@jatylkonapiwo: mało możliwe chociaż może <> kabel był uszkodzony i robił problemy (czyt uszkadzał) przy pakietach z większym MTU przez co jakieś usługi nie działały bo słały maksymalnie duże pakiety a inne które wysyłały mniejsze już nie miały ego problemu
  • Odpowiedz
@kutafonixor: niemożliwe, a jednak. Filmu nie kręciłem, ale kręciłem aferę, nawet pisałem do OSE (bo to ich internet) o co loto, że wszystko działa, tylko nie usługi google (ani szukajka, ani mail, ani classroom, ani drive).. i po chwili musiałem odwoływać zgłoszenie, bo wymieniłem kabel i się magicznie odetkało ;D

Pozostałe strony działały (nie sprawdzałem -wszystkich-, bo trochę by mi życia brakło, ale sprawdziłem kilka popularnych, nawet wykop działał). Testowane
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mnie nakierować, gdzie robię błąd?
Problem: Nie mam dostępu do gatwaya 192.168.0.1 z LANu ( A z poziomu konsoli mam...)
Mam 2 routery:
Router 1 - Sieć 192.168.0./24 - Wyśjcie w świat z adresu 192.168.0.1
Router 2 to Cisco, którym się bawię.
Mam 4 Vlany każdy przypisany do innego portu LAN
TenNorbert - Czy ktoś może mnie nakierować, gdzie robię błąd?
Problem: Nie mam dostę...

źródło: comment_1590484332XVxRQpOJr3IAKbQj7c0tes.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenNorbert: jeżeli jesteś ciekaw dlaczego z konsoli ping działał, a z podłączonego PC nie poczytaj o „extended ping” i pobaw się komendą „ping source...”.
W skrócie robiąc ping z command line routera wysyłasz pakiety z interfejsu podłączonego najbliżej celu, stąd też działało bez routingu. Gdybys zrobił ping source FastEthernet2 192.168.0.1 (czy gdzie tam miałeś podłączony PC), też by nie zadziałało.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Ja jeszcze nie słyszałem żeby komuś QoS działał dobrze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) QoS w sieci mobilnej nie ma kompletnie sensu, no chyba że masz jakąś miejscówkę gdzie masz te 60 Mbps stabilne jak skała. Aha jak zmienisz router na taki z bardziej gównianym modemem to całkiem możliwe że tych 60M nie zobaczysz. Bo oprócz limitu prędkości jest też limit zasobów radiowych które nie koniecznie
  • Odpowiedz
@barto125: No to nie wprowadzaj w błąd, skoro dostaje IP to ustawieni wifi zostaw spokoju. W jakim bridge masz ten interfejs WLAN, jakiś NAT tam masz po drodze czy jak?
  • Odpowiedz
Mirki, takie pytanie. Mam Macbooka Pro 16''. Co zmienić w WIFI, żeby mieć lepszy zasięg? Mój drugi laptop normalnie odbiera w pokoju (miejsce oddalone o jakieś 6,5 m, ale są drzwi), natomiast Macbook traci zasięg.

#macbook #apple #wifi #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asfalt6: Tak jak sugeruje @ewridejhardtrajning sprawdz co masz podłączone przez USB-C. Kiepskiej jakości akcesoria mają tendencje do zakłócania pracy wifi 2.4GHz w MBP. Druga opcja to uszkodzenie fizyczne laptopa. MacBook ma 3 anteny do wifi i chyba najlepszy zasięg wśród znanych mi laptopów, także utrata sieci w odległości 6 metrów od AP sugeruje że zdecydowanie coś nie bangla :-)
  • Odpowiedz
  • 0
#router #pytaniedoeksperta #siecikomputerowe #sieci

Znajomemu psuje się router na kartę SIM. Nowy kosztuje trochę kasy i pojawiła się myśl aby kupić zwykły router i podłączyć pod niego USB modem SIM. Nie wiem tylko czy to się sprawdzi a w Googlach nie umiem tego wyszukać ;/
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NIe znam się za bardzo na sieciach i chciałbym zastosować taki patent:

Mam w jednym mieszkaniu dostęp do internetu (Funbox 2.0) i chciałbym go przekazać do drugiego mieszkania oddalonego o 500m. Pomiędzy mieszkaniami są dachy innych budynków. Istnieje możliwość, żeby anteny się wzajemnie widziały.

Jakie routery kupić, jakie anteny?

Doradźcie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakiś tani i dobry (wiem, że się to wyklucza, ale łudzę się, że jest szansa) router z WiFi 2.4GHz i 5GHz z chociaż 5 portami gigabitowymi? (1xWan + 4xLAN)?
Z chęcią #router od #tplink i xiaomi, nie wołam siaomi bo tam raczej same telefony pod tym tagiem :/
#siecikomputerowe #sieci i w sumie sorry też, że tak szeroko - #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z internetem w domu jednorodzinnym. Podpiąłem modem LTE do routera Xiaomi Mi 3 z softem od Asusa (Padavan) poprzez USB 3.0. Jeżeli korzystam z internetu poprzez sieć wifi 2.4 i jestem na tym samym piętrze to internet zasuwa z pełną prędkością, 50Mbps, na laptopie oraz telefonie. Natomiast jeżeli zejdę na parter to pomimo jakości sygnału 4-5/5 to internet zwalnia do poniżej 1Mbps ale tylko na laptopie. Na telefonie utrzymuje się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pomocy w sieci domowej potrzebuję
mam edgerouter-switch-switch
na pierwszym switchu jest komp i internet działa bez problemu zawsze i wszędzie
na drugim switchu jest tv i nie ma internetu/pojawia się czasami, według webOS utyka na DNSach
tv jest w sieci, wewnątrz wszytko działa, mogę nim sterować apką na telefonie, tylko nie ma wyjścia na zewnątrz
dnsy ustawione na googla
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#router #tplink #siecikomputerowe #informatyka #komputery
Chciałem aby jedno urządzenie podpięte do routera miało stały adres ip więc chciałem w tplinku ustawić rezerwacje w dhcp. Jednak aby tego dokonać to musiałem zmienić jakąś kontrolę z "smart ip" na "stałe ip" zrobiłem tak, ustawiłem dhcp i rezerwacje, adresy są przypisywane tylko jest jeden problem. Co chwilę zrywa połączenie nie wiem czemu. Raz na ~minutę
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ktoś z tu obecnych korzysta(ł) lub zagląda sobie czasem w takie alternatywne światy jak:

-Aether

-Zeronet

-Freenet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Primusek: bo to zależy też od wielkości pakietu - dla przykładu, używając polecenia ping we wierszu poleceń w Windowsie jak pingujesz bez parametrów, to pingujesz dany adres 32 bajtami danych, jak dodasz parametr np -l 2048 to będziesz pingować 2048 bajtami i ping się podniesie. Nie wiem jak wygląda to konkretnie w grach, ale strzelam że to może być zależność tego typu - "diagnostycznie" pingujesz jakąś mniejszą ilością danych, a
  • Odpowiedz
Mirki pomóżcie, mój kumpel jest załamany w swojej obecnej robocie.
Pracuje jako technik światłowodowy od 3 lat, z wykształcenia technik informatyk teraz zaczął studia na kierunku informatyka. Chłopak ogarnięty, taki pedencik co wszystko musi mieć perfekto. Ma dosyć już swojej roboty pomimo że nawet spoko zarabia.
Interesuje się sieciami, planuje zrobić kurs Cisco w dalszej przyszłości. On jest taki typowy człowiek co będzie uczył się aż coś zrozumie.
Nie wiem co mu
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzywy_kanister: Oj kolega to chyba inżynierem nie jest, bo logiki w jego wypowiedziach to mało... malutko ;-)
Moje doświadczenia be, nie sprawdzi się. Ale to co krzywy_kanister napisał to już święta prawda. Lol.
W poprzedniej firmie nasz CTO zaczął pracę w wieku 16 lat od szycia kabli na centrali telefonicznej. Skończył jako VP w BT. Jest to świetna ścieżka kariery, bo znasz każdy etap pracy w firmie i specyfikę każdego
  • Odpowiedz