Idę rano na uczelnię (jak zawsze spóźniony) i na moich oczach gościu prowadzący samochód potracił, a w zasadzie lekko stuknął rowerzystę jadącego przez pasy.

Nigdy nie jestem bierny w takich sytuacjach ale chciałem poczekać aż się rozwinie. Typek uderzył dwoma pięściami jak goryl w maskę tego samochodu i coś tam wymienili kilka zdań.

Do czego zmierzam?

Niedaleko
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do wszystkich, dotyczące #rowery i #rowerzysci
- jakie sytuacje z udziałem rowerów należy karać w pierwszej kolejności? Gdzie rowerzyści naruszając przepisy stwarzają największe zagrożenie?
- w których miejscach służby powinny ograniczyć się do pouczeń i edukowania rowerzystów ze względu na niską szkodliwość?
- jakie zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów są Waszym zdaniem zbyt rzadko kontrolowane? Jakie miejsca wymagają szczególnej uwagi służb ze względu na zagrożenie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mhrok:
Jazda po zmroku bez świateł.
Jazda z czerwonym z przodu/białym z tyłu (poza jakimiś awaryjnymi przypadkami).
Jazda pod prąd pasem dla rowerów.

Oraz nielegalne znaki C-13a (rozporządzenie wyraźnie określa, gdzie należy je stawiać i nie obejmuje to końca DDR gdzieś w chodniku - zarządca ma określić, jak rowerzysta ma jechać dalej w takim miejscu, jeśli nie da się zrobić legalnego zjazdu na jezdnię, powinna być jakaś wersja znaku C-13/C-16
  • Odpowiedz
aha, jeszcze jeden zarzut mi przyszedł do głowy - ignorowanie sygnalizacji świetlnej. zwłaszcza dotyczy mniejszych skrzyżowań albo tylko takich z przejściami dla pieszych. rzadko się widuje, aby kierowca samochodu z premedytacją przejeżdżał na czerwonym - rowerzystom zdarza się to często.


@advert: I ile razy widziałeś niebezpieczną sytuację w związku z tym?
  • Odpowiedz
Garść statystyk od #strazmiejska w #warszawa dotyczących karania osób przejeżdżających na #rower po przejściach dla pieszych: W 2014 roku ukarano mandatami 286 osób, upomniano/ostrzeżono/zwrócono uwagę/wydano polecenie 363 osobom na rowerze.
Ciekawostka: Przez cały rok upomniano mniej więcej tyle osób, ile w godzinę przejeżdża w szczycie (na rowerze) przez al. Prymasa Tysiąclecia.
#rower #mhrokpisze #statystyki #rowerzysci #warszawa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- zachęcić ich do jazdy po jezdni, bo jazda po przejściu jest efektem jazdy po chodniku.


@Mhrok: *Nie dotyczy Kielc, gdzie budując "śmieszki" rowerowe nie wyznacza się przejazdów rowerowych, w związku z tym każdy przejeżdża po przejściu (a ja jadę jezdnią, ale to też niestety łamanie przepisów, no ale nie mam wyboru, bo nie będę się tłukł takim po takim gównie :<)
  • Odpowiedz
@cyberpunx: jazda obok siebie jest dozwolona i zupełnie uzasadniona tak jak Ty siedzisz w samochodzie jeden obok drugiego i rozmawiasz. Póki nie tworzę korków i jadę z prędkością 30-35 km/h i drugi pas jest wolny to nie widzę problemu w tym, żeby korzystać z tego.
  • Odpowiedz
Wykopowi #rowerzysci mozecie polecic jakies ciuchu na obecna pogode? Powiedzmy zakres od 0 do 10 stopni. Kompletuje swoje pierwsze powazniejsze rowerowe ciuchy. Potrzebuje jakis spodni z dobra wkladka i czegos na gore (dwie warstwy?). Mam 2 koszulki termoaktywne ale nie sa mocne przylegajace. Warto cos kupic pod kask? Rekawiczki na taka pogode sa potrzebne? Nie zalezy mi zeby zestaw byl mega odporny na deszcz.

#rower #serwisrowerowy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jepek: Ważne jest żebyś miał zakryte kostki, dłonie i czapke na głowie. Dobry jest też komin, chociażby zeby osłonić szyję, zeby Cie nie przewiało. Ogólnie na 0-10 wystarcza 2 warstwy czyli koszulka i bluza termo, koszulke mozesz wlozyc do spodni i przy wietrze powinno byc ok. Tak samo rekawiczki, dluzsze, zakryte palce tak zeby zalozyc na rekaw od koszulki/bluzy, zeby nie wialo do srodka i po lokciach az do pach.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, myślę o Wykop Effect, ale najpierw może na mikro.

Mojemu koledze i jego dziewczynie ukradli dwa rowery w Poznaniu. Wklejam ogłoszenie:

W nocy z 5 na 6 grudnia 2014r. między 22:00, a 8:00 skradziono 2 rowery z klatki schodowej przy placu C. Ratajskiego 4a w Poznaniu. Pierwszy był złożony na ramie Accent El Nino czerwono-czarnej, drugi to Kellys Saphix czarny z zielonymi akcentami.

Pierwszy:
sekuranka - Cześć Mirki, myślę o Wykop Effect, ale najpierw może na mikro.



Mojemu ...

źródło: comment_tkkF7CYFFtZugNoxwoMWcOUoxYd03CUu.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Diabl0: To jest sierżant, to nie ma służyć oznakowaniu DDR ani pasów, tylko miejsc gdzie takowe nie mogą powstać.

A jeżeli chodzi o oznakowanie DDR i pasów to moim zdaniem jest wystarczająco intuicyjne, przynajmniej w miejscach w których ja jeździłem.

Dla ludzi dla których trzy znaki zakazu wjazdu, kilka strzałek kierunkowych są niezauważalne i takie strzałki też będą przezroczyste ;)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach