@Opornik: Moim zdaniem to wynika z paskudnego stylu Dukaja. Szanuje go bardzo za dokonania i pomysły ale osobiscie cięzko mi się to czyta, rwana narracja, ociężały klimat, zapewne niełatwo też jest to sensownie przetłumaczyć.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: to teraz wyobraź sobie jakieś korporacje które cały tekst informacyjny zamieszczą właśnie w którymś z tych języków, jak przetłumaczysz to znaczy że jesteś godzien. a skopiować i wkleić w google nie będzie się dało ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Pewnie znowu dostanę dwa plusy, albo zero, ale dobra.

Nudna sobota? Może by tak coś obejrzeć?

Oto pięć wartych uwagi krótkometrażowych filmów science fiction!

The

Który film był najlepszy?

  • Red Rover 19.4% (7)
  • Scavengers 25.0% (9)
  • RESET 16.7% (6)
  • Fired on Mars 13.9% (5)
  • RISE 25.0% (9)

Oddanych głosów: 36

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BrudnyPedro: A weź Ty się plusami nie przejmuj, bo one nie są tu żadnym wyznacznikiem jakości treści. Twój tag jest dość niszowy, więc wiadomo, że nie będzie tu wielkiego ruchu, ale wpisy fajne i na pewno sporo osób czyta i docenia.
Ja bardzo dziękuję za filmy, na pewno rzucę okiem w wolnej chwili.
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: Scavengers - szczególnie końcówka, skojarzyła mi się trochę z tym filmikiem

edit - no tak, oba filmy robił ten sam koleś - Charles Huettner
Czyli dobrze skojarzyłem tematykę :)
  • Odpowiedz
Olajha doad troan wedo wawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tl;dr
Twórcą obcych języków w Star Citizen/Squadron 42 jest Britton Watkins, który pracował nad xenolingwistyką w różnych filmach.
Języki obcych będą "prawdziwymi" językami. Z gramatyką, słownictwem, zapisem, a nawet dialektami. Będzie można ich po prostu się nauczyć, jeśli ktoś będzie
TenebrosuS - Olajha doad troan wedo wawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tl;dr 
Twórcą obcych języków...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś ciekawy film sci-fi z jakąś dozą grozy (tj. jakieś straszne sceny, żeby dziewczyna się przytuliła od czasu do czasu)? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo thriller ... Najlepiej coś nowszego (po 2012).
#film #scifi #thriller
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Davidvia0: Horror Sci-Fi 2012+ to w sumie nie ma wielkiego wyboru. Najlepszy chyba będzie "Prometheus". Kojarzę jeszcze "The Last Days on Mars", ale tego raczej nie polecam, bo niestety słabe.
  • Odpowiedz
Mirki mirki od #scifi i #ksiazki, co poleciacie do poczytania w klimacie scifi , nigdy wcześniej nie gustowalem w takich książkach, ale po "Starości Aksolotla" mam ochotę na więcej :))
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach