czy jak się do tego zabrać?
#proxmox #siecikomputerowe #linux #debian
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mati1990: konfiguracji nie wyrzuciłeś, ale ok. Rób zawsze bondy na interfejsach nawet jeśli to tylko jeden. Tak więc. Zrób bond, wrzuć w niego kartę wan, nie adresuj bonda, na bonda daj vmbr i go zaadresuj i daj do vm. To samo dla lan
  • Odpowiedz