Wszystko
Najnowsze
Archiwum
542
Bierz pan ku%&a tego psa!

Rowerzyści nie zawsze mają z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z- 143
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 1
To prawda, ze yak jest sciezka rowerowa przy drodze to rowerzysta ma obowiazek po niej jechac? #pytaniezdupy #rowerzysci
@jose_arcadio_morales: Nic tak nie w-----a jak rowerzysta jadący drogą gdy obok jest scieżka rowerowa.
Komentarz usunięty przez moderatora
5
NIK o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów na drogach publicznych...

WIĘCEJ : http://naszawielkopolska.pl/?p=10089
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

- 3
@chilloutowy: No już już... Droga do portu, przejedzie ciężarówka i wciągnie pod koła... Wtedy nie będzie już czego spinać...
3 PLN na autobus przycebulić...
3 PLN na autobus przycebulić...
- 3
@sargento: rower gratis, bilet 3,20
źródło: comment_bY7YzmD2pU7Gq3TZINjwtbWOUAwnCvrL.jpg
Pobierz- 133
Kij w oko tym wszystkim "rowerzystom" którzy zamiast jechać ścieżką która jest obok p----------ą ulicą i są samochodem (chociaż nie robią brum brum) a potem srrruu na czerwonym jednak da się ścieżką jechać.
#rower #rowerzysci #kijwoko #warszawa
#rower #rowerzysci #kijwoko #warszawa
źródło: comment_fPFa8SLJncKnRGaG6EvzaGdcT8Kye7kx.jpg
Pobierz- 136
@Robert_K: bylo pierdyliard razy, obok to nie jest jeszcze sciezka i mozna wylapac mandat za jazde na niej. Po remoncie nie postawili znakow, wiec NIE JEST TO SCIEZKA W SWIETLE PRAWA I SZANOWNYCH POLICJANTOW. Jak masz z tym problem to pisz do UM ;)
@pieczywowewiadrze:
Natomiast obowiązek trzymania się krawężnika to grube nieporozumienie. Należy w tym miejscu zacytować przepis art. 16 ust. 4 zd. 1 PoRD:
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
Na tym tle dwie uwagi. Po pierwsze przepis wyraźnie mówi nie o poruszaniu się „przy prawej krawędzi jezdni”, ale o jeździe „możliwie blisko prawej krawędzi” co czyni w tym wypadku istotną różnicę. Ponieważ główna rola prawa o ruchu
Natomiast obowiązek trzymania się krawężnika to grube nieporozumienie. Należy w tym miejscu zacytować przepis art. 16 ust. 4 zd. 1 PoRD:
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
Na tym tle dwie uwagi. Po pierwsze przepis wyraźnie mówi nie o poruszaniu się „przy prawej krawędzi jezdni”, ale o jeździe „możliwie blisko prawej krawędzi” co czyni w tym wypadku istotną różnicę. Ponieważ główna rola prawa o ruchu
- 253
@nietypowy_sebix: robi, jak dasz butelkę pod błotnik, info nieprawdziwe. :C #dziecinstwo
konto usunięte via Android
- 5
861
BMW prawie na zielonej strzałce prawie rozjeżdża rowerzystów

Rowerzyści tacy źli, nie umieją jeździć, hurr durr
z- 214
- #
- #
- #
- #
48
Potrącił ją samochód i… dostała mandat

Na Idzikowskiego róg Powsińskiej doszło do potrącenia rowerzystki. Kobieta przejeżdżała przez przejście dla pieszych, gdzie potrącił ją samochód. Pomocy udzieliło pogotowie (zespół W-01-73 z Wilanowa). Kobieta nie odniosła większych obrażeń. "Ponieważ...
z- 35
- #
- #
- #
- 1
Jeszcze jedno pytanko, tym razem do rowerzystów.
Kupiłem licznik Sigma 800. Swój stary 1200 zgubiłem.. Powiem Wam, że bardzo łatwo jest zgubić :D
No, ale przejdźmy do rzeczy. Pozostał mi po starym liczniku magnes. Jeśli zamontuje dwa magnesy to wynik będzie bardziej świeższy? Bo przy jednym trzeba czekać na jedno pełne koło, a przy dwóch..
Tylko czy wynik nie będzie zły, bo sobie myślę, że wgrane jest w tych licznikach wszystko na
Kupiłem licznik Sigma 800. Swój stary 1200 zgubiłem.. Powiem Wam, że bardzo łatwo jest zgubić :D
No, ale przejdźmy do rzeczy. Pozostał mi po starym liczniku magnes. Jeśli zamontuje dwa magnesy to wynik będzie bardziej świeższy? Bo przy jednym trzeba czekać na jedno pełne koło, a przy dwóch..
Tylko czy wynik nie będzie zły, bo sobie myślę, że wgrane jest w tych licznikach wszystko na
@Selcouth: Z dwoma magnesami na jednym kole wskazania licznika będą dwukrotnie wieksze, bo licznik zlicza ilosc "przelecen" magnesu przy sensorze i mnozy to przez obwod koła co daje przejechany dystans. Dlatego m.in nie ma znaczenia jak wysoko do szprychy przyczepiony jest magnes.
Mirki #rowerzysci #cyklisci
Może głupie #pytanie o #rower #mtb ale potrzebuję szybkozamykacz do przedniego koła 26’’ (rower MTB)
Te, które znajduję, kompatybilne z piastami przednimi o szer. 100 mm np.
Niestety nie zmierzyłam swojej, a muszę pilnie zamówić, w spec. tech. online mojego bike’a nie znajduję parametru.
Znalazłam info, że są mogą występować takie parametry:
Może głupie #pytanie o #rower #mtb ale potrzebuję szybkozamykacz do przedniego koła 26’’ (rower MTB)
Te, które znajduję, kompatybilne z piastami przednimi o szer. 100 mm np.
Niestety nie zmierzyłam swojej, a muszę pilnie zamówić, w spec. tech. online mojego bike’a nie znajduję parametru.
Znalazłam info, że są mogą występować takie parametry:
@aloszkaniechbedzie: XCR jest przewidziany do kół z osią 9mm, taką "tradycyjną". Np już taki Epicon przyjmuje koła z osią 15mm, a Durolux 20mm. Amortyzatory do "zadań specjalnych", ostrego tyrania w terenie itd mają mocniejsze ośki, o większej średnicy.
No to jak potrzebujesz sam szybkozamykacz to bierz taki jak podałaś na zdjęciu. Długość 100mm, średnica 5mm i będzie hasać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to jak potrzebujesz sam szybkozamykacz to bierz taki jak podałaś na zdjęciu. Długość 100mm, średnica 5mm i będzie hasać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
- 12
@WuDwaKa: Typowe, krzyczą o równym traktowaniu ale żeby coś od siebie dać i się asymilować to już nie ma komu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 2
Pewnie wielu wykopowych rowerzystów kreci teraz, ale mam pytanie, bo chciałbym dziś zamówić oponę. Do tej pory, przez 3 lata miałem Race Kingi 2.2 za 50zł/szt., spisywały się fajnie, przednia opona do tej pory w stanie bardzo dobrym. Tylnia już swoje przeszła. Nie wiem czy chciałbym na tył właśnie race kingi, bo ścianki w najniższej cenie modelu są marnej jakości.
Teraz nasuwa mi się, jaki model jest w miarę porównywalny do race
Teraz nasuwa mi się, jaki model jest w miarę porównywalny do race
- 175
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
@Pwner: pewnie miała zajętą drugą rękę
5
Betoniarka potrąciła kobietę na Bemowie - Bemowo

Betoniarka śmiertelnie potrąciła kobietę na Bemowie. Pewnie jechała DDR. Pewnie nawet miała pierwszeństwo... Smutek [']
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
Szedłem dziś do pracy chodnikiem wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy. W pewnym momencie usłyszałem za sobą dźwięk dzwonka rowerowego. Obejrzałem się przez ramię i jednocześnie zszedłem na bok, robiąc miejsce pani rowerzystce. Mijając mnie powiedziała uśmiechając się "dziękuję", na co ja odpowiedziałem "proszę bardzo" i...
Pani rowerzystka pojechała dalej, ja szedłem w swoją stronę. Drobne uprzejmości. Coś o czym czasem zapominamy. Niby nic, a robi się jakoś tak raźniej.
Dobrego dnia, Mirabelki i Mircy!
Pani rowerzystka pojechała dalej, ja szedłem w swoją stronę. Drobne uprzejmości. Coś o czym czasem zapominamy. Niby nic, a robi się jakoś tak raźniej.
Dobrego dnia, Mirabelki i Mircy!
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Pliskin: W jaki sposob ktokolwiek mialby sie domyslic, ze smieszkujesz? W internecie emocje wyraza sie emotikonami. Bez tego ciezko stwierdzic, czy cos jest ironia.
- 1
Co rowerowe Mireczki sądzą o takim rowerze ROWER
Ma kosztować do 1k zł, ma służyć do wycieczek po okolicy itp itd, ma być taki jak ten, ale czy ten jest wart 1k zł? Proszę o podpowiedzi.
#rower #kiciochpyta #kupujzwykopem #rowerzysci
Ma kosztować do 1k zł, ma służyć do wycieczek po okolicy itp itd, ma być taki jak ten, ale czy ten jest wart 1k zł? Proszę o podpowiedzi.
#rower #kiciochpyta #kupujzwykopem #rowerzysci
- 0
jednoznacznie wiem, że się nie da...
@Thou: Próbowałeś przynajmniej wyguglać po ile nowe chodzą? Ten tysiak to połowa ceny nowego. Jak jest w dobrym stanie to warto, jak nie to nie. Dostatecznie niejednoznaczna odpowiedź?
- 0























Mireczki chcę na światłach skręcić w prawo (światło zielone, nie strzałka). Po prawej jest przejście dla pieszych z ścieżką dla rowerów. Czy rower musi jechać po przejeździe czy może też po przejściu?
Czy jak w takim miejscu potrącę rowerzystę ,który jechał po przejściu zamiast po przejeździe to będzie moja wina?
źródło: comment_7sX6kWwUzh1wPyl76yIWpuDP8Pz7jgIZ.jpg
PobierzRowerzysta nie może poruszać się po drogach dla pieszych (będzie uznawanym za pieszego jeśli zejdzie z roweru i zacznie go prowadzić). Pod pewnymi warunkami jeśli byś np. potrącił rowerzystę na przejściu dla pieszych, nie zostałbyś obarczony winą.