niedawno zakupiłem Router Xiaomi Mi 4 Ac1200, z racji z tego że Inea dostarcza mi 1Gb/s internet ale ich Router wysyła tylko 80Mb/s po Wi-Fi. Myślałem że skoro po LANie ładnie smiga (testy daja wyniki w przedziale 700-816Mb/s) to po podłączeniu routera z 5GHz i przepustowościa ~1100Mb/s (2,4GHz+5GHz) sytuacja się poprawi.
Niestety kupa wyszła bo mimo wszystko osiągane prędkości to jakaś żenuła. Przy routerze jest chwilami 200Mb/s zazwyczaj jednak kończy się na ok.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyznam się, że nie liczyłem tylko wziąłem dane z tabelki ze specyfikacji Wifi 5 aka 802.11ac :-)


@kwitnaca-wisnia: A gdzie to taka tabelka ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z modulacją 256-QAM powinno być właśnie około 540 megabitów.


@kwitnaca-wisnia: Z moich wyliczeń wynika, że 540 Mb/s to można jedynie uzyskać stosując MIMO 2x2 z kanałem o szerokości 80 MHz.
  • Odpowiedz
Mireczki, kupiłem switch HP ProCurve J9137A 2520, ale nie mam portu konsoli. W instrukcji piszą, że domyślnie nie ma ip, jest jakaś opcja podłączenia się do niego bez kabla konsolowego? Coś w stylu winboxa mikrotika? :)

#sieci #siecikomputerowe #hp #networking
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problemy w kwestii udostępnienia portów w mojej domowej sieci. W sumie to próbuję też zidentyfikować czy mój publiczny adres jest rzeczywiście mój. Mam serwer z paroma środowiskami i reverse proxy na nginxie i próbowałem udostępnić na nim porty 80 i 443 i wszystkie narzędzia z zewnątrz wykrywają mi, że są zamknięte. Stwierdziłem że może coś mój gówniany router od dostawcy źle funkcjonuje więc przełączyłem go w tryb bridge i korzystam z
yeradd - Mam problemy w kwestii udostępnienia portów w mojej domowej sieci. W sumie t...

źródło: comment_1588887143I4ZlMNXdajUDg6tEQm2L1v.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yeradd tak swoją drogą to openvn to już przeżytek, teraz jest hype na wireguard. Znacznie szybszy a w nowych ubuntu to nawet jest już integracja z kernelem. Sama konfiguracja też jest prostsza niż opvn. Jak lubisz podłubać w takich tematach to polecam :)
  • Odpowiedz
Cześć
Może ktoś z was ma większe doświadczenie z tym gównem to będzie wiedział czemu tak się dzieje bo ja wyczerpałem możliwości.
Problem jest z Funboxem 2.0 od Orange, gdy podłącze cokolwiek do portu ethernet to przez kilka sekund jest normalnie, rozłącza (jakby odpiąć przewód) i znów jest połączenie. Zmieniałem urządzenia podłączone do funboxa (laptop/komputer), przewód, porty, przypisywałem na sztywno IP, etc. - nic nie działa. Funbox dzisiaj został zmieniony na inny,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie jak zorganizować sobie sieć domową, aby było dobrze i niedrogo.
Nie zależy mi obecnie na ogromnych prędkościach, 100 Mb/s jest zupełnie akceptowalne do laptopa, dwóch telefonów i MiBoxa.
Oczywiście jeśli można coś zrobić przyszłościowo niedużą różnicą cenową to jak najbardziej, ale nie chcę teraz inwestować dużych kwot.

Infrastruktura wygląda u mnie jak na załączonym obrazku (dom bliźniak, 100m2)

Do
Dar_Q - Mam pytanie jak zorganizować sobie sieć domową, aby było dobrze i niedrogo.
...

źródło: comment_1588846697FocgA6giDnKKdmdc3QbRe4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dar_Q: jak nikt nie poratuje to odezwij sie wieczorem
z grubsza za Halnym trzeba dać swój router (kupic cos z 1gbit), wpiac owe 3 skrętki
RT-AC51U do salonu w tryb AP, do sypalni tez mozesz kupic jakis AP a moze zasięg styknie
  • Odpowiedz
Dzień dobry Mirki i Mirabelki!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Hasła. Pamiętajcie o używaniu silnych. Nie używajcie tego samego hasła do różnych usług. Zmieniajcie regularnie swoje hasła, aby przez wycieki danych (których ostatnio coraz więcej), osoby niepowołane nie uzyskały dostępu do Waszych kont.

