Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
fudzi
via Wykop Mobilny (Android)- 0
Mirki,
Chce zacząć robić backupy swoich komputerów i archiwum starych plików. Będzie tego jakieś 2 TB.
Jaki NAS wybrać?
Wystarczy jakoś prosty, żeby nie płacić nie wiadomo jak dużo. Mysle, ze taki na 2 sloty, gdzie dyski będą w RAID 1.
Chce zacząć robić backupy swoich komputerów i archiwum starych plików. Będzie tego jakieś 2 TB.
Jaki NAS wybrać?
Wystarczy jakoś prosty, żeby nie płacić nie wiadomo jak dużo. Mysle, ze taki na 2 sloty, gdzie dyski będą w RAID 1.

Wloczykij2
- 0
@zaorany: dzięki. Jeszcze się zastanawiam nad robieniem tego bez NASa, bo mam 2 dyski zewnętrzne, które moglbym użyć.
konto usunięte
- 1
@Wloczykij2: z NASem znacznie wygodniej bo możesz sobie wygodnie ustalić co, jak, gdzie, kiedy bez podłączania za każdym razem dysków. Ja na swoim leciwym NASie Zyxela robię regularne backupy wszystkich urządzeń (laptop, PC, dysk przenośny, smartfon) za pomocą Goodsynca i Syncthinga
- 0
Mam 2 sztuki Loco M2, miały pracować w ten sposób aby doprowadzić WIFI do domku letniskowego, odległość pomiędzy antenami to ok 80m, na początku wszystko działało, i nagle drastycznie padł zasięg, anteny się nie widzą, dopiero w odległości max 10 może 15m da się je sparować, ustawienia fabryczne, ponowna konfiguracja nic nie daje. Ogólnie jedna antena jest podłączona do routera jako punkt dostępowy, druga antena jako stacja w domku letniskowym, problem jest
- 1
@eblis85: Przy odległości 15m i widoczności optycznej, z mocą ustawioną na 16dBm powinno się to spinać z sygnałem -30dB o ile nie lepiej, ile jest?
- 0
@eblis85: Na jakim kanale pracują? Jeśli masz ustawione je w Licensed albo Compilance Test i pracują poza zakresem 2400-2500MHZ to możliwe że radio działa bardzo słabo.
- 0
Mam neta z playa przez SIM w domu. Chcę trochę pokombinować zasięg sygnału więc kupiłem Netgear r6220. Ustawiłem mu statyczne IP na wysokie z puli (końcówka IP 190), tryb AP oraz SSId i hasło jak w sieci PLAY. Wszystko działa .... ale się zastanawiam czy ja w ogóle jestem podłączony do tej sieci Netgeara? Jak sprawdzić czy jestem wpięty przez AP czy huawei z playa?
Ściągnąłem sobie inSSider Beta i pokazuje mi tak
Ściągnąłem sobie inSSider Beta i pokazuje mi tak
źródło: comment_1590163721xUWAhTdfkcVB92Hn84Bcgs.jpg
Pobierz- 0
@LubieSzaszylkiZLublina: ok, błędem który zrobiłem to mój AP miał automatyczny kanał. Dlatego chyba nie widziałem w ogóle co się dzieje.... ale ... teraz dałem go na kanał 11, widzę oba, ale w sumie dalej nie wiem którego używam xD
źródło: comment_1590164926FTKnmmz8CHuk4ips2Ms12C.jpg
Pobierz- 0
Mireczki, za pomocą tego cuda https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-adapter-bluetooth-5-0-anteny-9222142977 będę mógł zrobić z kompa 'router'? tzn rj45 do kompa i wysyłać sygnał po chacie za pomocą tej sieciówki?Taki access point
#komputery #siecikomputerowe
#komputery #siecikomputerowe
Mirki mam drukarkę która nie posiada niestety wifi, tylko gniazdo ethernet. Nie mogę jej podłączyć bezpośrednio kablem pod router bo kabel przeszkadza, musi być bezprzewodowo. Kupiłem jakiś router adsl tp link w8950n za 15 zł, ale wydaje mi się że nie uda mi się go jakoś sparować przez wifi z moim tp linkiem c60?
Pomyslalem ze moze warto kupic adaptery powerline taki jak ten? https://allegro.pl/oferta/topcom-ns-6711-kit-wifi-adapter-powerline-500-mb-s-9267061239
czyli że podpinam jeden adapter do drukarki,
Pomyslalem ze moze warto kupic adaptery powerline taki jak ten? https://allegro.pl/oferta/topcom-ns-6711-kit-wifi-adapter-powerline-500-mb-s-9267061239
czyli że podpinam jeden adapter do drukarki,
- 3
@miotaczsledzi: po co power line? Kup router albo Access Point z trybem pracy AP Client i masz bez kabelków.
- 2
@miotaczsledzi: tez ma pewnie tryb ap(tak na 99.9%), wejdz w ustawienia i sprawdz
jak lezy i sie kurzy to mozesz wtedy wykorzystac
jak lezy i sie kurzy to mozesz wtedy wykorzystac
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@GratisLPG: spółka TOYA przejęła większościowy pakiet udziałów w firmie FIBERLINK
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mam domenę w #ovh i serwer domowy z internetem ze zmiennym IP. Chciałbym, abym mógł dostać się do mojego serwera domowego po domenie. Co muszę dokładnie zrobić?
Ubuntu 18.10.
#linux #siecikomputerowe #komputery
Ubuntu 18.10.
#linux #siecikomputerowe #komputery
5
Broadband over power line - Szybki internet transmisja liniami zasilającymi.

W lipcu 2009 r. pierwszą wersję standardu P1901 (wersja draft), definiującą warstwę fizyczną oraz warstwę MAC (Medium Access Control) takiego połączenia. Standard P1901 pozwoli transmitować dane przez linie elektryczne (połączenia PLC; Power Line Communication) z szybkością do 100 Mb/s.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Okej zagadka. Router ma 4 wejścia. #upc ich bazowy router. Ile razy coś ściągam większego NP. GTA 5 90GB, dokładnie co 10GB tracę internet mimo że normalnie internet jest (np. przez wifi). Wraca gdy przełożę wtyczkę z jednego portu do kolejnego, w tej chwili wykorzystałem już 3 z 4, a do ściągnięcia zostało 70GB, czyli zabraknie z 6 gniazdek.
Co to może być? Beznadziejny router? Karta sieciowa?
#it
Co to może być? Beznadziejny router? Karta sieciowa?
#it
- 0
@wacek_1984: ta, się nazywa livebox chyba
@Jasak: no to u mnie nie rwie (livebox to chyba w orange jest) zgłaszaj
#siecikomputerowe #telekomunikacja w DSLu występuje rozpędzanie się?
Pomiar dla małego pliku ma mniejszą przepływność niż dla dużego.
Pomiar dla małego pliku ma mniejszą przepływność niż dla dużego.
występuje rozpędzanie się?
@wytrzzeszcz: co? xD prąd ogólnie to z--------a od razu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pomiar dla małego pliku ma mniejszą przepływność niż dla dużego.
@wytrzzeszcz: do wygooglowania: tcp sliding window
- 2
@d1sconn3cted: śmiechłęm i widze dobrze myślałem
- 0
Cześć,
mam dość nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu w mieszkaniu gdzie korzystam z internetu z Vectry nie mogę się dostać na żadną z dwóch stron, które pracują na tym samym hostingu (Cyberfolks, dawniej Linuxpl) i z żadnego urządzenia w tej sieci. Pojawia się standardowy błąd Ta witryna jest nieosiągalna - ERRCONNECTIONTIMEDOUT.
Jedyna opcja jaką odkryłem aby strony się załadowały to połączenie się na mój FTP np. przez FileZilla i
mam dość nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu w mieszkaniu gdzie korzystam z internetu z Vectry nie mogę się dostać na żadną z dwóch stron, które pracują na tym samym hostingu (Cyberfolks, dawniej Linuxpl) i z żadnego urządzenia w tej sieci. Pojawia się standardowy błąd Ta witryna jest nieosiągalna - ERRCONNECTIONTIMEDOUT.
Jedyna opcja jaką odkryłem aby strony się załadowały to połączenie się na mój FTP np. przez FileZilla i
@Hub3rt: zmień DNS-y, np. na 1.1.1.1 i 8.8.8.8
- 1
@toporow17: Hej, piszę już czysto informacyjnie bo dziś właśnie naprawili mi ten problem ale niestety nie wiem jak bo to przez zgłoszenie serwisowe do nich i jedynie dostałem info że problem rozwiązany. Tyle wiem, że w takim razie to po stronie Vectry było.
Siema Mirki.
Mam problem, używam Funbox 3.0 i sieć wifi nie sięga mi na całe mieszkanie (60m^2). Jakieś rady? Mogę zmienić router, tylko na jaki? Głównie mam problem z sypialnią, którą oddzielają 2 ściany od routera. Mam również wyprowadzenie ethernet w każdym pokoju (ale w sypialni nie chcę siedzieć na kablu, wifi must have). Budżet nieograniczony (w granicach rozsądku :D), liczy się abym miał wszędzie neta.
#sieci #informatyka
Mam problem, używam Funbox 3.0 i sieć wifi nie sięga mi na całe mieszkanie (60m^2). Jakieś rady? Mogę zmienić router, tylko na jaki? Głównie mam problem z sypialnią, którą oddzielają 2 ściany od routera. Mam również wyprowadzenie ethernet w każdym pokoju (ale w sypialni nie chcę siedzieć na kablu, wifi must have). Budżet nieograniczony (w granicach rozsądku :D), liczy się abym miał wszędzie neta.
#sieci #informatyka
- 1
@Szkolna17PsychoFan: to jest małe i chyba pracuje w takim trybie jak potrzebujesz ale to raczej rozwiązanie na samą sypialnię (mała antena)
https://www.x-kom.pl/p/399248-router-tp-link-tl-wr902ac-nano-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html
https://www.x-kom.pl/p/399248-router-tp-link-tl-wr902ac-nano-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html
- 0
@MiQ27: różowa strasznie mnie męczyła i pojechałem do sklepu, kupiłem: https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-re200.bhtml?gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9LPQtN0_zdkOMo6PoFoyQWHtK1YGkan_SAn1A0MS9BqbuPLbf-5MPIaAmCFEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Narazie bez kabla, powiesiłem w korytarzu. Działa, tylko z internetu 500 mam w sypialni 20. W sumie wystarcza, najwyżej kablem podłącze.
Bo w sypialni okazało się, że ethernet nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) , zgłosiłem do dewelopera i pewnie zanim naprawią to troche minie :D
Narazie bez kabla, powiesiłem w korytarzu. Działa, tylko z internetu 500 mam w sypialni 20. W sumie wystarcza, najwyżej kablem podłącze.
Bo w sypialni okazało się, że ethernet nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) , zgłosiłem do dewelopera i pewnie zanim naprawią to troche minie :D
Potrzebuje porady/wskazówki w znalezieniu błędu.
Otóż mam program desktopowy, do którego można uploadować pliki i inne czynności, coś ala google drive czy inny chmurowy dysk. Ostatnimi czasy w trakcie wrzucania pliku do systemu, jeśli robi się coś w nim to wszystkie akcje na serwer wywołują się znacznie dłużej niż normalnie.
tutaj zawołam zainteresowanych: #programowanie #csharp #devops #siecikomputerowe #sieci
Dalsza część informacji: Z jednej strony to
Otóż mam program desktopowy, do którego można uploadować pliki i inne czynności, coś ala google drive czy inny chmurowy dysk. Ostatnimi czasy w trakcie wrzucania pliku do systemu, jeśli robi się coś w nim to wszystkie akcje na serwer wywołują się znacznie dłużej niż normalnie.
tutaj zawołam zainteresowanych: #programowanie #csharp #devops #siecikomputerowe #sieci
Dalsza część informacji: Z jednej strony to
- 0
@WielkiElektronig: no nie ma takiej linii wlasnie, bo ja mam czasy wykonania calej akcji na serwer od poczatku do konca i czas wywolania requesta od wywolania do odpowiedzi na kliencie i wlasnie ten czas na kliencie minus wykonanie samej akcji na serwerze mi daje samo wyslanie/odebranie danych. I to jest spowolnione znacznie. Chociaz teraz testowalem to co mi @juzjuzjuz podpowiedzialem i zrobilem downgrade biblioteki system.net.http do wersji, ktora mam
@Zeronader: powodów może być trylion. Masz dostęp do kodu? Sprawdź source control. Może jakiś middleware po aktualizacji nie śmiga. Może logowanie? Nie masz analytics żadnego? Grafana? Hosting iis/kestrel jakieś reverse proxy? Antywirus? Szukasz igly w stogu siana kolego..
Wytłumaczy mi ktoś co jest nie tak? Chciałem sprawdzić szybkość internetu więc wpiąłem się przewodem (metrowym patchcordem CAT.5e) z laptopa bezpośrednio do Connect Boxa od UPC i prędkość wynosiła 400 Mbps czy wszystko ok.
Natomiast jeżeli połączyłem tak Connect Box -> AP (tp link archer c6) -> laptop (również takim krótkim patchcordem) to prędkość wyniosła jedynie 150 Mbps.
#siecikomputerowe #sieci #router
Natomiast jeżeli połączyłem tak Connect Box -> AP (tp link archer c6) -> laptop (również takim krótkim patchcordem) to prędkość wyniosła jedynie 150 Mbps.
#siecikomputerowe #sieci #router
@Wrozka_Grzybuszka: connect box upc jak jest ustawiony? jako bridge?
- 0
@d1sconn3cted: Jest ustawiony jako router, bo docelowo AP będzie na innym piętrze. Nie chciałbym przełączać connect boxa w bridge, bo nie będę miał wtedy wifi piętro niżej
- 0
Może ktoś pomóc z konfiguracją #mikrotik (hap ac2) i tv od #orange?
Mam światłowód podłączony do FunBox 3, od którego idzie skrętka do dekodera tv - to działa ok.
Teraz zamiast dekodera chce podpiąć hap ac2 (ether1), a do niego dekoder na ether4.
W takiej konfiguracji internet działa ok ale nie ma obrazu w tv. Podobno VLAN trzeba jakoś pokonfigurować?
#sieci #siecikomputerowe
Mam światłowód podłączony do FunBox 3, od którego idzie skrętka do dekodera tv - to działa ok.
Teraz zamiast dekodera chce podpiąć hap ac2 (ether1), a do niego dekoder na ether4.
W takiej konfiguracji internet działa ok ale nie ma obrazu w tv. Podobno VLAN trzeba jakoś pokonfigurować?
#sieci #siecikomputerowe
- 2
w winboxie też masz zakładkę z quick set ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: jako poweruser ;) nie przystoi mi jej używać
- 1
podaje ip z puli funboxa
@shader: z klasy tak ale z poza puli dhcp tak by nie wystąpił konflikt że funbox przydzielił adres który masz statycznie nadany do bridge w mikrotiku
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@TenNorbert: zasięg jest full na repeaterze cały czas, on generalnie wcześniej mi działał w ten sposób że jak podłączałem ten repeater to po chwili robił się sygnał full już tak jak chciałem, a nazwa sieci była taka sama jak głównego routera. Ale ostatnio mam tak że czasem nazwa sieci jest taka sama, tyle że z "2" na koncu i brak dostępu do internetu. @XjakXD
- 0
@TenNorbert: @XjakXD: Czy to nie jest tak że on po prostu czasem nie znajduje tej sieci w jakiś sposób i się nie może połączyć a czasem mu się uwidzi i się połączy i działa?
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@kamillus: Weź ten telefon i wejdź na dach swojego domku w środku lasu i tam zrób speedtesta, jak będzie przyzwoicie to puszka hermetyczna, trochę skrętki, adaptery do pasywnego poe i jakiś router LTE do tej puszki.
- 0
@kamillus: repeater - nie bardzo, ale radiolinią by się dało. Warunek: te prześwity to mają być PRZEŚWITY, a nie że jak jest zima i drzewa liście zrzucą, to nawet widać, a jak jest lato to nie da rady. Musisz mieć bezpośrednią, stabilną widoczność.
- 0
pomoże ktoś? siedzę od 2 dni i nie wiem co z tym dalej ruszyć mam na proxmoxie kilka sieciówek, 1 bridge, linucha do którego mają iść 2 sieci lokal (działa), wan (nie działa). Chcę wystawić w świat samego linucha, mogę puścić po lokalu WAN czy jak się do tego zabrać?
#proxmox #siecikomputerowe #linux #debian
#proxmox #siecikomputerowe #linux #debian
- 0
@Mecenaso: @ManamanaTuriruriru:
chodzi o to że mam proxmox z 2 vm i lan i wan.
proxmox ma mieć ip tylko lan i I vm tak samo, to działa.
Problem mam jak podpiąć WAN do IIvm? bez wystawiania i dawania adresu proxmoxowi.
chodzi o to że mam proxmox z 2 vm i lan i wan.
proxmox ma mieć ip tylko lan i I vm tak samo, to działa.
Problem mam jak podpiąć WAN do IIvm? bez wystawiania i dawania adresu proxmoxowi.
źródło: comment_1590064328277Qw2OHurgkkA40UWKGfc.jpg
Pobierz@mati1990: konfiguracji nie wyrzuciłeś, ale ok. Rób zawsze bondy na interfejsach nawet jeśli to tylko jeden. Tak więc. Zrób bond, wrzuć w niego kartę wan, nie adresuj bonda, na bonda daj vmbr i go zaadresuj i daj do vm. To samo dla lan
- 0
Hej Wam, zamowiłem wtyczki rj45 (cat6a) i nie moge wlozyc kabelkow do niego, bo nie bylo tych insertow w aukcji allegro. Nawet nie znajduje opcji zamowienia takich, tylko wtyczek z tym insertem 100sztuk...
Wie ktos?
#internet
#siecikomputerowe
Wie ktos?
#internet
#siecikomputerowe
źródło: comment_1589977094TJy8B53cvj7wmg4buL1kxi.jpg
PobierzGenralnie nie potrzebujesz tego, po prostu wkladasz kabelki, sprawdzasz czy sa rowno i zaciskasz.
- 2
@Lata_praktyki: robiłem tak z 5e wtyczkami, ale 6a maja górne i dolne sloty. Istna katorga.























