@pawelkoszalin2: przetestowałem. Te DNS'y sa nawiedzone. Co jakiś czas nie wchodził mi strona Steama i wiele innych. Często gubiło pakiety przy sprawdzaniu pingu przez cmd
Kurde, ale mam dziwny problem, może Wy doradzicie. Mam sobie neta od lokalnego dostawcy. 10 lat śmigał bez problemu a tu nagle przestaje łączyć z telefonami (z lapkiem normalnie łączy). Router trochę stary, ale nie sprawiał problemów (TP-link TL-wr740n). Zrobiłem powrót do ustawie fabrycznych, szybka konfiguracja poprzez kreator, dodatkowo klonowanie MACa (net działa tylko z adresem MAC podanym w panelu dostawcy netu) - jest. Na laptopie znowu działa, ale na smartfonach z
#netfilx #informatyka #siecikomputerowe Cześć! Mam taki problem, obserwuję logowania z Netflixa i pojawia mi się województwo opolskie. Mieszkam w śląskim. Siostra była do marca w Opolu, twierdzi że nikomu nie dała hasła. Wczoraj za pośrednictwem strony Netflixa wylogowałem wszystkie urządzenia i zmieniłem hasło. Dziś znowu mi się pojawia woj. opolskie. Neta mam z Orange, i po wpisaniu IP w wyszukiwarkę pokazuje że to IP Orange. Ktoś
#monitoring #siecikomputerowe #smarthome #elektronika Szukam jakiejś kamery i rejestratora ip do domowego monitoringu. Mam wideodomofon ip bcs i korzystam z aplikacji bcs line. Na zewnątrz planuję jedną kamerę, może kiedyś dołożę drugą jak będzie trzeba. Nie chcę niewiadomo czego za miliony monet, tylko żebym miał zdalny podgląd najlepiej z jednej aplikacji i obraz na tyle wyraźny, żeby rozpoznać twarz z kilku metrów i odczytać
@sicerto rejestrator bcs 4kanaly plus kamera która wspiera onvif (nie musi być z bcs). Poe switch najlepiej osobny, bo te które są wbudowane w niektórych modelach rejestratorów to porażka.
no mam, dokładnie tą z dipola, daje rade, 4 km do btsa i osiągi zadowalające, mogę na działce oglądać iptv, yt czy co tam chce, wcześniej była lipa straszna, netu prawie wogole @lesio: @hipodrom:
@RexRX: Pociagnij skretke tam gdzie ma byc lepsze wifi, wez drugi router (wylacz na nim dhcp i ustawi jakis niezajety adres) i podepnij LAN do LAN (nie wan) i masz drugie zrodlo wifi. Ewentualnie zamiast routera lepszy bylby access point, ala Unifi AC Lite czy TP-Link EAP 225/245 czy cos podobnego. Chyba, ze jest to INEA, wtedy coz moze byc koneicznie zapiecie switcha, oni blokuja party LAN na swoich routerach.
@herek22: Pomoże :-) Sieciowiec & były instruktor Cisco (20 lat w branży) here.
Adresy link-local (te zaczynające się od fe80:) w IPv6 są używane tylko i wyłącznie w obrębie danego segmentu sieci. Nie są używane do komunikacji poza tym segmentem (czyli np. do routingu pomiędzy różnymi podsieciami). W związku z tym, że w routerze każdy interfejs Ethernet to odrębny segment sieci, zduplikowane adresy link-local nie sprawiają żadnych problemów. To taki
Ktoś mi powie, co jest na rzeczy? Pinguję router i dostaję picrel. 3/4 kreski zasięgu, pomiędzy tylko ściana, potrafi tak o wyrzucić połączenie i pomaga tylko restart routera. Poza tym traci pakiety jak widać. Czasem ma problem z pobraniem adresów dns po restarcie. Po kablu nie zauważyłem takiego problemu. Software czy hardware?
@ejpszemo: wypierdziel ten "wzmacniacz" przez okno. Jeśli w drugim końcu mieszkania nie masz neta, to postaw tam drugi accesspoint, oba połącz kablem. Jeśli to naprawdę niemożliwe, zainwestuj w PLC
PS: a twoje odpowiedzi na pingi można by w zasadzie pokazywać jako dyżurną odpowiedź wszystkim, którzy tu pod tagiem pytają "jaki wzmacniacz wifi kupić". Jedyna sensowna odpowiedź bowiem brzmi: żaden.
Mirki, mam pytanko. Mieszkam w bloku, internet mam od MultiMedii po kablu koncentrycznym, w każdym pokoju mam gniazdko z koncentrykiem, ale tylko w jednym mam ich modem. Czy mogę dokupić swój własny modem, podłączyć go na drugim końcu domu do gniazdka z kablem koncentrycznym i do tego modemu potem podłączyć router? Da radę coś takiego zrobić, czy nie, bo muszę mieć modem od dostawcy? W sieciach jestem zielony, więc musicie tłumaczyć jak
Czy mogę dokupić swój własny modem, podłączyć go na drugim końcu domu do gniazdka z kablem koncentrycznym i do tego modemu potem podłączyć router? Da radę coś takiego zrobić, czy nie
@qiuas12345: Nie bo masa powodów. No i po co inwestować w coś co jest zależne od twojego dostawcy netu. Jesli nie możesz pociągnac skrętki a potrzebujesz "kabel" to moze taki niewidoczny swiatłowód Albo radiowo, router w tryb repeatera lub
@kopyrta: > na co Ci wszędzie wymaksowany zasięg? ile masz pomieszczen w których korzystasz z elektroniki tak ze predkosc ma znaczenie?...
Może źle się wyraziłem, chodzi o to, że obecnie tracę sygnał wifi już 5 metrów od pokoju i nie da się oglądać filmów na yt w wyższej rozdzielczości niż 360p (o ile nie utracę całkowicie sygnału). Co do prędkości to gdybym osiągał te ~50mbps w miejscu, gdzie obecnie zaczynam
Mirki mam jednym budynku 600 Mbps i chce poprowadzić internet dalej do mojego drugiego budynku 150 metrów dalej. Jakie są najlepsze opcje, żeby utrzymać ta sama prędkość w drugim budynku? #internet #siecikomputerowe
@barto125: 150m odległości, jak to sobie wyobrażasz kablem? Światłowód albo radio, to są jedyne opcje, z mocnym naciskiem na światłowód z uwagi na prędkość. @amgrr:
Czy jest jakiś sposób żeby monitorować domową sieć w sensie wystarczy mi jakie urządzenie w sieci korzysta z sieci i w jakim stopniu. Bo mam spore spadki płynności działania internetu i nie wiem na ile to wina operatora, a na ile któreś urządzenie ciągnie internet, szczególnie chodzi mi o nowo zainstalowany mostek phillips hue. Router to funbox od orange. #komputery #siecikomputerowe #internet
@alteron: tak, albo jak masz jakiegoś laptopa/komputer nieużywany, zainstalować na nim linuxa, jakieś oprogramowanie do routowania, puścić cały ruch przez niego i obserwować tam
Nie mogę sobie poradzić z konfiguracja routera od lokalnego dostawcy. Zmiana ogromna bo w cenie neostrady mogę mieć światłowód 1000/100 + stałe ip ale jest jeden haczyk. Router DASAN H660GM Teoretycznie wszystko jest ok, działa przekierowanie portów itp ale nie mogę zmusić do działania home assistant+xiaomi aquara Po przełożeniu routera (identycznie ustawiłem ip/bramę, dnsy, nat itp. z panelu HA mogę sterować światłem, listwą led Xiaomi, żarówkami, gniazdkami zigbee, włączać światełko na bramce itp. Niestety
@jedyny_wolny_login: Miałem w piwnicy jakiś dupny router z WAN IN i poszło. Musiałem zrobić double NAT bo ani w BRIDGE ani DMZ nie szło na tym Dasanie. Ale wszystko działa :) Dzięki za rady @BooB @d1sconn3cted
Jak mam dwa routery LTE jako dwa różne interfejsy sieciowe to mogę je jakoś spiąć w taki sposób aby zsumować przepustowość obu z nich? Czy tylko pozostaje multiwan i load balancing na tych dówch intach?
poratujcie mnie drodzy użytkownicy #linux #opensuse - jak ustawić na tym ekhm pięknym systemie STAŁY ADRES IP, zamiast #dhcp ? uruchamiam #yast2 w konsoli na komputerze do ma robić za serwer, jest opcja ustawienia adresu statycznego wpisuje:
@hiperchimera: hmmm wiekszosc przedsiebiorstw teraz uzywa CentOS'a jako glowny linuxowy system... wiec OpenSuSe to tak srednio... Nawet jak przejrzysz ogloszenia o prace to raczej OpenSuSe sie nie pojawia... idz w CentOS'a od razu... i blagam - nie wylaczaj SELinux'a jak napotkasz problemy, tylko diagnozuj i naprawiaj:)
Jak cos to wolaj z checia podpowiem, odpowiem na pytania.
@TenNorbert: u mnie kierownik nie umie zarabiać kabli xDD, nadmienię że ostatnio zwolnili się wszyscy informatycy i na budynku przez 3 miesiące nie było żadnego.
@mati1990: jeśli serwerownia była prowadzona jak należy, to odtworzenie tych krosowań będzie najwyżej godzinką roboty. Zaś firmowy prawnik będzie mógł się wykazać pisząc piękny pozew o ciężkie odszkodowanie :D
Będę miał niedługo światłowód od Orange, czyli na wejściu pojawi się Funbox 3.0. Wyłączę w nim WIFI, na jedno wyjście wpinam szeregowo dwa routery TP-Link Deco M4 (tylko one zajmą się WiFi na dwóch piętrach domu). W drugie wyjście wpinam mojego starego TL-WR1043ND (wyłączone wifi), który posłuży jako router "przewodowy" dla tv/xbox/nc+/MiBox i np. jako serwer FTP.
1. czy takie połączenie ma sens? w jakim trybie ustawić poszczególne urządzenia? 2. czy z
@cce53780: Ja bym sieć oparł na TL-WR1043ND (po wgraniu OpenWRT/Gargoyle, wyłączając WiFi, uruchamiając DHCP, blokowanie reklam itp) i do niego wpiął oba TP-Link Deco M4 jako AP.
Dla tych co się nie orientują. Mam Internet z Plusa (ten słynny "bez limitu" Internet LTE z lejkiem na 100gb). I zawsze pod koniec okresu rozliczeniowego (ZAWSZE !) internet mi oczywiście spowalnia do 144p oglądania filmów na youtube z bufforowaniem.
Chciałem sprawdzić co mi spowalnia internet i pomyślałem że ktoś może siedzieć na moim WIFI. Zeskanowałem i patrze a tam... firma z Chin.
@wykopix: to nie jest "kto się do ciebie podłączył" - ta nazwa jest generowana z sprzętowego adresu mac urządzenia sieciowego, bo te są przydzielane trochę "per firma" i są znane bazy "adresy z zakresu takiego - to sprzęt tplink, adresy z zakresu tego - to cisco, z innego zakresu - to samsung" itd... I stąd ci wypisuje "co to jest" (jak się połaczysz telefonem samsunga, to po adresie mac pozna
Takie pytanie. Korzysta ktoś z kamer IP KEEYO LV-IP2601-II (Soft Herospeed)? Problem z NTP. Kamery mają ustawiony serwer NTP tempus1.gum.gov.pl i schedule reboot codziennie o 0:00. Tylko kamery mają ustawienia gdzieś i dopiero po restarcie poprzez wyłącznie zasilania (idą po PoE) synchronizują czas. Same z siebie nie robią synchronizacji a po 2 tygodniach rozjeżdżają się po 3-5s co dla mnie jest sytuacją niedopuszczalną. Da się tego Chińczyka jakoś naprawić w tej kwestii?