W związku z tym świętem zorganizowaliśmy dla Was promocję na router Synology MR2200ac, który posiada certyfikat szyfrowania WPA3.

Poniższy
StorageIT - Dzień dobry Mirki i Mirabelki!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Hasła...

źródło: comment_15888326642tQmYVBtZF7PvpHSJxUkik.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak menedżery haseł, ale do części potrzebujesz dostępu poza swoimi komputerami gdzie nie masz bazy haseł.


@mk321: syncthing i synchronizacja bazy między urządzeniami.
W Chinach zepsuł mi się telefon. Jedyne hasło które znam na pamięć, to te od maila, więc zresetowałem sobie hasło do hostingu, wbiłem się przez ssh na serwer i pobrałem kopię bazy haseł na nowy telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pomoże mi jakaś osoba z internetem? mam połączone ze sobą dwa routery LAN/LAN i co 2-3h zrywa między nimi połączenie an 10 minut. nie mam pojęcia gdzie leży problem. #internet #siecikomputerowe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się ktoś jak w routerze Multimedii ZNID-GPON-2426A1 ustawić statyczne ip dla MAC'a innego routera ? NIe widzę tego w zakładkach po zalogowaniu do routera

#multimedia #siecikomputerowe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sieci #siecikomputerowe #vpn #router
Może ktoś z was wie jak ustawić router DLINK DIR-825 aby komputery z sieci lokalnej mogły się łączyć do VPN przez PPTP?
Już wrzuciłem adres stacji roboczej do DMZ ale nadal nie mogę się łączyć... Dodam, że jak się połączę z internetem z pominięciem tego routera to stacja robocza się łączy... Ewidentnie coś pewnie do ustawienia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sztygar: do poprawnego działania PPTP router musi wspierać opcje „PPTP/L2TP passthrough” inaczej te pakiety „gubią się” podczas NAT’owania i sesja pada. Poszukaj tej opcji, powinna być gdzieś w zakładce WAN albo Security.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mam postawiony #serwer #ftp na terminalu, niestety ma on tylko 16GB dysk, pytanie jest takie czy można bez problemu podłączyć po USB dysk HDD 320 GB w odbudowie i używać jego jako pamięci dostępnej dla zalogowanych użytkowników?

dysk będzie podpięty w sumie na stałe, nie przewiduje przepinania z innym - coś trzeba grzebać więcej z fstab - czy podłącze/montuje (po SSH) i działa?

#linux #centos
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pogubiłem się z #router. Chcę do swojej #siecikomputerowe podłączyć drugi router i zrobić na nim #vpn. Jeszcze najlepiej tak, żeby urządzenia w sieciach się nie widziały.
Robię na pierwszym routerze 1 pulę adresów, do niego podłączam 2 router z inną pulą adresów i VPN. Co robię źle?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #sieci #informatyka #komputery #elektronika #windows10

Ostatnie aktualizacje rozpier**** mi WiFi i BT na 2 komputerach.
Potrzebowałbym jakiś router z trybem AP client do WiFI AC 1300, do którego mógłbym podłączyć te dwa komputery kabelkiem lanowym (1 Gbps) i używać tego zamiast karty sieciowej WiFi.
Znacie dobrze nadający się do tego sprzęt? Cena im niższa tym lepiej - sprzęt nowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś na zajęciach z systemów operacyjnych bawiliśmy się z kolegami linuksowym poleceniem „wall”. Wykładowca dostał białej gorączki, bo był przekonany że to „idzie do wszystkich w internecie” ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mirki posiadam drukarkę wielofunkcyjną która niestety nie posiada wifi, jedynie można ją do routera kablem ethernetowym podpiąć. Myślę nad tym aby kupić drugi router i podłączyć go kablem do drukarki, natomiast router ustawić jako access point głównego routera. Tylko czy da się ustawić access point na 2 routerze jak z tym głównym nie będzie połączony kablem tyko wifi? Oczywiście wszystko będzie w jednej podsieci. Niech ktoś mądry wypowie się czy to co
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach