Moją małą tradycją jest odświeżanie co pewien czas twórczości brata @Debil_Lesny . Zazdroszczę mu odwagi, której ja nigdy w sobie nie znajdę. Gdyby mógł o tym wiedzieć to myślę, że uśmiechnąłby się widząc jak wielu ludzi o nim pamięta. A jeśli istnieją jakiekolwiek zaświaty to wiem, że popija w nich sobie tanie wina, wolny od cierpienia.

#przegryw
#depresja
#samotnosc
#samobojstwo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fajny i mądry, wrażliwy chłop


@soyunmago: i dlatego tak ciężko mu było się odnaleźć w tym świecie. wcześnie odkrył jak bezsensowna i g------a jest ta gra zwana życiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

dzięki Leśnemu zacząłem pić Amarenę i też od czasu do czasu wracam do jego wpisów, bo mam bardzo podobne poglądy i odczucia. na temat samobója też bym coś napisał, ale wiadomo - temat zakazany
m.....n - > fajny i mądry, wrażliwy chłop

@soyunmago: i dlatego tak ciężko mu było...

źródło: comment_16630040239VEY8dr5QuM7IFBDFDEKXr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ignite: Ale co to za odwaga? Jaki ma cel? Że codziennie męczysz się z z samym sobą i liczysz na to, że po śmierci zostanie to wynagrodzone? Ja jednak stoję przy @Muszu96: To trzeba mieć odwagę, aby przezwyciężyć pierwotny instynkt i powiedzieć DOŚĆ, a nie zdychać na raty.
  • Odpowiedz
Pracbaza, jakieś randomowe radio internetowe w tle i leci gadka :
"według najnowszych badań Polacy coraz częściej myślą o samobójstwie natomiast problemem jest brak rodzin zastępczych" i tutaj dalej gadka o bidulach, sierotach itd.

Super podejście, jakim cudem człowiek może liczyć na pomoc skoro temat jest całkowicie olewany?

#samobojstwo #zdrowie #spoleczenstwo #samotnosc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@eyehategod: Zdrowie psychiczne upada poprzez systemową dyskryminację mężczyzn i sprowadzenie ich do roli roboli, którzy mają robić na wszystko i wszystkich zamiast być głową rodziny z żonami, które ich słuchają i szanują. Brak możliwości rozwoju, kupna mieszkania, dania partnerce prawdziwego bezpieczeństwa, niemożność posiadania rodziny ze względu na warunki ekonomiczne itd. Wymieniać można bez j------o końca. Indoktrynacja feminizmu wśród kobiet. Jakieś p---------e o ich wyzwoleniu tylko po to, żeby było więcej
  • Odpowiedz
Coraz częściej zastanawiam się po co żyję?
Zaraz 32 lvl. , brak znajomych, brak pracy(aktualnie szukam nowej, ale też z dużymi problemami, bo moje sperdolenie społeczne pozwoliło mi pracować tylko w przysłowiowych kołchozach gdzie psychika wysiada jak i zdrowie - nocna zmiana. Teraz? jak jest oferta np. na pracownika biurowego bez doświadczenia to natłok myśli i tak mówi że się nie nadaje), brak celu i pomysłu co zrobić ze sobą + ograniczenie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

idź do psychiatry po leki, a jak znajdziesz gdzieś pracę to powiedz pracodawcy o swoich problemach


@CoolerHusky: Nie jestem pewny czy to na pewno dobry pomysł. Wiem, że ty tak zrobiłeś i się udało, ale nie możemy bazować tylko na tym jednym przypadku. Nie wydaje mi się, żeby ludzie byli aż tak bardzo wyrozumiali.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Siemka, mam na imię Adrian, mam 28 lat. Ponad rok temu zatraciłem wszelakie pasje, przestałem dbać oto w czym chodzę, nie mam na to siły. Coraz częściej zdarza mi się, że większość dnia spędzam głęboko w swojej głowie, imaginując tysiące sytuacji z życia, które nigdy się nie wydarzą. Od pewnego czasu śledzę tagi #przegryw, #depresja #samobojstwo itp. Niestety coraz częściej utożsamiam się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Przestań czytać tagi, które wymieniłeś, bo tylko pogarszają Twoją sytuację. Zwłaszcza, że są one w większości niesamowicie toksyczne i obracając się w takim towarzystwie nie masz prawa poczuć się dobrze. Zauważ, że czasami jeden artykuł, krótka wypowiedź jest w stanie z----ć cały dzień, a Ty prawdopodobnie takich wypowiedzi czytasz całą masę.

To jest pierwszy krok. Następny, to najlepiej udaj się do specjalisty, bo częste myśli samobójcze po przebudzeniu nie
  • Odpowiedz
@Kokopas: Ja głównie brałem Aurorix, on mi najbardziej pomógł. Jednak po czasie mimo zwiększania dawki przestał. Obecnie biorę jedynie pragabaline doraźnie i czekam na terapię, żeby ją połączyć z innym lekiem pewnie. Jeśli to pytanie do mnie było ;)
  • Odpowiedz
Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
mikrodawkowanie/pełna dawka- nie ma znaczenia
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Grzybki halucynogenne

  • próbowałem/-łam i pomogło 6.6% (4)
  • próbowałem/-łam i bez zmian 8.2% (5)
  • próbowałem/-łam i zaszkodziło 0% (0)
  • planuje spróbować 23.0% (14)
  • nie planuje próbować 50.8% (31)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 11.5% (7)

Oddanych głosów: 61

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Zaznaczyłem, że nie planuje próbować. Dlaczego? Może jestem zbyt uprzedzony, ale uważam, że jest to tym samym co sięganie po inne u----i w celu poprawienia sobie nastroju i jest to zgubne. To raz. Dwa, uważam, że mogą one spotęgować negatywne emocje jakie mam w sobie i doprowadzić do finału bez happy endu.
  • Odpowiedz
Jeśli się udzielasz na #przegryw #depresja lub masz myśli #samobojstwo (lub śledzisz nieważne - po prostu źle się czujesz i nie wiesz czego się chwycić) i chcesz coś z sobą zrobić oraz jesteś z #torun całkowicie non profit pomogę takiej jednej osobie złapać zajawkę na #silownia może pomoże mu hobby, sport i rozmowa - lubię gadać. Całkowicie nie chce nic - po
Kasahara - Jeśli się udzielasz na #przegryw #depresja lub masz myśli #samobojstwo (lu...

źródło: comment_1662837725KNpFP9fbbeDbRfXIl2HuFD.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy według was osoba, która choć funkcjonuje w miarę nieźle i daje sobie jakoś radę, ale przez lata ma myśli samobójcze, które nie znikają, jedynie mają różną częstotliwość i nasilenie, prędzej czy później popełni to s---------o?
#pytanie #ankieta #depresja #samobojstwo #zycie #smierc #psychiatria #psychologia

Jak uważacie?

  • Tak 11.5% (10)
  • Raczej tak 31.0% (27)
  • Bardziej próby, bez skutku śmiertelnego 18.4% (16)
  • Raczej nie 29.9% (26)
  • Nie 9.2% (8)

Oddanych głosów: 87

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: oczywiście, to zawsze sygnał, że coś jest nie tak. Nie jest to w żadnym wypadku myśleniem "relaksacyjnym". Zwyczajnie, istnieją tu różne mechanizmy. Próby samobójcze podejmują oskby, które wcześniej nie miały epizodów z nawracajacymi myślami; zdarzają się osoby, ktore po ponad dekadzie epizodów depresyjnych z myślami samobójczymi próby takiej nie podjęły. Po prostu, to skomplikowane. W każdym razie, myśli samobójcze to zawsze sygnał do szukania pomocy, nie należy ich ignorować.
  • Odpowiedz
Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

próbowałem wszystkiego (co przychodzi mi do głowy), żeby być szczęśliwy

  • zgadzam się 16.5% (13)
  • raczej się zgadzam 19.0% (15)
  • nie wiem 13.9% (11)
  • raczej się nie zgadzam 15.2% (12)
  • nie zgadzam się 29.1% (23)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 6.3% (5)

Oddanych głosów: 79

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: mam problem z wyrazem "szczęśliwy". Preferuję bardziej "zadowolony", bo chyba nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to jest być szczęśliwym ciągle. Życie to raczej górka i dołek, ewentualnie prosta linia. Czasem jest c-----o, później jest spoko (ale spoko, a raczej nie zajebiście czy świetnie) no i u niektórych bywa też neutralnie
U mnie przez 80% czasu jest raczej neutralnie ale to dlatego że mam w------e w większość rzeczy
  • Odpowiedz
Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
tworzę znowu, bo zapomniałem o jednej odpowiedzi, a zależało mi na niej
dziękuje @Mr_3nKi_ za przypomnienie ()
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Z jaką emocją/uczuciem utożsamiasz się najbardziej

  • smutek 16.3% (15)
  • złość 5.4% (5)
  • strach / lęk 27.2% (25)
  • wstręt i pogarda 2.2% (2)
  • wstyd 8.7% (8)
  • zmęczenie 19.6% (18)
  • obojętność 18.5% (17)
  • nie wiem 2.2% (2)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 0% (0)

Oddanych głosów: 92

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
czynniki wewnętrzne: genetyka, temperament (?), nastawienie, itp.
czynniki zewnętrzne: środowisko, kultura, społeczeństwo, itp.
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

moje szczęście jest bardziej zależne od:

  • czynników wewnętrznych 27.9% (19)
  • nie wiem 19.1% (13)
  • czynników zewnętrznych 48.5% (33)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 4.4% (3)

Oddanych głosów: 68

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune
Ok, a wiąże się to z jakąś refleksją, spostrzeżeniami? Może byś się potem podzielił :)

Swoją drogą zetknąłem na twój profil i jak będę miał chwilę, to coś będę chciał skomentować, bo myśli s, tendencje s, autodestrukcyjność i próby s, to bardzo bliskie mi tematy.
  • Odpowiedz
Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
Przykładowe powody dla których szczęście mogłoby nie być osiągalne: mała inteligencja, mało atrakcyjny wygląd, mała motywacja do życia, itd.
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Szczęście jest dla mnie osiągalne

  • zgadzam się 17.6% (12)
  • raczej się zgadzam 11.8% (8)
  • nie wiem 30.9% (21)
  • raczej się nie zgadzam 27.9% (19)
  • nie zgadzam się 10.3% (7)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 1.5% (1)

Oddanych głosów: 68

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Wiem co muszę robić/zrobić/mieć, żeby być szczęśliwy w życiu

  • zgadzam się 18.6% (13)
  • raczej się zgadzam 21.4% (15)
  • nie wiem 25.7% (18)
  • raczej się nie zgadzam 8.6% (6)
  • nie zgadzam się 21.4% (15)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 4.3% (3)

Oddanych głosów: 70

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
"reszta czynników"- np. posiadanie partnerki, posiadanie bliskich, czynniki materialne, itd.
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Sposób postrzegania rzeczywistości jest istotniejszy niż reszta czynników

  • zgadzam się 27.3% (18)
  • raczej się zgadzam 39.4% (26)
  • nie wiem 6.1% (4)
  • raczej się nie zgadzam 7.6% (5)
  • nie zgadzam się 15.2% (10)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 4.5% (3)

Oddanych głosów: 66

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem- "Mamy wpływ na to jak odczuwamy rzeczywistość"?

  • tak 29.5% (23)
  • raczej tak 26.9% (21)
  • nie wiem 9.0% (7)
  • raczej nie 10.3% (8)
  • nie 20.5% (16)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 3.8% (3)

Oddanych głosów: 78

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: @RobieZdrowaZupke
Ja zaznaczyłem, że "raczej tak", ale nie mam tu na myśli wpływu w sensie, że ktoś od dzisiaj postanawia, że będzie myślał pozytywnie i już załatwione... albo że pójdzie na psychoterapię i pozwoli szamanowi sobie wmówić, że trzeba być niepoprawnym optymistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi mi bardziej o to, że mamy wpływ na to, jakie podejmujemy działania, żeby wpłynąć na ilość substancji
  • Odpowiedz