#prawojazdy #rowerzysci #samochody #prawonadrodze

Mireczki chcę na światłach skręcić w prawo (światło zielone, nie strzałka). Po prawej jest przejście dla pieszych z ścieżką dla rowerów. Czy rower musi jechać po przejeździe czy może też po przejściu?
Czy jak w takim miejscu potrącę rowerzystę ,który jechał po przejściu zamiast po przejeździe to będzie moja wina?
Altru - #prawojazdy #rowerzysci #samochody #prawonadrodze

Mireczki chcę na światła...

źródło: comment_7sX6kWwUzh1wPyl76yIWpuDP8Pz7jgIZ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Altru:
Rowerzysta nie może poruszać się po drogach dla pieszych (będzie uznawanym za pieszego jeśli zejdzie z roweru i zacznie go prowadzić). Pod pewnymi warunkami jeśli byś np. potrącił rowerzystę na przejściu dla pieszych, nie zostałbyś obarczony winą.
  • Odpowiedz
@Robert_K: bylo pierdyliard razy, obok to nie jest jeszcze sciezka i mozna wylapac mandat za jazde na niej. Po remoncie nie postawili znakow, wiec NIE JEST TO SCIEZKA W SWIETLE PRAWA I SZANOWNYCH POLICJANTOW. Jak masz z tym problem to pisz do UM ;)
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze:
Natomiast obowiązek trzymania się krawężnika to grube nieporozumienie. Należy w tym miejscu zacytować przepis art. 16 ust. 4 zd. 1 PoRD:

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

Na tym tle dwie uwagi. Po pierwsze przepis wyraźnie mówi nie o poruszaniu się „przy prawej krawędzi jezdni”, ale o jeździe „możliwie blisko prawej krawędzi” co czyni w tym wypadku istotną różnicę. Ponieważ główna rola prawa o ruchu
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanko, tym razem do rowerzystów.

Kupiłem licznik Sigma 800. Swój stary 1200 zgubiłem.. Powiem Wam, że bardzo łatwo jest zgubić :D
No, ale przejdźmy do rzeczy. Pozostał mi po starym liczniku magnes. Jeśli zamontuje dwa magnesy to wynik będzie bardziej świeższy? Bo przy jednym trzeba czekać na jedno pełne koło, a przy dwóch..

Tylko czy wynik nie będzie zły, bo sobie myślę, że wgrane jest w tych licznikach wszystko na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Selcouth: Z dwoma magnesami na jednym kole wskazania licznika będą dwukrotnie wieksze, bo licznik zlicza ilosc "przelecen" magnesu przy sensorze i mnozy to przez obwod koła co daje przejechany dystans. Dlatego m.in nie ma znaczenia jak wysoko do szprychy przyczepiony jest magnes.
  • Odpowiedz
Mirki #rowerzysci #cyklisci
Może głupie #pytanie o #rower #mtb ale potrzebuję szybkozamykacz do przedniego koła 26’’ (rower MTB)
Te, które znajduję, kompatybilne z piastami przednimi o szer. 100 mm np.
Niestety nie zmierzyłam swojej, a muszę pilnie zamówić, w spec. tech. online mojego bike’a nie znajduję parametru.

Znalazłam info, że są mogą występować takie parametry:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aloszkaniechbedzie: XCR jest przewidziany do kół z osią 9mm, taką "tradycyjną". Np już taki Epicon przyjmuje koła z osią 15mm, a Durolux 20mm. Amortyzatory do "zadań specjalnych", ostrego tyrania w terenie itd mają mocniejsze ośki, o większej średnicy.

No to jak potrzebujesz sam szybkozamykacz to bierz taki jak podałaś na zdjęciu. Długość 100mm, średnica 5mm i będzie hasać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pewnie wielu wykopowych rowerzystów kreci teraz, ale mam pytanie, bo chciałbym dziś zamówić oponę. Do tej pory, przez 3 lata miałem Race Kingi 2.2 za 50zł/szt., spisywały się fajnie, przednia opona do tej pory w stanie bardzo dobrym. Tylnia już swoje przeszła. Nie wiem czy chciałbym na tył właśnie race kingi, bo ścianki w najniższej cenie modelu są marnej jakości.

Teraz nasuwa mi się, jaki model jest w miarę porównywalny do race
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szedłem dziś do pracy chodnikiem wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy. W pewnym momencie usłyszałem za sobą dźwięk dzwonka rowerowego. Obejrzałem się przez ramię i jednocześnie zszedłem na bok, robiąc miejsce pani rowerzystce. Mijając mnie powiedziała uśmiechając się "dziękuję", na co ja odpowiedziałem "proszę bardzo" i...


Pani rowerzystka pojechała dalej, ja szedłem w swoją stronę. Drobne uprzejmości. Coś o czym czasem zapominamy. Niby nic, a robi się jakoś tak raźniej.

Dobrego dnia, Mirabelki i Mircy!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jednoznacznie wiem, że się nie da...


@Thou: Próbowałeś przynajmniej wyguglać po ile nowe chodzą? Ten tysiak to połowa ceny nowego. Jak jest w dobrym stanie to warto, jak nie to nie. Dostatecznie niejednoznaczna odpowiedź?
  • Odpowiedz