#ksiazki #recenzja #scifi #fantastyka #kosmos

Krótka recenzja - "Hyperion" + "Upadek Hyperiona". Spojlerów nie stwierdzono.

Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy. Siedmiu pielgrzymów rusza na spotkanie tajemniczej istocie i wszystkiemu, co ta właściwie reprezentuje. Dołączcie do nich w podróży, po której wiele rzeczy nie będzie już takie same. Gotowi?
Dowiadujecie się o jakimś filmie. Słyszycie o książce, której nie
IamHater - #ksiazki #recenzja #scifi #fantastyka #kosmos 

Krótka recenzja - "Hyper...

źródło: comment_Jf0ZGD2TCLFf4R2H1bd9ZUTqxnw9ofP8.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@soaringsing: 1. Endymionów jeszcze nie czytałem :D
2.O ile treść "Hyperiona" wymaga powiązania go z następnym tomem, bo wątki pozostają otwarte, o tyle zakończenie "Upadku" jest zamknięte i mogłoby już dalej nic nie być.
  • Odpowiedz
Mam czasem takie rozkminy o sztucznej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Patrzcie na przykładzie simsy. Jest dopiero 2017 rok, niedawno wyszła 4 część simsów.
Simki już na tym etapie są zdolne to samodzielnej egzystencji bez naszych interwencji. Jeśli zostawimy ich samych sobie będą jedli, pili, spali, znajdą sobie pracę, zwiążą się z kimś założą rodzinę itp. Będziemy grali kimś innym a simy nie biorące udziału w naszej grze będą sobie żyły alternatywnie.
N.....p - Mam czasem takie rozkminy o sztucznej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Patrzcie na...

źródło: comment_s1brAwPuEdFSnlzcuW29Zw3ROtpAqo5J.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nocny_Jastszomp: W sumie najbardziej fascynujące tutaj jest twoje ostro skrzywione podejście i to, że nie zdajesz sobie sprawy. Jesteś takim okazem w swojej własnej teorii. Widzisz, simsy mogłyby być blokami 2m x 0,5m x 0,5m. To są postaci w komputerze, zbiory danych i wybacz porównanie do synaps człowieka i impulsu głodu jest komicznie śmieszne XD Najprawdopodobniej jest odwrotnie i główna pętla każe simowi (obiektowi) sprawdzić swój stan a nie na
  • Odpowiedz
#lem #scifi #ksiazki #kosmos

Wstyd się przyznać, ale nigdy nie czytałem Lem'a. Kiedyś za gówniaka miałem pierwsze podejście, ale książka była za ciężka.
Pod wpływem emocji i chęci na jakąś książkę kupiłem dzisiaj "Pokój na ziemi" - podobał mi się opis. Pytanie teraz - bo czytam, że książek Lem'a nie powinno się brać pierwszych z brzegu, a zaczynać od lżejszych. Czy opłaca się zaczynać
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigos555: Nie wiem w którym jesteś momencie, ale fabuła książki skupia się na tym co dzieje się na orbicie, a nie na ziemi. Jest przedstawiona z perspektywy ludzi którzy znajdują sie na stacji kosmicznej i tylko docierają do nich informacje z ziemi. Za to aspekt życia w kosmosie został potraktowany bardzo wnikliwie.
  • Odpowiedz
Kto poleci jakiś film dla osoby, której podobały się poniższe?
- Donnie Darko
- Fight Club
- Ex Machina
- Mr. Nobody
- Moon
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach