Jaki europejski kraj polecacie do wyjechania na rok, a może kilka lat? Zależy mi, żeby koszty życia były niższe niż w Polsce, żeby żyło mi się dostatniej tam niż tutaj, albo żebym więcej odłożył. Pracuję zdalnie. Zastanawiam się nad #rumunia, myślałem też o #chorwacja, ale to już chyba podobne koszty, co Polska. Czechy droższe pewnie, Słowenia też. Fajnie jakby pogoda była lepsza niż tutaj.
#pracazdalna
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Naczelnik_Weles: to na jakiejś prowincji, w Sofii jest dużo pracy. To samo Rumuni mówią zagranicą a pytanie skąd są to jakaś wioska albo zapyziałe miasteczko a w Bukareszcie, Kluż itp jest spoko.

@odysjestem @lunaexoriens Rumunia i Bułgaria są tańsze cały czas od Polski ze względu na jeden fakt - wynajem i rachunki są dużo niższe. Jedzenie, knajpy, usługi to już różnie, np jedzenie w obu krajach droższe niz
  • Odpowiedz
@Pokojowa: Stawiam że to tani blef no bo serio Izmail? Port który zarobił już parę razy i jak tylko pojawi się tam przesyłka to zaraz jebnie tam dron.
  • Odpowiedz
Lukardio - https://biznes.interia.pl/praca/news-placa-minimalna-w-polsce-rosnie-najsz...

źródło: 000IHQ88WTFO6Q93-C122-F4

Pobierz

Jakie są twoje odczucia co do pensji minimalnej w PL i jej wzrostu w ciągu dwóch lat?

  • Pensja powinna szybko wzrosnąć do poziomu 1700euro 24.4% (29)
  • Pensja powinna szybko wzrosnąć do poziomu 1200euro 1.7% (2)
  • Pensja powinna wzrosnąć max do 1100 euro 13.4% (16)
  • Pensja nie powinna wzrosnąć nic 25.2% (30)
  • Powinni pensje obniżyć, bo jest za wysoka 16.0% (19)
  • Pensja powinna rosnąć szybko ale obciążenie nie 3.4% (4)
  • Pensja powinna rosnąć wolno ale obciążenie nie 8.4% (10)
  • Nie wiem / niie mam zdania 7.6% (9)

Oddanych głosów: 119

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kazach_z_Almaty: musisz pamiętać, że jedziesz przez kraj, który jest w stanie wojny. Szansa, że cię trafi jakaś rakieta gdy będziesz jechał samochodem jest równy szansie wygrania w totka, ale jest. Ten odcinek powinien być względnie bezpieczny
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Naszą ekipą jeździliśmy pod Charków a nawet Nikopol i było okej z drobnymi przebojami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na wskazanej przez Ciebie trasie możesz śmiało jechać ale spodziewaj się wielu punktów kontrolnych gdzie będą sprawdzać dokumenty i pytać o cel wizyty. Z reguły im bliżej jazdy na wschód tym więcej takich kontroli. I musisz mieć zawsze z tyłu głowy, że tam trwa wojna, więc jakieś
  • Odpowiedz